Robert Pelikán

Datum narození: 18.10.1979
Místo narození: Praha
Profese: politik hnutí ANO, právník
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Právník Robert Pelikán se roku 2015 stal ministrem spravedlnosti v Sobotkově kabinetu a posléze i v Babišové menšinové vládě. Ministerské křeslo opustil v červnu 2018.

Že Robert Pelikán vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, není žádný div. Pochází totiž z právnické rodiny: matka soudkyně, otec odborník na dějiny práva, bratr Tomáš advokát. Robert Pelikán se dřív, než vstoupil do státních služeb, věnoval jako advokát civilnímu a správnímu právu.

 

ROBERT PELIKÁN PRÝ CHODIL ZA ŠKOLU 

V srpnu roku 2012 byl Robert Pelikán navržen na člena Českého telekomunikačního úřadu, a to tehdejším ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou. Ten však později jeho nominaci stáhl. Podle spekulací za tím byl blog Roberta Pelikána, v němž kritizoval politiku vlády Petra Nečase.

Na podzim 2013 se Robert Pelikán stal členem Rady ekonomických poradců hnutí ANO 2011. V únoru 2014 si jej na ministerstvo financí přivedl Andrej Babiš a udělal z něj ředitele právní sekce. Post zastával do června téhož roku.

V březnu 2015 Andrej Babiš oznámil, že kandidátem hnutí ANO na post ministra spravedlnosti ve vládě Bohuslava Sobotky bude právě Robert Pelikán. Prezident Miloš Zeman jej do funce jmenoval 12. března 2015.

O ROBERTU PELIKÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

V parlamentních volbách 2017 Robert Pelikán získal poslanecký mandát za hnutí ANO, do něhož vstoupil roku 2015. V menšinovém kabinetu Andreje Babiše byl prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince 2017 opět jmenován ministrem spravedlnosti. V ministerském křesle jej v červnu 2018 vystřídala právnička Taťána Malá.

Robert Pelikán je rozvedený; má syna. 

 

Články o celebritě

Okamura a Rozner „vybrousili“ z výroků o Romech. Trest za slova o Letech nedostanou Okamura a Rozner „vybrousili“ z výroků o Romech. Trest za slova o Letech nedostanou Výroky předsedy SPD Tomia Okamury a jeho stranického kolegy poslance Miloslava Roznera o romském… číst článek
Hádky a „podpásovky“ v debatě Blesku: Chytili se Babiš s Pospíšilem, Fiala tepal komunisty Hádky a „podpásovky“ v debatě Blesku: Chytili se Babiš s Pospíšilem, Fiala tepal komunisty Lídři stran se nešetřili a v debatě Blesku létaly jiskry. Ostrá byla přestřelka premiéra Andreje… číst článek
Za Stropnického už je ve Sněmovně náhrada. Na místo exministra nastoupil Venhoda Za Stropnického už je ve Sněmovně náhrada. Na místo exministra nastoupil Venhoda Už druhý muž s ministerskými zkušenostmi opustil tým Andreje Babiše v Poslanecké sněmovně. Po Robertu… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ondřej Benešík
Ondřej Benešík
zobrazit profil Marek Výborný
Marek Výborný
zobrazit profil Milouš Jakeš
Milouš Jakeš
zobrazit profil Petr Kulhánek
Petr Kulhánek
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Simona Kratochvílová
Simona Kratochvílová
zobrazit profil Jaromíra Vítková
Jaromíra Vítková
zobrazit profil Lukáš Curylo
Lukáš Curylo