Robert Urban herec | Celebwiki.cz

Robert Urban

Datum narození: 30.7.1986
Místo narození: Ostrava, Československo
Profese: herec, tanečník, zpěvák
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herec Robert Urban, který se kromě divadlu věnuje tanci a zpěvu, se televizním divákům předvedl rolí Freddyho Valenty v historickém seriálu České televize První republika.

Janáčkovu konzervatoř v Ostravě absolvoval pod vedením hereckého kolegy Vladimíra Čapky. Během studia Robert Urban hostovat v divadle Český Těšín, kde se osvědčil zejména v roli Šaška v inscenaci Jedna noc na Karlštejně (2005).

ROBERT URBAN - ROZHOVOR NEJEN O ŽIVOTĚ BEZ MÁMY

Hned roku 2006 dostal nabídku na hostování v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě v inscenaci Nepohodlný indián. Na stejné scéně rok nato ztvárnil postavu Cliffa Bradshawa v muzikálu Kabaret. Roli Robert Urban zpodobnil skvěle, což mu vyneslo stálé angažmá.

Před televizní kamerou Robert Urban debutoval v pohádce Královský slib (2001) režiséra Kryštofa Hanzlíka, v níž klíčové postavy ztvárnili Maroš Kramár, David KrausKlára Issová, Lucie Vondráčková a Petr Pelzer.

Na filmovém plátně se Robert Urban objevil ve fantasy hororu Isabel (2013). Se seriálovou tvorbou se poprvé setkal v Četnících z Luhačovic. Výraznou roli dostal od tvůrců úspěšného seriálu České televize První republika, v němž ztvárnil jednoho z idolů, bohémského sympaťáka Freddyho Valentu.

Již od dětství se Robert Urban aktivně věnoval tanci a zpěvu. Zúčastnil se Mistrovství ČR v latinskoamerických tancích a ve stepu. Jako zpěváka jej milovníci rocku mohou znát mj. z alba Rock Widow.

 

Články o celebritě

Nejhorší díl Tváře, zuří diváci! Budou ještě další řady? Nejhorší díl Tváře, zuří diváci! Budou ještě další řady? Když TV Nova přišla s novinkou Tvoje tvář má známý hlas, nikdo nevěděl, co čekat, ale z pořadu se… číst článek
Zdeněk Pohlreich: Nová hvězda na Nově! Zdeněk Pohlreich: Nová hvězda na Nově! Celá léta vařil na Primě a teď zpívá na Nově. Drsný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich (62) se představí… číst článek
Kuchařská hvězda Primy Pohlreich: Přechod na Novu? Zazpívá si ve Tváři! Kuchařská hvězda Primy Pohlreich: Přechod na Novu? Zazpívá si ve Tváři! Hudebně-taneční soutěž Tvoje tvář má známý hlas dokáže v každém díle něčím překvapit. Tentokráte… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Vondráček
Petr Vondráček
zobrazit profil Matěj Havelka
Matěj Havelka
zobrazit profil Tomáš Mrvík
Tomáš Mrvík
zobrazit profil Gabriela Vránová
Gabriela Vránová
zobrazit profil Kateřina Lojdová
Kateřina Lojdová
zobrazit profil Hana Brejchová
Hana Brejchová
zobrazit profil Eliška Křenková
Eliška Křenková
zobrazit profil Veronika Kánská
Veronika Kánská