Lenka Vlasáková

Datum narození: 27.4.1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Lenka Vlasáková je představitelkou půvabných a skromných žen. Sama má čtyři děti a žije s o šest let mladším kolegou Janem Dolanským.

Dcera ekonomů a vnučka ministra plánování z let 1968 a 1969 Františka Vlasáka se - dalo by se říci - odrodila. Stala se herečkou, ovšem dlužno podotknout, že herečkou úspěšnou a oblíbenou. Po studiu na DAMU začala Lenka Vlasáková působit v řadě pražských divadel: Kašpar, divadlo Bez zábradlí, Divadlo Na Jezerce, ABC, Rokoko.

LENKA VLASÁKOVÁ A DEMI MOORE

Známá je ovšem i z filmových rolí, poprvé si zahrála v osmnácti letech ve filmu Houpačka. Z dalších snímků, v nichž Lenka Vlasáková vystupovala, připomeňme například Paralelní světy, Prima sezóna, Útěk do Budína, Jak básníci neztrácejí naději, O rodičích a dětech, U mě dobrý, Vrásky z lásky, Kawasakiho růže či Ženy v pokušení.

Za hlavní roli ve filmu Lea dostala Lenka Vlasáková Českého lva 1997. Jako divácky velmi oblíbenou ji režiséři rádi obsazují i do televizních seriálů (např. Hraběnky, Rodinka nebo Cesty domů). Nominaci na Českého lva 2017 získla za ztvárnění ústřední postavy v dramatu Nikdy nejsme sami.

O LENCE VLASÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Vlasáková se provdala za o šest let mladšího herce Jana Dolanského, s nímž má tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína. Z předchozího manželství s výtvarníkem Egonem Tobiášem si přivedla ještě dceru Sofii.

 

Články o celebritě

Co je to za babičky? Bendová s Vlasákovou se změnily k nepoznání Co je to za babičky? Bendová s Vlasákovou se změnily k nepoznání Chtěli byste vědět, jak budete vypadat, až budete staří? Herečky Alice Bendová (44) a Lenka Vlasáková… číst článek
Herečky v létě na make-up kašlou: Šinkorová, Vlasáková a Schneiderová ukázaly pravou tvář Herečky v létě na make-up kašlou: Šinkorová, Vlasáková a Schneiderová ukázaly pravou tvář Tak ty se toho nebojí. Slavné české herečky Simona Stašová (62), Jitka Schneiderová (44), Lenka Vlasáková… číst článek
Lenka Vlasáková má strach o děti: Dcera otřes mozku, syn si málem překousl jazyk Lenka Vlasáková má strach o děti: Dcera otřes mozku, syn si málem překousl jazyk Potomci herečky Lenky Vlasákové (44) rozhodně nesedí doma u počítače. Dcera Amélie (13) jezdí na… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kristýna Fuitová Nováková
Kristýna Fuitová Nováková
zobrazit profil Veronika Zelníčková
Veronika Zelníčková
zobrazit profil Zuzana Čapková
Zuzana Čapková
zobrazit profil David Matásek
David Matásek
zobrazit profil Sarah Jessica  Parker
Sarah Jessica Parker
zobrazit profil Miroslava Součková
Miroslava Součková
zobrazit profil Josef Carda
Josef Carda
zobrazit profil Vojtěch Machuta
Vojtěch Machuta