Martin Kolovratník

Datum narození: 11. 4. 1975
Profese: politik hnutí ANO 2011, novinář, poradce pro marketing
Znamení: Beran
Profese: politik hnutí ANO 2011, novinář, poradce pro marketing
Poslední aktualizace:

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO 2011 Martin Kolovratník, který křeslo ve Sněmovně získal ještě jako nestraník roku 2013, jej ve volbách 2021 opět obhájil. Zvolen byl v Pardubickém kraji.

Po gymnáziu vystudoval obor dopravní inženýrství na Univerzitě Pardubice. Již při studiu Martin Kolovratník pracoval v soukromém rádiu. Živil se mj. jako náměstek ředitele pro oblast komunikace a PR ve firmě VCES či poradce pro marketing v Českém Telecomu. Roku 2001 zakládal pobočku Českého rozhlasu v Pardubicích, kterou do září 2013 šéfoval.

O MARTINU KOLOVRATNÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Post hejtmana Kolovratník nezískal

Do politiky Martin Kolovratník vstoupil ve volbách 2013, kdy jako nestraník za hnutí ANO 2011 získal poslanecký mandát. Komunální volby 2014 mu vynesly pozice zastupitele města Pardubic a MO Pardubice III.

krajských volbách 2016 Martin Kolovratník neuspěl. V parlamentních volbách 2017 se stal jedničkou kandidátky hnutí Andreje Babiše v Pardubickém kraji. Post ve Sněmovně obhájil. 

Do voleb 2020 hnutí ANO 2011, jehož se stal členem, Martina Kolovratníka vyslalo zabojovat o křeslo hejtmana Pardubického kraje. Uspět se mu nepodařilo. Ve volbách 2021 si udržel křeslo v dolní komoře.

Martin Kolovratník je ženatý a má dva syny.

 

 

 

Články o celebritě

Útok na sítě premiéra: Fialův profil už šetří kriminalisté. Co na hacknutí říká expert? Útok na sítě premiéra: Fialův profil už šetří kriminalisté. Co na hacknutí říká expert? „Na české jednotky zaútočili ruští vojáci.“ Tahle zpráva se včera ráno objevila v příspěvku premiéra... číst článek
Piráti s harmonikami vábí voliče. Ferjenčík se pokouší o návrat, nástroj vytáhl i Bartoš Piráti s harmonikami vábí voliče. Ferjenčík se pokouší o návrat, nástroj vytáhl i Bartoš Lídrem Pirátů pro podzimní sněmovní volby v Pardubickém kraji bude bývalý poslanec Mikuláš Ferjenčík... číst článek
Politici čekají na platy: „Snad nebudu muset prodat ledvinu,“ udivila Šípová. Poslanci dostanou zálohy Politici čekají na platy: „Snad nebudu muset prodat ledvinu,“ udivila Šípová. Poslanci dostanou zálohy Vtípek? Pak nevydařený. Politici nedostali za leden výplaty a senátorka Adéla Šípová (Piráti) to na ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Mládek
Jan Mládek
zobrazit profil Jaroslav Kubera
Jaroslav Kubera
zobrazit profil Terezie Holovská
Terezie Holovská
zobrazit profil Roman Zarzycký
Roman Zarzycký
zobrazit profil Marek Šlapal
Marek Šlapal
zobrazit profil Miloš Zeman
Miloš Zeman
zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Stanislav Navrkal
Stanislav Navrkal