Václav Vydra

Datum narození: 7. 1. 1956
Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér, bavič

Související celebrity

Životopis

Herec Václav Vydra, syn slavného hereckého páru Dana Medřická a Václav Vydra, se stejně jako jeho rodiče stal úspěšným na divadle, ve filmu, v televizi i v dabingu.

Po Státní konzervatoři v Praze, kterou absolvoval v roce 1977, působil Václav Vydra na několika scénách, mj. v kladenském Divadle Jaroslava Průchy, Městském divadle Mladá Boleslav a v Městských divadlech pražských. Roku 1995 se stal členem uměleckého souboru Divadla na Vinohradech, kde ztvárnil desítky postav. V řadě představení mohl uplatnit svůj nesporný komediální talent (např. Blbec k večeři, VELKÁ MELA aneb Francouzská kuchyně, Bytná na zabití, Když ptáčka lapají…). Hostoval v Divadle bez zábradlí či v Hudebním divadle Karlín (Včera Tě zabiju!, Limonádový Joe, Noc na Karlštejně).

VÁCLAV VYDRA - JAK OPUSTIL PRVNÍ MANŽELKU

Diváci Václava Vydru znají samozřejmě i z filmového plátna a televizní obrazovky, kde ztvárnil mnoho nezapomenutelných rolí. Účinkoval ve velice úspěšných českých filmech (Tankový prapor, Černí baroni, Copak je to za vojáka, Dobří holubi se vracejí, trilogie Zdeňka Trošky Kameňák po boku Jany Paulové) a také v pohádkách (Z pekla štěstí, S čerty nejsou žerty). Z televizních seriálů jmenujme např. Panoptikum města pražského, Bylo nás pět, Život na zámku, Návštěvníci, Šípková Růženka nebo Náměstíčko, z inscenací Modrý den či Svatební cesta do Jiljí.

ROZHOVOR S VÁCLAVEM VYDROU NEJDETE ZDE

Své komediální nadání Václav Vydra uplatnil též v desítkách televizních pořadů (zábavné show, soutěže, silvestrovské večery). Společně se svou manželkou Janou Boouškovou moderoval kuchařskou show Prostřeno! Stal se také vyhledávaných dabérem.

Václav Vydra pochází z divadelní rodiny. Slavnými herci byli jeho rodiče Václava Vydra a Dana Medřická. Dědeček Václava Vydra v letech 1945 až 1949 působil jako ředitel Národního divadla v Praze. Herečkou je také jeho druhá žena Jana Boušková. Vzali se po dlouholetém soužití roku 2006.

O VÁCLAVU VYDROVI ČTĚTE ZDE

Herec, dabér a bavič Václav Vydra je spoluautorem knihy o své matce Vaše Dana Medřická a publikace Můj rok s koňmi. Vlastní koně má od roku 1998 a tomuto koníčku se věnuje s nesmírným nasazením. Mezi jeho záliby patří také střelba. Se dvěma společníky vlastnil obchod s loveckými a sportovními zbraněmi.

 

Články o celebritě

Šokující obvinění Vydry od Bouškové: SUROVÝ ŠKRTIČ Šokující obvinění Vydry od Bouškové: SUROVÝ ŠKRTIČ Herec Václav Vydra (67) je velkým milovníkem zvířat. S manželkou Janou Bouškovou (68) žijí za Prahou... číst článek
40 let od smrti Dany Medřické (†62): Zemřel jí roční syn Vašík, druhý syn dostal stejné jméno! 40 let od smrti Dany Medřické (†62): Zemřel jí roční syn Vašík, druhý syn dostal stejné jméno! Málokdo tuší, že herec Václav Vydra (67) mohl mít staršího bratra. Ten ale krátce po svatbě jeho rod... číst článek
Vydra s Bouškovou spali málem pod mostem: Zásah shůry od zesnulé Medřické Vydra s Bouškovou spali málem pod mostem: Zásah shůry od zesnulé Medřické Jako mnozí z jeho kolegů se po převratu i Václav Vydra (67) vrhl na podnikání. Brzy ovšem přišla změ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michael Nyqvist
Michael Nyqvist
zobrazit profil Michal Nesvadba
Michal Nesvadba
zobrazit profil Pavlína Štorková
Pavlína Štorková
zobrazit profil Roman Luknár
Roman Luknár
zobrazit profil Jana Synková
Jana Synková
zobrazit profil Pavel Neškudla
Pavel Neškudla
zobrazit profil Dominick Benedikt
Dominick Benedikt