Eva Josefíková

Datum narození: 3.2.1990
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Čertova nevěsta, půvabná Verunka z filmu Signál či Markétka z Menzelových Donšajnů, to je herečka Eva Josefíková. Jejím životním partnerem je kolega Jiří Mádl.

Ve dvaceti letech se objevila Eva Josefíková poprvé před filmovou kamerou, a to ve snímku Tomáše Řehořka Piko, od té doby filmaři její pohlednou tvář do svých snímků rádi zařazují. Zdeněk Troška jí nabídl roli Štěpánky v pohádce Čertova nevěsta, Jiří Menzl ji obsadil do svých Donšajnů, Tomáš Řehořek si na ni vzpomněl, když točil SignálVojtěchem Dykem a Kryštofem Hádkem. K dalším jejím filmům patří Vejška (kde se objevuje po boku svého partnera Jířího Mádla), Fair play a Probudím se včera. Dánští filmaři ji obsadili do svého historického seriálu 1864, který je největší investicí v dějinách dánské televizní produkce. Natáčel se částečně v Milovicích a Eva Josefíková ztvárnila roli mladičké Sofie.

Jihomoravanka Eva Josefíková se začala věnovat herectví už v devíti letech jako žákyně literárně-dramatického oboru na základní škole v Uherském Hradišti, kterou navštěvovala, tam také začínala jako členka divadelního souboru Dohráli jsme. Od roku 2011 je členkou divadelní společnosti Tygr v tísni. Po absolvování DAMU si ji kromě filmařů všimli i pražští divadelníci - hostuje ve Stavovském divadle, v Národním divadle a v divadle Disk. Kromě divadla a filmu se Eva Josífková věnuje i dabingu a její hlas znají i děti z rozhlasových pohádek.

Životním partnerem Evy Josefíkové je herec Jiří Mádl, dali se spolu dohromady po natáčení filmu Probudím se včera v roce 2011.

 

Další Herci

zobrazit profil Kristýna Liška Boková
Kristýna Liška Boková
zobrazit profil Natalia Portman
Natalia Portman
zobrazit profil Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
zobrazit profil Václav Svoboda
Václav Svoboda
zobrazit profil Václav Kopta
Václav Kopta
zobrazit profil Anna Schmidtmajerová
Anna Schmidtmajerová
zobrazit profil Boris Rösner
Boris Rösner
zobrazit profil Jana Hlaváčová
Jana Hlaváčová