Robert Jašków

Datum narození: 4.12.1969
Místo narození: Trutnov
Profese: herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec s polským příjmením Robert Jašków si na počet pracovních příležitostí rozhodně nemůže stěžovat. Jen se díky svému drsnému vzezření nedostal k roli rozkošného pohádkového prince.

Robert Jašków, jehož jméno by se prý mělo správně vyslovovat polsky, tedy „jaškův“, si zahrál nepočítaně rolí, a to jak na filmovém plátně, na televizní obrazovce, tak na prknech, která znamenají svět. Je například stěžejní postavou kriminálních seriálů Expozitura a Atentát, kde ztvárnil postavu drsňáka Dana Chládka, který jako bývalý policista dokázal vzít zákon do vlastních rukou. Po jeho boku se zde objevují jen samé atraktivní ženy – třeba Hana Vagnerová. Vidět jste ho mohli ještě v dalších seriálech: Policie Modrava, Mazalové, České století, Pionýři hororu, Ententýky, Cesty domů, Kriminálka Anděl, Soukromé pasti, Trapasy či Ulice. Ani tam nebyl za miláčka davů. Střihl si např. postavu rusky mluvícího mafiána, jehož by chtěl potkat jen málokdo. Pokud by neměl alespoň tarasnici.

ROBERT JAŠKÓW – NEJLEPŠÍ PARTNER?

Pokud Robert Jašków hraje klaďase, člověk by se s ním nebál ani do pekla. Ale jestliže si dá roli padoucha, tak by bylo snad lepší skončit v osidlech ďábla, než zůstat Robertovi poblíž. Vzpomeňte na filmy Dědictví aneb Kurva se neříká (2014), Záblesky chladné neděle (2012), Bobule (2008), Rána z milosti (2005), Ene Bene (1999). Získal cenu Telemanie za roli profesora Daňka ve filmu Ivana Pokorného Smrt pedofila (2003).

Děti se ho bojí i naživo – tada nikoli snad ty jeho. Když provázel skupinky občanů v rámci dne otevřených dveří Švandova divadla, ukazovali si na něj se strachem v očích. Ale maminky se bavily. Je to sympaťák. Na této své domovské scéně sehrál řadu hlavních i vedlejších rolí. A není mu co vytknout. Viděli jste třeba představení Zabít Johnnyho Glendenninga, Popeláři, Řemeslníci či Kdo je tady ředitel?

Herec Robert Jašków se narodil ve východočeském Trutnově. Vyrůstal v Peci pod Sněžkou, takže byl a stále je vášnivý lyžař. Po maturitě na gymnáziu v Trutnově vystudoval pražskou DAMU. Působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, později v Praze v CD94, v Celetné, v Divadle Kalich a na známých Letních shakespearovských slavnostech. Zejména je znám právě ze Švandova divadla.

Robert Jaškówtři děti se svojí dlouholetou partnerkou, herečkou Petrou Bartošovou, s níž se seznámil ve Švandově divadle. Zde jako studentka dělala nápovědu.

 

Články o celebritě

Znásilňoval jsem už mnohokrát, přiznal herec Robert Jašków Znásilňoval jsem už mnohokrát, přiznal herec Robert Jašków Holá hlava, pronikavý pohled, ostře řezané rysy. Obličej Roberta Jaškówa (47) předurčil pro role… číst článek
Svlékly se nejkrásnější ženy Česka: Kubelková a Perkausová se pro plavky narodily! Svlékly se nejkrásnější ženy Česka: Kubelková a Perkausová se pro plavky narodily! Chlapům spadne brada a dámy se mohou inspirovat. Pro páteční Blesk tv MAGAZÍN se totiž sedm nejkrásnějších… číst článek
Jašków na sále jako doma: Umělá krev klouže víc! Jašków na sále jako doma: Umělá krev klouže víc! Hvězdu z něj udělaly televizní seriály, kde hraje arogantní chlápky, grázly, feťáky (Ordinace v růžové… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kamila Janovičová
Kamila Janovičová
zobrazit profil Ladislav Frej
Ladislav Frej
zobrazit profil Lubomír Kostelka
Lubomír Kostelka
zobrazit profil Filip Čapka
Filip Čapka
zobrazit profil Diana Šoltýsová
Diana Šoltýsová
zobrazit profil Demi Moore
Demi Moore
zobrazit profil Vendulka Křížová
Vendulka Křížová
zobrazit profil Vanda Konečná
Vanda Konečná