Kristýna Fuitová Nováková | Celebwiki.cz

Kristýna Fuitová Nováková

Datum narození: 24.4.1983
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Kristýna Fuitová Nováková, manželka režiséra Jaroslava Fuita, na sebe upoutala pozornost zejména rolemi v komediích Výchova dívek v Čechách a Pelíšky.

Po střední odborné škole specializační, obor cestovní ruch, a katedře alternativního a loutkového divadla DAMU, byla Kristýna Fuitová, rozená Nováková, členkou Divadelního souboru Bílá síť (1994 až 1998). Roku 2005 začala organizovat vlastní divadelní projekty. Působila v Divadle Disk, v A studio Rubín či Studiu DVA divadlo (Poprask na laguně, Soukromý skandál, Zdravý nemocný). Jako tvůrce se podílela např. na představení A studio Rubín $LAST, a to kostýmy, výpravou a hudbou.

KRISTÝNA NOVÁKOVÁ OBSLUHOVALA V LETADLE

Do povědomí diváků se Kristýna Nováková dostala díky romantické komedii Výchova dívek v Čechách (1997) natočené podle knihy Michala Viewegha v hlavních rolích s Ondřejem Pavelkou a Aňou Geislerová. Zde na sebe upozornila postavou školačky Agáty. Poté si jí všiml režisér Jan Hřebejk a pozval ji na konkurz na roli Jindřišky ve své dnes již kultovní komedii Pelíšky (1999), v němž uspěla.

Dále si Kristýna Faitová Nováková zahrála ve filmech Taková normální rodina, Kuky se vrací, 3 sezony v pekle či opět v režii Jana Hřebejka v jeho dramatu Líbánky (2013), kde ztvárnila jednu z ústředních postav společně s Aňou Geislerovou a Stanislavem Majerem. Objevila se také v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Letiště, VIP vraždy, Já, Mattoni či v sérii televizních filmů Stopy života. Ústřední postavu kriminalistky Nadi Hamplové dostala v seriálu Jitky Bártů Temný kraj, kde se na place střetla s Lukášem VaculíkemSašou Rašilovem či Terezou Kostkovou.

Herečka Kristýna Nováková se provdala za režiséra Jaroslava Fuita. V listopadu 2009 se jim narodila dcera Rozárka, roku 2013 dcera Mariana.

O KRISTÝNĚ FUITOVÉ NOVÁKOVÉ ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Kristýna Badinková Nováková (35): Jindřiška z Pelíšků promluvila o rozvodu a novém manželovi! Kristýna Badinková Nováková (35): Jindřiška z Pelíšků promluvila o rozvodu a novém manželovi! Poslední roky nebyly pro Kristýnu Novákovou úplně snadné. Její manželství Jaroslavem Fuitem zkrachovalo… číst článek
„Miss z děcáku“ Kašáková: Vysnila si nadaci, teď jde příkladem dalším dětem z domovů „Miss z děcáku“ Kašáková: Vysnila si nadaci, teď jde příkladem dalším dětem z domovů „Miss z děcáku“ Veronika Kašáková, patronka nadačního fondu, ve spolupráci s globálním stratégem,… číst článek
Jindřiška z Pelíšků už dceru seznámila s přítelem: Září štěstím jako nová rodina! Jindřiška z Pelíšků už dceru seznámila s přítelem: Září štěstím jako nová rodina! Po rozchodu s manželem Jaroslavem Fuitem (42) byla Kristýna Fuitová Nováková (34) na zhroucení. Ovšem… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martina Menšíková
Martina Menšíková
zobrazit profil Harrison  Ford
Harrison Ford
zobrazit profil Tomáš Juřička
Tomáš Juřička
zobrazit profil Lucie Polišenská
Lucie Polišenská
zobrazit profil Roman Luknár
Roman Luknár
zobrazit profil Iva Hüttnerová
Iva Hüttnerová
zobrazit profil Colin Firth
Colin Firth
zobrazit profil Pavel Soukup
Pavel Soukup