Robert Pelikán

Datum narození: 18.10.1979
Místo narození: Praha
Profese: politik hnutí ANO, právník
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Právník Robert Pelikán se roku 2015 stal ministrem spravedlnosti v Sobotkově kabinetu a posléze i v Babišové menšinové vládě. Ministerské křeslo opustil v červnu 2018.

Že Robert Pelikán vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, není žádný div. Pochází totiž z právnické rodiny: matka soudkyně, otec odborník na dějiny práva, bratr Tomáš advokát. Robert Pelikán se dřív, než vstoupil do státních služeb, věnoval jako advokát civilnímu a správnímu právu.

 

ROBERT PELIKÁN PRÝ CHODIL ZA ŠKOLU 

V srpnu roku 2012 byl Robert Pelikán navržen na člena Českého telekomunikačního úřadu, a to tehdejším ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou. Ten však později jeho nominaci stáhl. Podle spekulací za tím byl blog Roberta Pelikána, v němž kritizoval politiku vlády Petra Nečase.

Na podzim 2013 se Robert Pelikán stal členem Rady ekonomických poradců hnutí ANO 2011. V únoru 2014 si jej na ministerstvo financí přivedl Andrej Babiš a udělal z něj ředitele právní sekce. Post zastával do června téhož roku.

V březnu 2015 Andrej Babiš oznámil, že kandidátem hnutí ANO na post ministra spravedlnosti ve vládě Bohuslava Sobotky bude právě Robert Pelikán. Prezident Miloš Zeman jej do funce jmenoval 12. března 2015.

O ROBERTU PELIKÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

V parlamentních volbách 2017 Robert Pelikán získal poslanecký mandát za hnutí ANO, do něhož vstoupil roku 2015. V menšinovém kabinetu Andreje Babiše byl prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince 2017 opět jmenován ministrem spravedlnosti. V ministerském křesle jej v červnu 2018 vystřídala právnička Taťána Malá.

Robert Pelikán je rozvedený; má syna. 

 

Články o celebritě

Rath vymyslel, jak se vyhnout vězení? Šokoval, kde chce kandidovat do Senátu Rath vymyslel, jak se vyhnout vězení? Šokoval, kde chce kandidovat do Senátu Lékař a středočeský exhejtman David Rath přišel s nečekanou myšlenkou – v podzimních volbách chce… číst článek
Nový šéf spravedlnosti: O Babišovi a Čapím hnízdě, Kajínkovi i plagiátech členů vlády Nový šéf spravedlnosti: O Babišovi a Čapím hnízdě, Kajínkovi i plagiátech členů vlády Nabídku stát se ministrem dostal v noci před hlasováním o důvěře vládě. Jan Kněžínek (za ANO) kývl… číst článek
Extajemník Okamurovy SPD mluvil o střílení židů a gayů. Policie navrhla obžalobu Extajemník Okamurovy SPD mluvil o střílení židů a gayů. Policie navrhla obžalobu Policie navrhla obžalovat bývalého tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Daniel Herman
Daniel Herman
zobrazit profil Jiří Čejka
Jiří Čejka
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil Pavel Poc
Pavel Poc
zobrazit profil Stanislav Polčák
Stanislav Polčák
zobrazit profil Jan Rejfek
Jan Rejfek
zobrazit profil Jozef Regec
Jozef Regec
zobrazit profil Angela Merkelová
Angela Merkelová