Robert Pelikán

Datum narození: 18.10.1979
Místo narození: Praha
Profese: politik hnutí ANO, právník
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Právník Robert Pelikán se roku 2015 stal ministrem spravedlnosti v Sobotkově kabinetu a posléze i v Babišové menšinové vládě. Ministerské křeslo opustil v červnu 2018.

Že Robert Pelikán vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, není žádný div. Pochází totiž z právnické rodiny: matka soudkyně, otec odborník na dějiny práva, bratr Tomáš advokát. Robert Pelikán se dřív, než vstoupil do státních služeb, věnoval jako advokát civilnímu a správnímu právu.

 

ROBERT PELIKÁN PRÝ CHODIL ZA ŠKOLU 

V srpnu roku 2012 byl Robert Pelikán navržen na člena Českého telekomunikačního úřadu, a to tehdejším ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou. Ten však později jeho nominaci stáhl. Podle spekulací za tím byl blog Roberta Pelikána, v němž kritizoval politiku vlády Petra Nečase.

Na podzim 2013 se Robert Pelikán stal členem Rady ekonomických poradců hnutí ANO 2011. V únoru 2014 si jej na ministerstvo financí přivedl Andrej Babiš a udělal z něj ředitele právní sekce. Post zastával do června téhož roku.

V březnu 2015 Andrej Babiš oznámil, že kandidátem hnutí ANO na post ministra spravedlnosti ve vládě Bohuslava Sobotky bude právě Robert Pelikán. Prezident Miloš Zeman jej do funce jmenoval 12. března 2015.

O ROBERTU PELIKÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

V parlamentních volbách 2017 Robert Pelikán získal poslanecký mandát za hnutí ANO, do něhož vstoupil roku 2015. V menšinovém kabinetu Andreje Babiše byl prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince 2017 opět jmenován ministrem spravedlnosti. V ministerském křesle jej v červnu 2018 vystřídala právnička Taťána Malá.

Robert Pelikán je rozvedený; má syna. 

 

Články o celebritě

Babiš přišel o známou tvář. Stropnický skončil ve Sněmovně i ve vedení ANO Babiš přišel o známou tvář. Stropnický skončil ve Sněmovně i ve vedení ANO Bývalý ministr zahraničí a obrany Martin Stropnický (ANO) se stáhl z nejvyšších pater tuzemské politiky.… číst článek
Babišův šéf spravedlnosti přišel o svobodu. Ministr Kněžínek se oženil Babišův šéf spravedlnosti přišel o svobodu. Ministr Kněžínek se oženil Do vlády Andreje Babiše (63, ANO) přišel Jan Kněžínek (za ANO, 39) jako nová krev, když po plagiátorské… číst článek
Babiš dostane metál od Zemana? Za boj proti korupci ho navrhl člen ANO Babiš dostane metál od Zemana? Za boj proti korupci ho navrhl člen ANO Andrej Babiš (ANO) stanul v čele vládní protikorupční rady. Prý je nezkorumpovatelný, hájil se. Právě… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Hlavatý
Jiří Hlavatý
zobrazit profil Jan Machač
Jan Machač
zobrazit profil Jakub Janda
Jakub Janda
zobrazit profil Saddám  Husajn
Saddám Husajn
zobrazit profil Michal Kučera
Michal Kučera
zobrazit profil Lubomír Metnar
Lubomír Metnar
zobrazit profil Bořivoj Šarapatka
Bořivoj Šarapatka
zobrazit profil Klára Samková
Klára Samková