Lenka Vlasáková

Datum narození: 27.4.1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Lenka Vlasáková je představitelkou půvabných a skromných žen. Sama má čtyři děti a žije s o šest let mladším kolegou Janem Dolanským.

Dcera ekonomů a vnučka ministra plánování z let 1968 a 1969 Františka Vlasáka se - dalo by se říci - odrodila. Stala se herečkou, ovšem dlužno podotknout, že herečkou úspěšnou a oblíbenou. Po studiu na DAMU začala Lenka Vlasáková působit v řadě pražských divadel: Kašpar, divadlo Bez zábradlí, Divadlo Na Jezerce, ABC, Rokoko.

LENKA VLASÁKOVÁ A DEMI MOORE

Známá je ovšem i z filmových rolí, poprvé si zahrála v osmnácti letech ve filmu Houpačka. Z dalších snímků, v nichž Lenka Vlasáková vystupovala, připomeňme například Paralelní světy, Prima sezóna, Útěk do Budína, Jak básníci neztrácejí naději, O rodičích a dětech, U mě dobrý, Vrásky z lásky, Kawasakiho růže či Ženy v pokušení.

Za hlavní roli ve filmu Lea dostala Lenka Vlasáková Českého lva 1997. Jako divácky velmi oblíbenou ji režiséři rádi obsazují i do televizních seriálů (např. Hraběnky, Rodinka nebo Cesty domů). Nominaci na Českého lva 2017 získla za ztvárnění ústřední postavy v dramatu Nikdy nejsme sami.

O LENCE VLASÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Vlasáková se provdala za o šest let mladšího herce Jana Dolanského, s nímž má tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína. Z předchozího manželství s výtvarníkem Egonem Tobiášem si přivedla ještě dceru Sofii.

 

Články o celebritě

Fanynky Jana Dolanského mají smůlu: Už se chystá do chomoutu! Fanynky Jana Dolanského mají smůlu: Už se chystá do chomoutu! Žít spolu na psí knížku vydrželi 16 let. Už už to vypadalo, že se Lenka Vlasáková (45) a Jan Dolanský… číst článek
Co je to za babky? Bendová a Vlasáková zestárly o 30 let! Co je to za babky? Bendová a Vlasáková zestárly o 30 let! Točí s Filipem Renčem (51) sotva pár dní a už vypadají jako stařenky nad hrobem! Alice Bendová (43)… číst článek
Co je to za babičky? Bendová s Vlasákovou se změnily k nepoznání Co je to za babičky? Bendová s Vlasákovou se změnily k nepoznání Chtěli byste vědět, jak budete vypadat, až budete staří? Herečky Alice Bendová (44) a Lenka Vlasáková… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Alena Antalová
Alena Antalová
zobrazit profil Marek Lambora
Marek Lambora
zobrazit profil Ondřej Kavan
Ondřej Kavan
zobrazit profil Regina Rázlová
Regina Rázlová
zobrazit profil Angelina Jolie
Angelina Jolie
zobrazit profil Jan Kačer
Jan Kačer
zobrazit profil Alena  Mihulová
Alena Mihulová
zobrazit profil Martina Randová
Martina Randová