Lenka Vlasáková

Datum narození: 27.4.1972
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Lenka Vlasáková je představitelkou půvabných a skromných žen. Sama má čtyři děti a žije s o šest let mladším kolegou Janem Dolanským.

Dcera ekonomů a vnučka ministra plánování z let 1968 a 1969 Františka Vlasáka se - dalo by se říci - odrodila. Stala se herečkou, ovšem dlužno podotknout, že herečkou úspěšnou a oblíbenou. Po studiu na DAMU začala Lenka Vlasáková působit v řadě pražských divadel: Kašpar, divadlo Bez zábradlí, Divadlo Na Jezerce, ABC, Rokoko.

LENKA VLASÁKOVÁ A DEMI MOORE

Známá je ovšem i z filmových rolí, poprvé si zahrála v osmnácti letech ve filmu Houpačka. Z dalších snímků, v nichž Lenka Vlasáková vystupovala, připomeňme například Paralelní světy, Prima sezóna, Útěk do Budína, Jak básníci neztrácejí naději, O rodičích a dětech, U mě dobrý, Vrásky z lásky, Kawasakiho růže či Ženy v pokušení.

Za hlavní roli ve filmu Lea dostala Lenka Vlasáková Českého lva 1997. Jako divácky velmi oblíbenou ji režiséři rádi obsazují i do televizních seriálů (např. Hraběnky, Rodinka nebo Cesty domů). Nominaci na Českého lva 2017 získla za ztvárnění ústřední postavy v dramatu Nikdy nejsme sami.

O LENCE VLASÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Lenka Vlasáková se provdala za o šest let mladšího herce Jana Dolanského, s nímž má tři děti: Maxe, Amélii a Johana Antonína. Z předchozího manželství s výtvarníkem Egonem Tobiášem si přivedla ještě dceru Sofii.

 

Články o celebritě

Langmajer fingoval bouračku! Z bouraného auta se drápal okýnkem! Langmajer fingoval bouračku! Z bouraného auta se drápal okýnkem! Jiří Langmajer (51) zažil o víkendu autonehodu. Do jeho vozu to z boku napasovala blonďatá řidička… číst článek
Režisér Labyrintu Strach vyhlásil drsné podmínky! Všichni dostali zákaz Režisér Labyrintu Strach vyhlásil drsné podmínky! Všichni dostali zákaz Režisér Jiří Strach (44) právě natáčí třetí sérii mysteriózního seriálu pro Českou televizi Labyrint… číst článek
Fanynky Jana Dolanského mají smůlu: Už se chystá do chomoutu! Fanynky Jana Dolanského mají smůlu: Už se chystá do chomoutu! Žít spolu na psí knížku vydrželi 16 let. Už už to vypadalo, že se Lenka Vlasáková (45) a Jan Dolanský… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Courtney Cox
Courtney Cox
zobrazit profil Martin Stránský
Martin Stránský
zobrazit profil Ivana Uhlířová
Ivana Uhlířová
zobrazit profil Dita Hořínková
Dita Hořínková
zobrazit profil Leonardo DiCaprio
Leonardo DiCaprio
zobrazit profil Sara Sandeva
Sara Sandeva
zobrazit profil Tomáš Matonoha
Tomáš Matonoha
zobrazit profil Rowan Atkinson
Rowan Atkinson