Robert Pelikán

Datum narození: 18.10.1979
Místo narození: Praha
Profese: politik hnutí ANO, právník
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Právník Robert Pelikán se roku 2015 stal ministrem spravedlnosti v Sobotkově kabinetu. Do téhož postu byl jmenován i v Babišově menšinové vládě v prosinci 2017.

Že Robert Pelikán vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, není žádný div. Pochází totiž z právnické rodiny: matka soudkyně, otec odborník na dějiny práva, bratr Tomáš advokát. Robert Pelikán se dřív, než vstoupil do státních služeb, věnoval jako advokát civilnímu a správnímu právu.

ROBERT PELIKÁN PRÝ CHODIL ZA ŠKOLU 

V srpnu roku 2012 byl Robert Pelikán navržen na člena Českého telekomunikačního úřadu, a to tehdejším ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou. Ten však později jeho nominaci stáhl. Podle spekulací za tím byl blog Roberta Pelikána, v němž kritizoval politiku vlády Petra Nečase.

Na podzim 2013 se Robert Pelikán stal členem Rady ekonomických poradců hnutí ANO 2011. V únoru 2014 si jej na ministerstvo financí přivedl Andrej Babiš a udělal z něj ředitele právní sekce. Post zastával do června 2014. V březnu 2015 Andrej Babiš oznámil, že kandidátem hnutí ANO na post ministra spravedlnosti ve vládě Bohuslava Sobotky bude právě Robert Pelikán. Prezident Miloš Zeman jej do funce jmenoval 12. března 2015.

O ROBERTU PELIKÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

V parlamentních volbách 2017 Robert Pelikán získal poslanecký mandát za hnutí ANO, do něhož vstoupil roku 2015. V menšinovém kabinetu Andreje Babiše byl prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince 2017 opět jmenován ministrem spravedlnosti.

Robert Pelikán je rozvedený a má syna. 

 

Články o celebritě

Babiš odtajnil ministry za ANO. Sází na dvě nové ženy, Šlechtová v příští vládě nebude Babiš odtajnil ministry za ANO. Sází na dvě nové ženy, Šlechtová v příští vládě nebude V příští vládě Andreje Babiše (ANO) nebude Karla Šlechtová (za ANO). Babiš jí to oznámil v pátek,… číst článek
Babiš prozradil, kdy řekne jména ministrů. Zeman znovu a ostře zaútočil na Pocheho Babiš prozradil, kdy řekne jména ministrů. Zeman znovu a ostře zaútočil na Pocheho Premiér Andrej Babiš (ANO) chce jména kandidátů do vlády zveřejnit v pátek odpoledne. Řekl to dnes… číst článek
Babiš ministry tají, Němcová balí, Hüner čeká na ortel. A vláda odklepla schodek 50 miliard Babiš ministry tají, Němcová balí, Hüner čeká na ortel. A vláda odklepla schodek 50 miliard S částí ministrů v demisi zatím designovaný premiér Andrej Babiš (ANO) o jejich dalším angažmá v… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pcheng Li-jüan
Pcheng Li-jüan
zobrazit profil Jaroslav Borka
Jaroslav Borka
zobrazit profil Jan  Foldyna
Jan Foldyna
zobrazit profil Josef Táborský
Josef Táborský
zobrazit profil Jiří Dienstbier starší
Jiří Dienstbier starší
zobrazit profil Lucie Talmanová
Lucie Talmanová
zobrazit profil Petr Robejšek
Petr Robejšek
zobrazit profil Martin Baxa
Martin Baxa