Igor Chmela

Datum narození: 2.1.1971
Místo narození: Ostrava
Profese: herec, fotograf

Související celebrity

Životopis

Igor Chmela je český populární divadelní a filmový herec. Je známý také jako komik. Známým se stal hlavně díky improvizačnímu televiznímu pořadu Partička.

Igor Chmela zpočátku rozjížděl svou dráhu na trochu jiných kolejích. V 80. letech studoval Střední průmyslovou školu železniční v Letohradě, poté se ovšem rozhodl změnit cílovou stanici a začal se plně věnovat hraní.

Igor Chmela šel poté na na DAMU, i když byl trochu netradiční. Ačkoli se na prestižní školu chtěl hlásit, nakonec si to rozmyslel a na přijímačky šel dělat jen přihrávače v dialogu svému kamarádovi a nyní herci, Martinu Fingerovi. K jeho údivu se komise shodla, že by měli být přijati oba, a tak Igor Chmela dodatečně podával přihlášku. Po dvouleté základní vojenské službě se tak oba dva dostali mezi hereckou elitu. S Martinem Fingerem si i v roce 2011 zahrál ve filmu Rodina je základ státu, který získal nejvyšší ocenění filmových kritiků i nominaci na Českého lva.

Igor Chmela se rozhodl věnovat herectví i „mimoškolně“, a tak již během studií hostoval v Národním divadle, kde i získal své první angažmá. Po třech letech stanul na prknech Dejvického divadla. V roce 2002 si ho pak „uloupilo“ Divadlo Na Zábradlí, kde účinkuje doposud.

Igor Chmela v roce 2006 povýšil na moderátora Českého lva. Ovšem i své vědomosti ze střední mohl do jisté míry uplatnit. O rok dříve (2005) se totiž Igor Chmela představil v lehce absurdní filmové tragikomedii o českém nádraží, Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí. Z trochu jiného soudku je pak thriller Vendeta, kde si zahrál společně s Ondřejem Vetchým či Oldřichem Kaiserem.

Dalšími filmy Igora Chmely, které bychom měli zmínit, jsou psychologické drama Pravidla lži, Bratři Karamazovi od režiséra Petra Zelenky či komedie Grandhotel. Často vystupuje i v seriálových rolích (Ordinace v růžové zahradě, Škoda lásky, Cesty domů, Zázraky života), několikrát účinkoval i v televizní show Na stojáka.

Igor Chmela však nejvíce vstoupil do podvědomí diváků účinkováním v improvizační show Partička. Tam prokazuje svůj osobitý smysl pro humor vedle svých kolegů Richarda Genzera, Michala Suchánka a Ondřeje Sokola.

Igor Chmela je také vášnivým fotografem. Nejznámější fotografie jsou pořízené camerou obscurou (vytvořenou ze sirek – alias „Sirkoň“). Fotografie má umístěné i na svých webových stránkách www.igorchmela.cz. „Čí je to město?“ je pak název jeho první fotografické výstavy, konané v Divadle Na Zábradlí v roce 2011.

Jeho první manželkou byla herečka Marta Vítů, nyní je ženatý s herečkou Janou Janěkovou ml., se kterou vychovává i dceru Aničku a dvojčata Elu a Antonína.

 

Články o celebritě

Igor Chmela prozradil, na čem ujíždí! Igor Chmela prozradil, na čem ujíždí! Komika z Partičky, který působí občas jako morous nebo jako zdrženlivý podivín, můžeme vidět také… číst článek
Smrt Přibila (†71) zaskočila scenáristy Modrého kódu, Herfortová hraje i za něj! Smrt Přibila (†71) zaskočila scenáristy Modrého kódu, Herfortová hraje i za něj! Už to jsou tři týdny, co René Přibil (†71) podlehl rakovině. Scenáristé seriálu Modrý kód za herce… číst článek
Seriál Modrý kód: Nečekaný infarkt a nález polomrtvého člověka! Seriál Modrý kód: Nečekaný infarkt a nález polomrtvého člověka! Co nás čeká v nových dílech primáckého seriálu Modrý kód? V Rubavě se po nějaké době strávené u syna… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Teresa May
Teresa May
zobrazit profil Jakub Štáfek
Jakub Štáfek
zobrazit profil Adolf Filip
Adolf Filip
zobrazit profil Jan Antonín Duchoslav
Jan Antonín Duchoslav
zobrazit profil Jenovéfa Boková
Jenovéfa Boková
zobrazit profil Aleš Háma
Aleš Háma
zobrazit profil Miroslav Hruška
Miroslav Hruška
zobrazit profil Jiří Štěpnička
Jiří Štěpnička