Václav Vydra

Datum narození: 7. 1. 1956
Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér, bavič

Související celebrity

Životopis

Herec Václav Vydra, syn slavného hereckého páru Dana Medřická a Václav Vydra, se stejně jako jeho rodiče stal úspěšným na divadle, ve filmu, v televizi i v dabingu.

Po Státní konzervatoři v Praze, kterou absolvoval v roce 1977, působil Václav Vydra na několika scénách, mj. v kladenském Divadle Jaroslava Průchy, Městském divadle Mladá Boleslav a v Městských divadlech pražských. Roku 1995 se stal členem uměleckého souboru Divadla na Vinohradech, kde ztvárnil desítky postav. V řadě představení mohl uplatnit svůj nesporný komediální talent (např. Blbec k večeři, VELKÁ MELA aneb Francouzská kuchyně, Bytná na zabití, Když ptáčka lapají…). Hostoval v Divadle bez zábradlí či v Hudebním divadle Karlín (Včera Tě zabiju!, Limonádový Joe, Noc na Karlštejně).

VÁCLAV VYDRA - JAK OPUSTIL PRVNÍ MANŽELKU

Diváci Václava Vydru znají samozřejmě i z filmového plátna a televizní obrazovky, kde ztvárnil mnoho nezapomenutelných rolí. Účinkoval ve velice úspěšných českých filmech (Tankový prapor, Černí baroni, Copak je to za vojáka, Dobří holubi se vracejí, trilogie Zdeňka Trošky Kameňák po boku Jany Paulové) a také v pohádkách (Z pekla štěstí, S čerty nejsou žerty). Z televizních seriálů jmenujme např. Panoptikum města pražského, Bylo nás pět, Život na zámku, Návštěvníci, Šípková Růženka nebo Náměstíčko, z inscenací Modrý den či Svatební cesta do Jiljí.

ROZHOVOR S VÁCLAVEM VYDROU NEJDETE ZDE

Své komediální nadání Václav Vydra uplatnil též v desítkách televizních pořadů (zábavné show, soutěže, silvestrovské večery). Společně se svou manželkou Janou Boouškovou moderoval kuchařskou show Prostřeno! Stal se také vyhledávaných dabérem.

Václav Vydra pochází z divadelní rodiny. Slavnými herci byli jeho rodiče Václava Vydra a Dana Medřická. Dědeček Václava Vydra v letech 1945 až 1949 působil jako ředitel Národního divadla v Praze. Herečkou je také jeho druhá žena Jana Boušková. Vzali se po dlouholetém soužití roku 2006.

O VÁCLAVU VYDROVI ČTĚTE ZDE

Herec, dabér a bavič Václav Vydra je spoluautorem knihy o své matce Vaše Dana Medřická a publikace Můj rok s koňmi. Vlastní koně má od roku 1998 a tomuto koníčku se věnuje s nesmírným nasazením. Mezi jeho záliby patří také střelba. Se dvěma společníky vlastnil obchod s loveckými a sportovními zbraněmi.

 

Články o celebritě

Herec a koňák Václav Vydra (65) je bez příjmů: Přišel o peníze ze statku! Herec a koňák Václav Vydra (65) je bez příjmů: Přišel o peníze ze statku! Kdyby neměl aspoň něco našetřeno, byl by pro něj poslední rok likvidační. Nejenže Václav Vydra (65) ... číst článek
Hvězdný hlas z Prostřeno! Václav Vydra: Přichází o úspory! Hvězdný hlas z Prostřeno! Václav Vydra: Přichází o úspory! Kdyby neměl aspoň něco našetřeno, byl by pro něj poslední rok likvidační. Nejenže Václav Vydra (65) ... číst článek
Boušková a Vydra vyvracejí fámy o rozvodu: Romantické usmíření? Boušková a Vydra vyvracejí fámy o rozvodu: Romantické usmíření? Není tomu tak dlouho, kdy se spekulovalo nad tím, zda je dlouholetý pár stále spolu. Mluvilo se o to... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Hrzán
Jiří Hrzán
zobrazit profil Zuzana Čapková
Zuzana Čapková
zobrazit profil Tereza Taliánová
Tereza Taliánová
zobrazit profil Martin Zahálka
Martin Zahálka
zobrazit profil Zdeněk Piškula
Zdeněk Piškula
zobrazit profil Krista Allen
Krista Allen
zobrazit profil Petr Rychlý
Petr Rychlý
zobrazit profil Eva Elsnerová
Eva Elsnerová