Kristýna Fuitová Nováková

Datum narození: 24.4.1983
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Kristýna Fuitová Nováková, manželka režiséra Jaroslava Fuita, na sebe upoutala pozornost zejména rolemi v komediích Výchova dívek v Čechách a Pelíšky.

Po střední odborné škole specializační, obor cestovní ruch, a katedře alternativního a loutkového divadla DAMU, byla Kristýna Fuitová, rozená Nováková, členkou Divadelního souboru Bílá síť (1994 až 1998). Roku 2005 začala organizovat vlastní divadelní projekty. Působila v Divadle Disk, v A studio Rubín či Studiu DVA divadlo (Poprask na laguně, Soukromý skandál, Zdravý nemocný). Jako tvůrce se podílela např. na představení A studio Rubín $LAST, a to kostýmy, výpravou a hudbou.

KRISTÝNA NOVÁKOVÁ OBSLUHOVALA V LETADLE

Do povědomí diváků se Kristýna Nováková dostala díky romantické komedii Výchova dívek v Čechách (1997) natočené podle knihy Michala Viewegha v hlavních rolích s Ondřejem Pavelkou a Aňou Geislerová. Zde na sebe upozornila postavou školačky Agáty. Poté si jí všiml režisér Jan Hřebejk a pozval ji na konkurz na roli Jindřišky ve své dnes již kultovní komedii Pelíšky (1999), v němž uspěla.

Dále si Kristýna Faitová Nováková zahrála ve filmech Taková normální rodina, Kuky se vrací, 3 sezony v pekle či opět v režii Jana Hřebejka v jeho dramatu Líbánky (2013), kde ztvárnila jednu z ústředních postav společně s Aňou Geislerovou a Stanislavem Majerem. Objevila se také v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Letiště, VIP vraždy, Já, Mattoni či v sérii televizních filmů Stopy života. Ústřední postavu kriminalistky Nadi Hamplové dostala v seriálu Jitky Bártů Temný kraj, kde se na place střetla s Lukášem VaculíkemSašou Rašilovem či Terezou Kostkovou.

Herečka Kristýna Nováková se provdala za režiséra Jaroslava Fuita. V listopadu 2009 se jim narodila dcera Rozárka, roku 2013 dcera Mariana.

O KRISTÝNĚ FUITOVÉ NOVÁKOVÉ ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Kultovní Pelíšky: Dojemné setkání po 18 letech! Kultovní Pelíšky: Dojemné setkání po 18 letech! Emoce stříkaly proudem! Po dlouhých letech se setkaly dvě ze stěžejních představitelek jednoho z… číst článek
Emília Vášáryová s filmovou dcerou z Pelíšků: Setkání po 18 letech! Emília Vášáryová s filmovou dcerou z Pelíšků: Setkání po 18 letech! To bylo ale shledání. Herečky Emília Vašáryová (75) a Kristýna Nováková (34) se potkaly po 18 letech.… číst článek
Jindřiška z Pelíšků už po rozchodu netruchlí: Fuitová našla novou lásku! Jindřiška z Pelíšků už po rozchodu netruchlí: Fuitová našla novou lásku! Po více než půl roce je zase samý úsměv. Kristýna Fuitová Nováková už otřela slzy z rozpadu manželství… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Liz Hurley
Liz Hurley
zobrazit profil Scott Patterson
Scott Patterson
zobrazit profil Ivan Řezáč
Ivan Řezáč
zobrazit profil Jiří Klem
Jiří Klem
zobrazit profil Jan Komínek
Jan Komínek
zobrazit profil Martin Kraus
Martin Kraus
zobrazit profil Michele  Mercier
Michele Mercier
zobrazit profil Martina Menšíková
Martina Menšíková