Robert Pelikán

Datum narození: 18.10.1979
Místo narození: Praha
Profese: politik hnutí ANO, právník
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Právník Robert Pelikán se roku 2015 stal ministrem spravedlnosti v Sobotkově kabinetu. Do téhož postu byl jmenován i v Babišově menšinové vládě v prosinci 2017.

Že Robert Pelikán vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, není žádný div. Pochází totiž z právnické rodiny: matka soudkyně, otec odborník na dějiny práva, bratr Tomáš advokát. Robert Pelikán se dřív, než vstoupil do státních služeb, věnoval jako advokát civilnímu a správnímu právu.

ROBERT PELIKÁN PRÝ CHODIL ZA ŠKOLU 

V srpnu roku 2012 byl Robert Pelikán navržen na člena Českého telekomunikačního úřadu, a to tehdejším ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou. Ten však později jeho nominaci stáhl. Podle spekulací za tím byl blog Roberta Pelikána, v němž kritizoval politiku vlády Petra Nečase.

Na podzim 2013 se Robert Pelikán stal členem Rady ekonomických poradců hnutí ANO 2011. V únoru 2014 si jej na ministerstvo financí přivedl Andrej Babiš a udělal z něj ředitele právní sekce. Post zastával do června 2014. V březnu 2015 Andrej Babiš oznámil, že kandidátem hnutí ANO na post ministra spravedlnosti ve vládě Bohuslava Sobotky bude právě Robert Pelikán. Prezident Miloš Zeman jej do funce jmenoval 12. března 2015.

O ROBERTU PELIKÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

V parlamentních volbách 2017 Robert Pelikán získal poslanecký mandát za hnutí ANO, do něhož vstoupil roku 2015. V menšinovém kabinetu Andreje Babiše byl prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince 2017 opět jmenován ministrem spravedlnosti.

Robert Pelikán je rozvedený a má syna. 

 

Články o celebritě

Půl roku od voleb: Okamurovci a komunisté chtějí mluvit do vlády! Půl roku od voleb: Okamurovci a komunisté chtějí mluvit do vlády! Poté, co ČSSD dala košem možné koalici s ANO, jeví se jako nejpravděpodobnější spolupráce hnutí s… číst článek
ANO po bouřlivé debatě obnoví jednání s ČSSD. Okamura je zhrzený, plán s SPD padá ANO po bouřlivé debatě obnoví jednání s ČSSD. Okamura je zhrzený, plán s SPD padá Ráno byla podle Andreje Babiše jediná varianta, ležící na stole, spolupráce ANO s SPD a KSČM. Večer… číst článek
Okamurův poslanec se obul do výměny studentů v rámci EU. Kritici: Je to blbost roku Okamurův poslanec se obul do výměny studentů v rámci EU. Kritici: Je to blbost roku Studenti, kteří odjíždí do zahraničí v rámci programu Erasmus, podléhají proevropské propagandě a… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner
zobrazit profil Ivo Polák
Ivo Polák
zobrazit profil Petr Beitl
Petr Beitl
zobrazit profil Jan Rejfek
Jan Rejfek
zobrazit profil Jan Bureš
Jan Bureš
zobrazit profil Romana Žatecká
Romana Žatecká
zobrazit profil Ladislav Kos
Ladislav Kos