královna Alžběta II.

Datum narození: 21.4.1926
Místo narození: Mayfair, Londýn
Profese: královna
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Její Veličenstvo královna Alžběta II. je matka čtyř dětí, trojnásobná prababička a panovnice šestnácti nezávislých států označovaných jako Commonwealth Realm.

Antigua a Barbuda, Austrálie, Bahamy, Barbados, Belize, Grenada, Jamajka, Kanada, Nový Zéland, Papua-Nová Guinea, Svatý Kryštof a Nevis, Svatá Lucie, Svatý Vincenc a Grenadiny, Šalamounovy ostrovy, Tuvalu a Spojené království Velké Británie a Severního Irska. V každé této zemi je královna Alžběta II. považována od 2. června 1953 (což je datum její korunovace) za panovnici samostatného státu. Plnění královských povinností pro každou zemi je oddělené. Dále je také nejvyšší představitelkou anglikánské církve. I přes velký počet funkcí v souladu se zvykovým právem zasahuje do politiky jen výjimečně.

ALŽBĚTA II. - UNIKÁTNÍ VÝPOVĚĎ PANOVNICE

Královna Alžběta se roku 1947 vdala za Philipa, vévodu z Edinburghu a královský pár má čtyři potomky. Alžběta je také jedním z nejdéle vládnoucích britských panovníků (déle vládla jen královna Viktorie). V současnosti je královna trojnásobnou prababičkou. Její pravnuk v přímé následnické linii princ George z Cambridge se narodil v červenci 2013.

Narodila jako nejstarší dcera prince Alberta (později krále Jiřího VI.) a jeho ženy Alžběty. Měla jediného sourozence, princeznu Margaretu.

O KRÁLOVNĚ ALŽBĚTĚ II. ČTĚTE ZDE>>

Královna Alžběta se do svého budoucího manžela Philipa, prince řeckého a dánského, zamilovala už ve třinácti letech po setkání ve škole královského námořnictva v Dartmouthu v červnu 1939. Provdala se za něj 20. listopadu 1947, to jí bylo jedenadvacet. Philip se vzdal svých řeckých a dánských titulů a krátce po svatbě mu byl udělen titul vévoda z Edinburghu. Alžběta a Philip obdrželi z celého světa asi 2500 svatebních darů.

První potomek Charles, princ z Walesu a následník trůnu, se jí narodil 14. listopadu 1948. Jediná dcera, princezna  Anna se narodila v srpnu 1950, Andrew, vévoda z Yorku, v únoru 1960 a Edward, hrabě z Wessexu, v březnu 1964.

 

Články o celebritě

Harry, Meghan, William, Kate, Alžběta II.: Královská veselka plná problémů! Harry, Meghan, William, Kate, Alžběta II.: Královská veselka plná problémů! Přesně 146 dní po veselce Meghan Markle (37) a prince Harryho (34) na hradě Windsor, si královská… číst článek
Svatba princezny Eugenie: Pády na schodech i něžnosti mezi svatebčany Svatba princezny Eugenie: Pády na schodech i něžnosti mezi svatebčany Přesně v 11. hodin britského času (12 našeho) nakráčela britská princezna Eugenie v krásných svatebních… číst článek
Svatba Eugenie jako přes kopírák veselky Harryho a Meghan? Co je stejné a co museli změnit? Svatba Eugenie jako přes kopírák veselky Harryho a Meghan? Co je stejné a co museli změnit? Kdo bude sledovat páteční královskou svatbu vnučky královny Alžběty (92), princezny Eugenie (28),… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Snoop Dogg
Snoop Dogg
zobrazit profil Barron William Trump
Barron William Trump
zobrazit profil Zuzana Fialová
Zuzana Fialová
zobrazit profil Anna Linhartová
Anna Linhartová
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson
zobrazit profil Tomáš  Vincour
Tomáš Vincour
zobrazit profil Domenico Martucci della Torre
Domenico Martucci della Torre
zobrazit profil Zdena Hadrbolcová
Zdena Hadrbolcová