Lenka Vlasáková

Datum narození: 27.4.1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Lenka Vlasáková je představitelkou půvabných a skromných žen. Sama má čtyři děti a žije s o šest let mladším kolegou Janem Dolanským.

Dcera ekonomů a vnučka ministra plánování z let 1968 a 1969 Františka Vlasáka se - dalo by se říci - odrodila. Stala se herečkou, ovšem dlužno podotknout, že herečkou úspěšnou a oblíbenou. Po studiu na DAMU začala Lenka Vlasáková působit v řadě pražských divadel: Kašpar, divadlo Bez zábradlí, Divadlo Na Jezerce, ABC, Rokoko.

LENKA VLASÁKOVÁ A DEMI MOORE

Známá je ovšem i z filmových rolí, poprvé si zahrála v osmnácti letech ve filmu Houpačka. Z dalších snímků, v nichž Lenka Vlasáková vystupovala, připomeňme například Paralelní světy, Prima sezóna, Útěk do Budína, Jak básníci neztrácejí naději, O rodičích a dětech, U mě dobrý, Vrásky z lásky, Kawasakiho růže či Ženy v pokušení.

Za hlavní roli ve filmu Lea dostala Lenka Vlasáková Českého lva 1997. Jako divácky velmi oblíbenou ji režiséři rádi obsazují i do televizních seriálů (např. Hraběnky, Rodinka nebo Cesty domů). Nominaci na Českého lva 2017 získla za ztvárnění ústřední postavy v dramatu Nikdy nejsme sami.

O LENCE VLASÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Vlasáková se provdala za o šest let mladšího herce Jana Dolanského, s nímž má tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína. Z předchozího manželství s výtvarníkem Egonem Tobiášem si přivedla ještě dceru Sofii.

 

Články o celebritě

Jan Dolanský & Lenka Vlasáková: Proč se vyhýbají svatbě? Jan Dolanský & Lenka Vlasáková: Proč se vyhýbají svatbě? Jan Dolanský (40) a Lenka Vlasáková (46) spolu vychovávají čtyři děti a tvoří jeden z nejstabilnějších… číst článek
Labyrint III: Náboženský fanatismus v Brně! Kdo zavraždil zemědělce a další? Labyrint III: Náboženský fanatismus v Brně! Kdo zavraždil zemědělce a další? Na televizní obrazovky se vrací mysteriózní krimiseriál Labyrint režiséra Jiřího Stracha. Major Remeš… číst článek
VELKÝ TELEVIZNÍ PŘEHLED: Podzimní seriálové novinky! VELKÝ TELEVIZNÍ PŘEHLED: Podzimní seriálové novinky! Vzhůru do boje! Tak by se dal popsat podzim podle českých televizních stanic. Každá z těch hlavních… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marie Drahokoupilová
Marie Drahokoupilová
zobrazit profil Sofía Vergara
Sofía Vergara
zobrazit profil Hedy Lamarr
Hedy Lamarr
zobrazit profil Martin Myšička
Martin Myšička
zobrazit profil Pamela  Anderson
Pamela Anderson
zobrazit profil Nela Boudová
Nela Boudová
zobrazit profil Jan Révai
Jan Révai
zobrazit profil Julie Gayet
Julie Gayet