Eva Josefíková

Datum narození: 3.2.1990
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Eva Josefíková, která se proslavila jako Čertova nevěsta, půvabná Verunka z filmu Signál či Markétka z Menzelových Donšajnů, slaví úspěchy i na divadelních prknech.

Ve dvaceti letech se objevila Eva Josefíková poprvé před filmovou kamerou, a to ve snímku Tomáše Řehořka Piko. Od té doby filmaři její pohlednou tvář do svých snímků rádi zařazují. Zdeněk Troška jí nabídl roli Štěpánky v pohádce Čertova nevěsta, Jiří Menzl ji obsadil do svých Donšajnů, Tomáš Řehořek si na ni vzpomněl, když točil SignálVojtěchem Dykem a Kryštofem Hádkem.

EVA JOSEFÍKOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O NAHOTĚ

K dalším jejím filmům patří Vejška (kde se objevila po boku svého bývalého partnera Jířího Mádla), Fair play a Probudím se včera. Dánští filmaři Evu Josefíkovou obsadili do historického seriálu 1864, který je největší investicí v dějinách tamní televizní produkce. Natáčel se částečně v Milovicích a krásná Češka v něm ztvárnila roli mladičké Sofie.

Herectví se Eva Josefíková začala věnovat už v devíti letech na základní škole v Uherském Hradišti. Tam také začínala jako členka divadelního souboru Dohráli jsme. Po absolvování DAMU si ji kromě filmařů všimli i pražští divadelníci. Dostala role ve Stavovském divadle, v Národním divadle, v Disku či angažmá ve Švandově divadle. Eva Josífková se věnuje také dabingu; její hlas znají i děti z rozhlasových pohádek.

O EVĚ JOSEFÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Partnerem Evy Josefíkové byl herec Jiří Mádl. Dali se spolu dohromady při natáčení filmu Probudím se včera v roce 2011. Rozešli se v březnu 2015. V roce 2016 začala atraktivní brunetka chodit též s kolegou z branže Tomášem Červinkem.

 

Články o celebritě

Tajemství Hádka z Dámy a Krále: Býval kuchtíkem, teď bere víc než Donutil Tajemství Hádka z Dámy a Krále: Býval kuchtíkem, teď bere víc než Donutil Pořádný kus cesty ušel herec Matěj Hádek (42). Jeho začátky zoufalého kuchtíka v reklamě odnesl čas,… číst článek
Vilhelmová v posteli s Kaiserem! Není to poprvé, přiznal herec Vilhelmová v posteli s Kaiserem! Není to poprvé, přiznal herec Táňa Vilhelmová (39) se nezdá. V novém filmu, který měl v neděli premiéru v televizi, se miluje nejen… číst článek
Dobrá zpráva pro Donutila: Nova mu přihraje další statisíce! Dobrá zpráva pro Donutila: Nova mu přihraje další statisíce! Miroslav Donutil (66) je známý tím, že role v seriálech bere jen zřídka. Na nabídku televize Nova… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Robert Urban
Robert Urban
zobrazit profil Renata Olárová
Renata Olárová
zobrazit profil Barbra Streisand
Barbra Streisand
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Tereza Taliánová
Tereza Taliánová
zobrazit profil Lucie Juřičková
Lucie Juřičková
zobrazit profil Meryl Streep
Meryl Streep
zobrazit profil Dorota Nvotová
Dorota Nvotová