Petr Kostka

Datum narození: 11.6.1938
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Petr Kostka, manžel herečky Carmen Mayerové a otec herečky a moderátorky Terezy Kostkové, získal Cenu Thálie 2017 za celoživotní mistrovství v činohře.

Jeho otcem byl herec Jiří Kostka. Po maturitě Petr Kostka složil úspěšně zkoušky na DAMU. Své první role ala ztvárnil už na škole. Studium však nedokončil a v roce 1960 nastoupil do Městských divadel pražských.

PETR KOSTKA A AFRIČANKA SHAMIM

Mezi diváky a odbornými kritiky se Petr Kostka proslavil až rolí studenta ve filmu Vyšší princip (1960). V následujících desetiletích patřil k nejobsazovanějším českým hercům. Mezi jeho nejznámější filmy patří např. Bláznova kronika, Princ a chuďas (se skvělým Romanem Skamene), Což takhle dát si špenát a především legendární sci-fi komedie Jindřicha Poláka Zítra vstanu a opařím se čajem, ve které dostal dvojroli.

Od roku 1974 působil Petr Kostka v Národním divadle, kde hrál v představeních jako Hamlet nebo Vévodkyně valdštejnských vojsk. Po dvaceti sezónách přešel do Divadla na Vinohradech. Za své umění získal roku 2003 divadelní Cenu Thálie pro nejlepšího herce. A v březnu 2018 k ní přibyla Cena Thálie 2017 za celoživostní mistrovství v činohře.

Petr Kostka vynikl i ve sféře dabingu. Jeho hlasem promlouval napřř. David Suchet ve své životní roli Hercula Poirota, ale také miláček (nejen francouzských) žen Gérard Philipe.

O PETRU KOSTKOVI ČTĚTE ZDE>>

První manželství, ze kterého zůstaly Petru Kostkovi dvě dcery, skončilo tragickou autonehodou, při které jeho žena Ingrid zahynula. Ovdovělý herec nakonec našel útěchu v náruči své kolegyně z Městských divadel pražských Carmen Mayerové, se kterou má dceru, dnes slavnou herečku a moderátorku, Terezu Kostkovou.

 

Články o celebritě

Kostkové schvalují nového milence i rodiče! U exmanžela Kracika to bylo jinak Kostkové schvalují nového milence i rodiče! U exmanžela Kracika to bylo jinak Konečně se nemusí se svou láskou skrývat! Tereza Kostková (41) tři roky po rozvodu randí s režisérem… číst článek
Zase režisér! Nový muž po boku Kostkové pracuje s jejím exmanželem! Zase režisér! Nový muž po boku Kostkové pracuje s jejím exmanželem! Sympatie mezi Terezou Kostkovou (41) a mužem, se kterým si dala noční rande v centru Prahy, podle… číst článek
Kostková oplakala slavného tatínka Kostková oplakala slavného tatínka Herečka Tereza Kostková (41) se slzami v očích, ale úsměvem na tváři sledovala, jak její otec Petr… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Mila Kunis
Mila Kunis
zobrazit profil Jana Postlerová
Jana Postlerová
zobrazit profil Ivan Dejmal
Ivan Dejmal
zobrazit profil Jitka Smutná
Jitka Smutná
zobrazit profil Filip Tůma
Filip Tůma
zobrazit profil Bára Fišerová
Bára Fišerová
zobrazit profil Vladimír Brabec
Vladimír Brabec
zobrazit profil Ján Jackuliak
Ján Jackuliak