Pavel Zedníček

Datum narození: 1.11.1949
Přezdívka: Čmaňa
Místo narození: Hoštice-Heroltice
Profese: Herec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Pavel Zedníček, herec, bavič, moderátor a dabér, se po dlouholetém vztahu oženil s moderátorkou Hanou Kousalovou. Herečka Lucie Zedníčková je jeho adoptivní dcerou v prvního manželství.

Pavel Zedníček se narodil v Hošticích-Herolticích, ale vyrůstal ve Zlíně a sám se označuje jako Valach. Zde také vystudoval Kožařskou průmyslovou školu. Obuví se však živit nechtěl, proto nastoupil na brněnskou JAMU, kde vystudoval herectví a potkal se zde se svými budoucími kolegy a velmi dobrými kamarády Bolkem Polívkou, Karlem Heřmánkem a Miroslavem Donutilem.

Už při studiu využil Pavel Zedníček příležitosti vystupovat v brněnském divadle Husa na provázku, ale po ukončení studia zamířil i se svým kamarádem Karlem Heřmánkem do Činoherního klubu v Ústí nad Labem, kde odehráli čtyři sezóny a poté oba, a s nimi herecký kolega Jiří Bartoška, využili nabídky angažmá v pražském Divadle Na zábradlí.

Trojice společně sehrála mnohá představení. Pavel Zedníček vytvořil nezapomenutelné postavy Hamleta či dona Juana. Po patnácti letech divadlo opoustili a založili vlastní divadlo Bez zábradlí. Pavel Zedníček ale spíše účinkoval na scénách Národního divadla, Divadla ABC, Divadla Globe či Divadla Kalich.

PAVEL ZEDNÍČEK A JÍDZA SMRTI

Koncem 70. let byl novou filmovou hvězdou a v 80. letech šel Pavel Zedníček z role do role. Hrál v žánrově různých rolích, ale nejvíce mu seděly ty komediální. Objevil se ale také např. jako saniťák v seriálu Sanitka, otec ve filmech Veselé Vánoce přejí chobotnice a Chobotnice z 2. patra a byl také jedním z kriminalistů v seriálu Malý pitaval z velkého města.

PAVEL ZEDNÍČEK A JEHO FALEŠNÝ BRATR

V 90. letech si zahrál jednoho přerostlého syna v seriálu Arabela se vrací. Poté ale jeho obsazování oslabilo a Pavel Zedníček roku 1992 přijal nabídku České televize moderovat zábavný soutěžní pořad Kufr, který na obrazovkách vydržel celých 12 let!

V životě Pavla Zedníčka vždy hráli důležitou roli dětští diváci. Nejenže účinkoval v mnoha pohádkách, ale také namluvil řadu večerníčků, jako jsou Příhody kocoura Damiána či Příběhy včelích medvídků. Uplatnil se také v dabingu. Svůj hlas propůjčil El Bundovi v seriálu Ženatý se závazky nebo Franku Lambertovi v oblíbeném seriálu Krok za krokem.

O PAVLU ZEDNÍČKOVI ČTĚTE ZDE

Pavel Zedníček má mnoho koníčků, rád cestuje, zajímá se o létání a hraje na klarinet. Jeho životní partnerkou je scénáristka Hana Kousalová, s níž se po třináctilém vztahu oženil. Předtím byl ženat s tanečnicí Taťánou Staudacherovou-Bártovou, jejíž dcera z předchozího vztahu dnes nosí Zedníčkovo jméno. Herečka Lucie Zedníčková je jeho adoptivní dcerou.

 

Články o celebritě

Vtip za stovku na minutu skončil: Vydra a Novotný jsou na dlažbě Vtip za stovku na minutu skončil: Vydra a Novotný jsou na dlažbě Po téměř pěti letech bez varování šlus! Z minuty na minutu TV Barrandov stáhla pořad Vtip za stovku… číst článek
Zákulisí Všechnopárty: Šípův exkolega promluvil! Zákulisí Všechnopárty: Šípův exkolega promluvil! Měl dost příležitostí koukat mu pod ruku. Bývalý šéfdramaturg ČT Aleš Ulm (70) byl nějakou dobu u… číst článek
Velký návrat Pavla Zedníčka (67) na TV Barrandov: Kurňa, co to je?! Čmaňa zase točí! Velký návrat Pavla Zedníčka (67) na TV Barrandov: Kurňa, co to je?! Čmaňa zase točí! Všechno nové! Dekorace, účes synovce Jakuba i stav moderátora pořadu Kurňa, co to je. Pavel Zedníček… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Luba Skořepová
Luba Skořepová
zobrazit profil Robert  Mikluš
Robert Mikluš
zobrazit profil Mel  Gibson
Mel Gibson
zobrazit profil Stanislav Zindulka
Stanislav Zindulka
zobrazit profil Nikol Štíbrová
Nikol Štíbrová
zobrazit profil Talia Balsam
Talia Balsam
zobrazit profil Jana Šulcová
Jana Šulcová
zobrazit profil Cynthia Nixon
Cynthia Nixon