Jiří Čunek

Datum narození: 22.2.1959
Místo narození: Zlín
Profese: hejtman, senátor, starosta Vsetína
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Jiří Čunek - senátor, šéf KDU-ČSL, ministr a starosta Vsetína - to všechno má za sebou muž, který se přes nálepku rasisty stal ve volbách 2016 hejtmanem Zlínského kraje.

Jiří Čunek absolvoval Střední průmyslovou školu strojní v Napajedlech a poté pracoval jako automechanik ve Zlíně. V letech 1982–1997 byl zaměstnán jako bezpečnostní technik, resp. vedoucí bezpečnosti vsetínské Zbrojovky. Jeho politická kariéra začala v roce 1994, kdy vstoupil jako nově zvolený zastupitel a místostarosta Vsetína do komunální politiky. Jiří Čunek nemá vysokoškolské vzdělání, čímž argumentovali někteří odpůrci jeho předsednictví (třeba tehdejšíé člen KDU-ČSL Miroslav Kalousek). Zároveň figuroval ve statutárních orgánech firem Zeveta a.s. a Avera s.r.o.

V letech 1998–2007 Jiří Čunek byl ve funkci starosty Vsetína. Od roku 2000 do roku 2008 byl zastupitelem Zlínského kraje. V roce 2006 úspěšně prošel senátními volbami a následně byl zvolen předsedou KDU-ČSL. Jako předseda strany se stal v roce 2007 místopředsedou vlády a ministrem pro místní rozvoj ve vládě Mirka Topolánka. Jiří Čunek je laureát Ceny PŘÍSTAV kterou mu v roce 2006 udělila Česká rada dětí a mládeže za podporu mimoškolní práce s dětmi a mládeží.

V rámci trestního vyšetřování v listopadu 2007 byl Jiří Čunek donucen rezignovat na své posty. Do úřadů se vrátil v roce 2008, v lednu roku 2009 však na oba posty znovu rezignoval a nepodařilo se mu ve stejném roce obhájit post předsedy KDU-ČSL. V roce 2012 znovu vyhrál senátní volby v obvodě č. 77 - Vsetín a rovněž uspěl také v podzimních krajských volbách ve Zlínském kraji. Ve volbách 2016 se stal lidoveckou jedničkou, tedy kandidátem na hejtmana.

Jiří Čunek je kontroverzní osobou a je známý především kauzami, které se týkají Romů. Potíže měl také proto, že ho jeho bývalá asistentka Marcela Urbanová nařkla ze sexuálního obtěžování. To poté, co hrála klíčovou roli jako svědek údajné Čunkovy korupce. Čunkovu kauzu nařídila zastavit tehdejší nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká, což vyvolalo další kontroverze. Po letech ale byla Marcela Urbanová obviněna z křivého svědectví.

Jiří Čunek je ženatý a má čtyři děti. Od roku 2014 starosta města Vsetína.

 VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE 

Články o celebritě

Babiš ujel ministrovi i s věcmi. A Čunek vtipkoval o Ondráčkovi a totalitě Babiš ujel ministrovi i s věcmi. A Čunek vtipkoval o Ondráčkovi a totalitě Na výjezd do Zlínského kraje, kterému vládne hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL), vyrazila vládní výprava… číst článek
Kalousek: „Babiš se směšně kroutí“. Sesazení „mlátičky“ Ondráčka navrhne ODS Kalousek: „Babiš se směšně kroutí“. Sesazení „mlátičky“ Ondráčka navrhne ODS Andrej Babiš (ANO) vyrazil s vládou na výjezd do Zlínského kraje. Vlakem, v Hulíně ho v neděli večer… číst článek
Babišovu vládu vítali trnkovicí. Do Hulína jeli vlakem, za Čunkem šli do pivovaru Babišovu vládu vítali trnkovicí. Do Hulína jeli vlakem, za Čunkem šli do pivovaru V neděli odpoledne vyrazili z Hlavního nádraží v Praze, za tmy pak dojeli do Hulína. Menšinový kabinet… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr  Gawlas
Petr Gawlas
zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová
zobrazit profil Jan Skopeček
Jan Skopeček
zobrazit profil Marek Benda
Marek Benda
zobrazit profil Ivo Šanc
Ivo Šanc
zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková
zobrazit profil Milan Štěch
Milan Štěch
zobrazit profil Ivan Strachoň
Ivan Strachoň