Jiří Paroubek

Datum narození: 21.8.1952
Přezdívka: Buldozer
Místo narození: Olomouc
Profese: politik, někdejší vysoký funkcionář ČSSD, expremiér
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Někdejší premiér Jiří Paroubek patřil svého času mezi nejvýraznější politiky Česka. Vysloužil si tehdy přezdívku Buldozer. Posléze ale vystoupil z ČSSD a politická hladina se nad ním zavřela.

Do Československé strany socialistické vstoupil Jiří Paroubek už v roce 1970. Po Sametové revoluci 1989 se podílel na obnově ČSSD, kterou později několik let vedl. Ještě předtím v Praze vystudoval Vysokou školu ekonomickou.

JIŘÍ PAROUBEK - VZTAH V DESETI OBRAZECH

Přes deset let pracoval Jiří Paroubek jako hlavní ekonom společnosti Restaurace a jídelny. Po Sametové revoluci 1989 měl podíl v několika firmách. V ČSSD působil jako ústřední tajemník a místopředseda. Post předsedy převzal po Stanislavu Grossovi, který odstoupil kvůli své bytové aféře. Do té doby zastával Jiří Paroubek funkci ministra pro místní rozvoj. Poté vedl rok českou vládu. Za svou nekompromisní zarputilost si vysloužil přezdívku Buldozer.

I přes vyhrané volby nedokázal Jiří Paroubek v roce 2010 sestavit novou vládní koalici. Z funkce předsedy ČSSD proto odstoupil. O rok později založil vlastní stranu Národní socialisté – Levice 21. století.

Jeho politická kariéra je kromě úspěchu, kdy se stal v roce 2005 předsedou vlády i ČSSD jen vlivem okolností, protkána spíše neúspěchy. V roce 1993 se chtěl stát šéfem ČSSD a propadl. V roce 2000 se snažil dostat do Senátu a neprobojoval se ani do druhého kola. V roce 2005 chtěl vést aspoň pražskou ČSSD, spolustraníci ho nechtěli. Kasal se, že bude kandidovat na hlavu státu, vůbec k tomu nedošlo. Když si založil svou stranu LEV 21, nezískal v parlamentních volbách 2013 ani promile hlasů.

Ještě než se stal Jiří Paroubek členem vlády, působil díky opoziční smlouvě mezi ČSSD a ODS jako náměstek primátora hlavního města Prahy, a přihlížel až desetinásobnému předražování investic. Byly organizovány petice za jeho odstup z politických funkcí. Na mítincích se stal terčem vajíčkových útoků.

Jeho největším politickým rivalem býval Mirek Topolánek. Soudil se také s médii, včetně Reflexu, a to za zobrazení v komiksu Zelený Raul. Krom toho se Jiří Paroubek stal předsedou společnosti, která vydávala politický časopis Trend. V roce 2010 založil názorový server Vaše věc. Napsal několik knih.

O JIŘÍM PAROUBKOVI ČTĚTE ZDE>>

Svou první ženu, překladatelku a lektorku Zuzanu Paroubkovou, poznal už při studiích. Žili spolu téměř třicet let. Mají syna Jiřího. Jeho druhá žena, také tlumočnice, Petra Paroubková, byla uchvácena jeho „sexy mozkem“ - alespoň podle jejího slavného výroku. Roku 2007 se vzali a mají spulu dceru Margaritu.

Po téměř destiletém manželství se Petra Paroubková od manžela odstěhovala. A tím mezi nimi vypukla válka.

 

Články o celebritě

Paroubková po vyhraném soudu o dceru: Alimentům se směju, za milenku utratí víc! Paroubková po vyhraném soudu o dceru: Alimentům se směju, za milenku utratí víc! Obvodní soud pro Prahu 5 včera přiřkl dceru rozvádějících se manželů Jiřího Paroubka (65) a Petry… číst článek
Paroubek prohrál soud o dceru! Petra získala Margaritu do výhradní péče a překvapivé alimenty Paroubek prohrál soud o dceru! Petra získala Margaritu do výhradní péče a překvapivé alimenty Přestože se ještě dnes rozsudek nečekal, Obvodní soud pro Prahu 5 dnes ve sporu a svěření do péče… číst článek
Soudný den Paroubkových: NEČEKANÝ VERDIKT! Soudný den Paroubkových: NEČEKANÝ VERDIKT! Další rozvodové stání expremiéra Jiřího Paroubka (65) a Petry Paroubkové (44) dnes proběhlo u Obvodního… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Šilar
Petr Šilar
zobrazit profil Jiří  Zemánek
Jiří Zemánek
zobrazit profil Jaromír Strnad
Jaromír Strnad
zobrazit profil Miloslav Ludvík
Miloslav Ludvík
zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová
zobrazit profil Miloslav Zeman
Miloslav Zeman
zobrazit profil Antonín Prachař
Antonín Prachař