Eva Josefíková

Datum narození: 3.2.1990
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Eva Josefíková, která se proslavila jako Čertova nevěsta, půvabná Verunka z filmu Signál či Markétka z Menzelových Donšajnů, slaví úspěchy i na divadelních prknech.

Ve dvaceti letech se objevila Eva Josefíková poprvé před filmovou kamerou, a to ve snímku Tomáše Řehořka Piko. Od té doby filmaři její pohlednou tvář do svých snímků rádi zařazují. Zdeněk Troška jí nabídl roli Štěpánky v pohádce Čertova nevěsta, Jiří Menzl ji obsadil do svých Donšajnů, Tomáš Řehořek si na ni vzpomněl, když točil SignálVojtěchem Dykem a Kryštofem Hádkem.

EVA JOSEFÍKOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O NAHOTĚ

K dalším jejím filmům patří Vejška (kde se objevila po boku svého bývalého partnera Jířího Mádla), Fair play a Probudím se včera. Dánští filmaři Evu Josefíkovou obsadili do historického seriálu 1864, který je největší investicí v dějinách tamní televizní produkce. Natáčel se částečně v Milovicích a krásná Češka v něm ztvárnila roli mladičké Sofie.

Herectví se Eva Josefíková začala věnovat už v devíti letech na základní škole v Uherském Hradišti. Tam také začínala jako členka divadelního souboru Dohráli jsme. Po absolvování DAMU si ji kromě filmařů všimli i pražští divadelníci. Dostala role ve Stavovském divadle, v Národním divadle, v Disku či angažmá ve Švandově divadle. Eva Josífková se věnuje také dabingu; její hlas znají i děti z rozhlasových pohádek.

O EVĚ JOSEFÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Partnerem Evy Josefíkové byl herec Jiří Mádl. Dali se spolu dohromady při natáčení filmu Probudím se včera v roce 2011. Rozešli se v březnu 2015. V roce 2016 začala atraktivní brunetka chodit též s kolegou z branže Tomášem Červinkem.

 

Články o celebritě

Tereza Kostková ze StarDance: Nečekaně nechala nahlédnout do soukromí! Tereza Kostková ze StarDance: Nečekaně nechala nahlédnout do soukromí! Každou sobotu moderuje s Markem Ebenem (61) přímé přenosy StarDance a v dalších dnech hraje v divadle,… číst článek
Na pohádkách ujíždějí i slavní dospěláci: Janžurka má ráda Karkulku! Na pohádkách ujíždějí i slavní dospěláci: Janžurka má ráda Karkulku! Mezi 50 českými pohádkami, které vydal Blesk v nejnovější knížce, si najde každý tu svou. Ivu Janžurovou… číst článek
Tátové na tahu! Seriálová holčička je kluk! Tátové na tahu! Seriálová holčička je kluk! Roztomilá Adélka, kterou chová v náručí herec Štěpán Benoni (34) v seriálu Tátové na tahu, sice vypadá… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vuk Čelebić
Vuk Čelebić
zobrazit profil Jan Révai
Jan Révai
zobrazit profil Colin Firth
Colin Firth
zobrazit profil Ondřej Rychlý
Ondřej Rychlý
zobrazit profil Lucie Pernetová
Lucie Pernetová
zobrazit profil Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
zobrazit profil Morgan Freeman
Morgan Freeman
zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová