Kristýna Fuitová Nováková

Datum narození: 24.4.1983
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Kristýna Fuitová Nováková, manželka režiséra Jaroslava Fuita, na sebe upoutala pozornost zejména rolemi v komediích Výchova dívek v Čechách a Pelíšky.

Po střední odborné škole specializační, obor cestovní ruch, a katedře alternativního a loutkového divadla DAMU, byla Kristýna Fuitová, rozená Nováková, členkou Divadelního souboru Bílá síť (1994 až 1998). Roku 2005 začala organizovat vlastní divadelní projekty. Působila v Divadle Disk, v A studio Rubín či Studiu DVA divadlo (Poprask na laguně, Soukromý skandál, Zdravý nemocný). Jako tvůrce se podílela např. na představení A studio Rubín $LAST, a to kostýmy, výpravou a hudbou.

KRISTÝNA NOVÁKOVÁ OBSLUHOVALA V LETADLE

Do povědomí diváků se Kristýna Nováková dostala díky romantické komedii Výchova dívek v Čechách (1997) natočené podle knihy Michala Viewegha v hlavních rolích s Ondřejem Pavelkou a Aňou Geislerová. Zde na sebe upozornila postavou školačky Agáty. Poté si jí všiml režisér Jan Hřebejk a pozval ji na konkurz na roli Jindřišky ve své dnes již kultovní komedii Pelíšky (1999), v němž uspěla.

Dále si Kristýna Faitová Nováková zahrála ve filmech Taková normální rodina, Kuky se vrací, 3 sezony v pekle či opět v režii Jana Hřebejka v jeho dramatu Líbánky (2013), kde ztvárnila jednu z ústředních postav společně s Aňou Geislerovou a Stanislavem Majerem. Objevila se také v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Letiště, VIP vraždy, Já, Mattoni či v sérii televizních filmů Stopy života. Ústřední postavu kriminalistky Nadi Hamplové dostala v seriálu Jitky Bártů Temný kraj, kde se na place střetla s Lukášem VaculíkemSašou Rašilovem či Terezou Kostkovou.

Herečka Kristýna Nováková se provdala za režiséra Jaroslava Fuita. V listopadu 2009 se jim narodila dcera Rozárka, roku 2013 dcera Mariana.

O KRISTÝNĚ FUITOVÉ NOVÁKOVÉ ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Jindřiška z Pelíšků už dceru seznámila s přítelem: Září štěstím jako nová rodina! Jindřiška z Pelíšků už dceru seznámila s přítelem: Září štěstím jako nová rodina! Po rozchodu s manželem Jaroslavem Fuitem (42) byla Kristýna Fuitová Nováková (34) na zhroucení. Ovšem… číst článek
Kultovní Pelíšky: Dojemné setkání po 18 letech! Kultovní Pelíšky: Dojemné setkání po 18 letech! Emoce stříkaly proudem! Po dlouhých letech se setkaly dvě ze stěžejních představitelek jednoho z… číst článek
Emília Vášáryová s filmovou dcerou z Pelíšků: Setkání po 18 letech! Emília Vášáryová s filmovou dcerou z Pelíšků: Setkání po 18 letech! To bylo ale shledání. Herečky Emília Vašáryová (75) a Kristýna Nováková (34) se potkaly po 18 letech.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Klára Doležalová
Klára Doležalová
zobrazit profil Petra Bučková
Petra Bučková
zobrazit profil Paul  Walker
Paul Walker
zobrazit profil Sarah Jessica  Parker
Sarah Jessica Parker
zobrazit profil Alois Švehlík
Alois Švehlík
zobrazit profil Jack Nicholson
Jack Nicholson
zobrazit profil Marla Maples
Marla Maples
zobrazit profil Jaroslav Šmíd
Jaroslav Šmíd