Lenka Vlasáková

Datum narození: 27.4.1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Lenka Vlasáková je představitelkou půvabných a skromných žen. Sama má čtyři děti a žije s o šest let mladším kolegou Janem Dolanským.

Dcera ekonomů a vnučka ministra plánování z let 1968 a 1969 Františka Vlasáka se - dalo by se říci - odrodila. Stala se herečkou, ovšem dlužno podotknout, že herečkou úspěšnou a oblíbenou. Po studiu na DAMU začala Lenka Vlasáková působit v řadě pražských divadel: Kašpar, divadlo Bez zábradlí, Divadlo Na Jezerce, ABC, Rokoko.

LENKA VLASÁKOVÁ A DEMI MOORE

Známá je ovšem i z filmových rolí, poprvé si zahrála v osmnácti letech ve filmu Houpačka. Z dalších snímků, v nichž Lenka Vlasáková vystupovala, připomeňme například Paralelní světy, Prima sezóna, Útěk do Budína, Jak básníci neztrácejí naději, O rodičích a dětech, U mě dobrý, Vrásky z lásky, Kawasakiho růže či Ženy v pokušení.

Za hlavní roli ve filmu Lea dostala Lenka Vlasáková Českého lva 1997. Jako divácky velmi oblíbenou ji režiséři rádi obsazují i do televizních seriálů (např. Hraběnky, Rodinka nebo Cesty domů). Nominaci na Českého lva 2017 získla za ztvárnění ústřední postavy v dramatu Nikdy nejsme sami.

O LENCE VLASÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Vlasáková se provdala za o šest let mladšího herce Jana Dolanského, s nímž má tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína. Z předchozího manželství s výtvarníkem Egonem Tobiášem si přivedla ještě dceru Sofii.

 

Články o celebritě

Herečky v létě na make-up kašlou: Šinkorová, Vlasáková a Schneiderová ukázaly pravou tvář Herečky v létě na make-up kašlou: Šinkorová, Vlasáková a Schneiderová ukázaly pravou tvář Tak ty se toho nebojí. Slavné české herečky Simona Stašová (62), Jitka Schneiderová (44), Lenka Vlasáková… číst článek
Lenka Vlasáková má strach o děti: Dcera otřes mozku, syn si málem překousl jazyk Lenka Vlasáková má strach o děti: Dcera otřes mozku, syn si málem překousl jazyk Potomci herečky Lenky Vlasákové (44) rozhodně nesedí doma u počítače. Dcera Amélie (13) jezdí na… číst článek
Vlasáková od Dolanského: Proč jsem tak štíhlá! Vlasáková od Dolanského: Proč jsem tak štíhlá! Partnerka herce Jana Dolanského (38) Lenka Vlasáková (44)… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Františka Stropnická
Františka Stropnická
zobrazit profil Olga Blechová Matušková
Olga Blechová Matušková
zobrazit profil Kelly Preston
Kelly Preston
zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová
zobrazit profil Petr Polák
Petr Polák
zobrazit profil Nelly Řehořová
Nelly Řehořová
zobrazit profil Emília Vášáryová
Emília Vášáryová
zobrazit profil Patrik Děrgel
Patrik Děrgel