Martin Škoda

Datum narození: 25. 7. 1994
Místo narození: Soběslav
Profese: kuchař, televizní moderátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Český Jamie Oliver Martin Škoda, který vydal několik knih receptů, se stal „hrdinou“ kuchyně TV Prima, v níž je mu k ruce herečka, blogerka a jedna z vítězek StarDance Marie Doležalová.

Po maturitě Martin Škoda studoval Fakultu sociálních věd Karlovy univerzity. Kvůli zranění svalu se musel vzdát závodního hokeje. Tak se stalo, že se svému oblíbenému vaření už mohl věnovat na plné pecky. Přestože neměl potřebné vzdělání, natož zkušenosti v oboru gastronomie, svůj dar vařit začal předávat dál. Stal se z něj prý Český Jamie Oliver.

MARTIN ŠKODA – JÍDLO JAKO PALIVO

Ještě jako teenager vydal rodák ze Soběslavi Martin Škoda „obyčejnou“ kuchařku, a to s neobyčejným úspěchem. Když napsal tuto svou první knihu, bylo mu pouhých 16 let. A následovala další publikace o vaření, která opět nebyla neúspěšná, právě naopak.

V prestižní mezinárodní soutěži Gourmand World Cookbook Awards 2013 získala třetí místo publikace, v níž Martin Škoda každý recept „opepřil“ tipem na písničku, kterou si je možné k vaření pustit. Kniha se tehdy stala bestsellerem.

O MARTINU ŠKODOVI ČTĚTE ZDE>>

V září 2017 se Martin Škoda stal hlavním aktérem pořadu TV Prima Hrdina kuchyně. Za parťačku dostal herečku a blogerku Marii Doležalovou, která se na televizních obrazovkách předvedla mj. v reklamních klipech s tanečníkem Markem Zelinkou, s nímž v roce 2015 vyhrála soutěž StarDance…když hvězdy tančí.

Kromě gastronomie patří mezi koníčky Marina Škody hudba, architektura, fotografie, design, cestování, umění a jazyky, třeba angličtina a španělština.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Štěpán Škoch
Štěpán Škoch
zobrazit profil Lan Carlson
Lan Carlson
zobrazit profil Láďa Kerndl
Láďa Kerndl
zobrazit profil Keira  Knightley
Keira Knightley
zobrazit profil Filip Hronek
Filip Hronek
zobrazit profil Jiří  Oberfalzer
Jiří Oberfalzer
zobrazit profil Sandra Černodrinská
Sandra Černodrinská
zobrazit profil Karolína Kopíncová
Karolína Kopíncová