Petr Kostka

Datum narození: 11.6.1938
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Petr Kostka, manžel herečky Carmen Mayerové a otec herečky a moderátorky Terezy Kostkové, získal Cenu Thálie 2017 za celoživotní mistrovství v činohře.

Jeho otcem byl herec Jiří Kostka. Po maturitě Petr Kostka složil úspěšně zkoušky na DAMU. Své první role ala ztvárnil už na škole. Studium však nedokončil a v roce 1960 nastoupil do Městských divadel pražských.

PETR KOSTKA A AFRIČANKA SHAMIM

Mezi diváky a odbornými kritiky se Petr Kostka proslavil až rolí studenta ve filmu Vyšší princip (1960). V následujících desetiletích patřil k nejobsazovanějším českým hercům. Mezi jeho nejznámější filmy patří např. Bláznova kronika, Princ a chuďas (se skvělým Romanem Skamene), Což takhle dát si špenát a především legendární sci-fi komedie Jindřicha Poláka Zítra vstanu a opařím se čajem, ve které dostal dvojroli.

Od roku 1974 působil Petr Kostka v Národním divadle, kde hrál v představeních jako Hamlet nebo Vévodkyně valdštejnských vojsk. Po dvaceti sezónách přešel do Divadla na Vinohradech. Za své umění získal roku 2003 divadelní Cenu Thálie pro nejlepšího herce. A v březnu 2018 k ní přibyla Cena Thálie 2017 za celoživostní mistrovství v činohře.

Petr Kostka vynikl i ve sféře dabingu. Jeho hlasem promlouval napřř. David Suchet ve své životní roli Hercula Poirota, ale také miláček (nejen francouzských) žen Gérard Philipe.

O PETRU KOSTKOVI ČTĚTE ZDE>>

První manželství, ze kterého zůstaly Petru Kostkovi dvě dcery, skončilo tragickou autonehodou, při které jeho žena Ingrid zahynula. Ovdovělý herec nakonec našel útěchu v náruči své kolegyně z Městských divadel pražských Carmen Mayerové, se kterou má dceru, dnes slavnou herečku a moderátorku, Terezu Kostkovou.

 

Články o celebritě

Na pohádkách ujíždějí i slavní dospěláci: Janžurka má ráda Karkulku! Na pohádkách ujíždějí i slavní dospěláci: Janžurka má ráda Karkulku! Mezi 50 českými pohádkami, které vydal Blesk v nejnovější knížce, si najde každý tu svou. Ivu Janžurovou… číst článek
Kadeřávková: Další boj! Pozornost odvádí bujným dekoltem... Kadeřávková: Další boj! Pozornost odvádí bujným dekoltem... Je ráda, že drží pohromadě. S lymskou boreliózou Anna Kadeřávková (21) zatím bojuje dost neúspěšně,… číst článek
ČT odtajnila nové vánoční pohádky: Kouzelníka Žito s Bohdalovou odvysílá na Štědrý večer ČT odtajnila nové vánoční pohádky: Kouzelníka Žito s Bohdalovou odvysílá na Štědrý večer Nová pohádka Zdeňka Zelenky (63) s Jiřinou Bohdalovou (87), česko-slovenská pohádka oceňovaného režiséra… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petra Tenorová
Petra Tenorová
zobrazit profil Jan Kalous
Jan Kalous
zobrazit profil Petra Nesvačilová
Petra Nesvačilová
zobrazit profil Kateřina Sedláková
Kateřina Sedláková
zobrazit profil Simona Postlerová
Simona Postlerová
zobrazit profil Markéta Hrubešová
Markéta Hrubešová
zobrazit profil Jaroslava Brousková
Jaroslava Brousková
zobrazit profil Marek Vašut
Marek Vašut