Kristýna Fuitová Nováková | Celebwiki.cz

Kristýna Fuitová Nováková

Datum narození: 24.4.1983
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Kristýna Fuitová Nováková, manželka režiséra Jaroslava Fuita, na sebe upoutala pozornost zejména rolemi v komediích Výchova dívek v Čechách a Pelíšky.

Po střední odborné škole specializační, obor cestovní ruch, a katedře alternativního a loutkového divadla DAMU, byla Kristýna Fuitová, rozená Nováková, členkou Divadelního souboru Bílá síť (1994 až 1998). Roku 2005 začala organizovat vlastní divadelní projekty. Působila v Divadle Disk, v A studio Rubín či Studiu DVA divadlo (Poprask na laguně, Soukromý skandál, Zdravý nemocný). Jako tvůrce se podílela např. na představení A studio Rubín $LAST, a to kostýmy, výpravou a hudbou.

KRISTÝNA NOVÁKOVÁ OBSLUHOVALA V LETADLE

Do povědomí diváků se Kristýna Nováková dostala díky romantické komedii Výchova dívek v Čechách (1997) natočené podle knihy Michala Viewegha v hlavních rolích s Ondřejem Pavelkou a Aňou Geislerová. Zde na sebe upozornila postavou školačky Agáty. Poté si jí všiml režisér Jan Hřebejk a pozval ji na konkurz na roli Jindřišky ve své dnes již kultovní komedii Pelíšky (1999), v němž uspěla.

Dále si Kristýna Faitová Nováková zahrála ve filmech Taková normální rodina, Kuky se vrací, 3 sezony v pekle či opět v režii Jana Hřebejka v jeho dramatu Líbánky (2013), kde ztvárnila jednu z ústředních postav společně s Aňou Geislerovou a Stanislavem Majerem. Objevila se také v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Letiště, VIP vraždy, Já, Mattoni či v sérii televizních filmů Stopy života. Ústřední postavu kriminalistky Nadi Hamplové dostala v seriálu Jitky Bártů Temný kraj, kde se na place střetla s Lukášem VaculíkemSašou Rašilovem či Terezou Kostkovou.

Herečka Kristýna Nováková se provdala za režiséra Jaroslava Fuita. V listopadu 2009 se jim narodila dcera Rozárka, roku 2013 dcera Mariana.

O KRISTÝNĚ FUITOVÉ NOVÁKOVÉ ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Hvězda Temného Kraje a Pelíšků: Kristýna Nováková čeká třetí dítě! Hvězda Temného Kraje a Pelíšků: Kristýna Nováková čeká třetí dítě! Rok po svatbě očekává hvězda Temného Kraje příchod potomka. Herečka Kristýna Badinková Nováková (36)… číst článek
Hvězda Temného Kraje a Pelíšků Kristýna Nováková: Čachry se jménem! Nechce být další Badinková! Hvězda Temného Kraje a Pelíšků Kristýna Nováková: Čachry se jménem! Nechce být další Badinková! Herečka Kristýna Nováková (36) přestala být rozvodem Fuitová. Jenže se zamilovala do bratra kolegyně… číst článek
Neuvěříte, čím si přivydělávala tahle krásná herečka! Přiznala se k prodeji pikadorů Neuvěříte, čím si přivydělávala tahle krásná herečka! Přiznala se k prodeji pikadorů Neposedná herečka a režisérka Petra Nesvačilová (33) se kromě filmování živila celou řadou dalších… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Václav Glazar
Václav Glazar
zobrazit profil Romana Goščíková
Romana Goščíková
zobrazit profil Simona Vrbická-Koptová
Simona Vrbická-Koptová
zobrazit profil Jiří Adamíra
Jiří Adamíra
zobrazit profil Karel Dobrý
Karel Dobrý
zobrazit profil Katarína Hasprová
Katarína Hasprová
zobrazit profil Barbora Petrová
Barbora Petrová
zobrazit profil Hedy Lamarr
Hedy Lamarr