Jiří Čunek

Datum narození: 22.2.1959
Místo narození: Zlín
Profese: hejtman, senátor, bývalý starosta Vsetína
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Jiří Čunek - senátor, šéf KDU-ČSL, ministr a starosta Vsetína - to všechno má za sebou muž, který se přes nálepku rasisty stal po volbách 2016 hejtmanem Zlínského kraje.

Jiří Čunek absolvoval Střední průmyslovou školu strojní v Napajedlech a poté pracoval jako automechanik ve Zlíně. V letech 1982 až 1997 byl zaměstnán jako bezpečnostní technik, resp. vedoucí bezpečnosti vsetínské Zbrojovky.

JIŘÍ ČUNEK O HOMOSEXUÁLECH

Jeho politická kariéra začala v roce 1994, kdy vstoupil jako nově zvolený zastupitel a místostarosta Vsetína do komunální politiky. Jiří Čunek nemá vysokoškolské vzdělání, čímž argumentovali někteří odpůrci jeho předsednictví (třeba tehdejšíé člen KDU-ČSL Miroslav Kalousek). Zároveň figuroval ve statutárních orgánech firem Zeveta a.s. a Avera s.r.o.

V letech 1998 až 2007 Jiří Čunek byl ve funkci starosty Vsetína, od roku 2000 do roku 2008 zastupitelem Zlínského kraje. V roce 2006 úspěšně prošel senátními volbami a následně byl zvolen předsedou KDU-ČSL. Jako předseda strany se stal v roce 2007 místopředsedou vlády a ministrem pro místní rozvoj ve vládě Mirka Topolánka.

Jiří Čunek je laureát Ceny PŘÍSTAV, kterou mu v roce 2006 udělila Česká rada dětí a mládeže za podporu mimoškolní práce s dětmi a mládeží.

V rámci trestního vyšetřování v listopadu 2007 byl Jiří Čunek donucen rezignovat na své posty. Do úřadů se vrátil v roce 2008, v lednu roku 2009 však na oba posty znovu rezignoval a nepodařilo se mu ve stejném roce obhájit post předsedy KDU-ČSL.

V roce 2012 Jiří Čunek znovu vyhrál senátní volby v obvodě č. 77 - Vsetín a rovněž uspěl také v podzimních krajských volbách ve Zlínském kraji. Ve volbách 2016 se stal lidoveckou jedničkou a posléze hejtmanem. Do voleb 2018 jej strana vyslala obhajovat post senátora.

O JIŘÍM ČUNKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jiří Čunek je kontroverzní osobou a je známý především kauzami, které se týkají Romů. Potíže měl také proto, že ho jeho bývalá asistentka Marcela Urbanová nařkla ze sexuálního obtěžování. To poté, co hrála klíčovou roli jako svědek údajné Čunkovy korupce. Čunkovu kauzu nařídila zastavit tehdejší nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká, což vyvolalo další kontroverze. Po letech ale byla Marcela Urbanová obviněna z křivého svědectví.

Jiří Čunek je ženatý a má čtyři děti. 

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Bude za dlužníky platit alimenty stát? „Nelze podporovat nezodpovědné rodiče“ Bude za dlužníky platit alimenty stát? „Nelze podporovat nezodpovědné rodiče“ KSČM a ČSSD shodně navrhují zavést tzv. zálohové výživné. Alimenty by tak za neplatiče měl hradit… číst článek
Babiš odletěl z Česka. Rodinu vzal na Velikonoce k moři na Kanáry, čekaly ho hody Babiš odletěl z Česka. Rodinu vzal na Velikonoce k moři na Kanáry, čekaly ho hody Jednání o nové vládě pokračují i přes Velikonoce, hlavní aktér Andrej Babiš (ANO) však po náročných… číst článek
Babiš ujel ministrovi i s věcmi. A Čunek vtipkoval o Ondráčkovi a totalitě Babiš ujel ministrovi i s věcmi. A Čunek vtipkoval o Ondráčkovi a totalitě Na výjezd do Zlínského kraje, kterému vládne hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL), vyrazila vládní výprava… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Stanislav Mišák
Stanislav Mišák
zobrazit profil Lidie  Vajnerová
Lidie Vajnerová
zobrazit profil Petr  Gawlas
Petr Gawlas
zobrazit profil Igor Karen
Igor Karen
zobrazit profil Josef Babka
Josef Babka
zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička
zobrazit profil Milan Kolář
Milan Kolář
zobrazit profil Roman Línek
Roman Línek