Přemek Forejt

Datum narození: 16. 4. 1987
Profese: šéfkuchař
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Šéfkuchař Přemek Forejt se proslavil svou olomouckou restaurací Entrée, kde naservírují prakticky cokoli, a to netradiční formou – jde o show přímo pro hosty.

Přemek Forejt se narodil roku 1987 v Brně. Původně chtěl být hercem, ale kvůli roztěkanosti nastoupil na odborné učiliště, kde se vyučil kuchařem. První práci v kuchyni mu pak domluvili rodiče v Brně. Odtud ovšem brzy odešel do zahraničí, aby se mohl učit od tamních kuchařů.

Jméno v Česku si udělal v olomoucké restauraci Entrée

V pouhých třiceti letech se Přemek Forejt stal šéfkuchařem vyhlášené olomoucké restaurace Entrée, která již přilákala hosty z celé republiky. Prosadil se tak jako jeden z nejmladších a nejinspirativnějších šéfkuchařů Česka. V roce 2017 byla restaurace Entrée v prestižní anketě Maurerův výběr Grand Restaurant vyhlášena nejlepší v ČR.

PŘEMEK FOREJT - JAKOU NENÁVIDÍ SUROVINU?

V Entrée Přemek Forejt zúročil zkušenosti z brněnského Koishi, kde působil dva roky, a Michelinskou hvězdou oceněné londýnské restaurace L’Autre Pied, v níž vařil bezmála čtyři roky. V olomouckém netradičním podniku se mu podařilo vytvořit hravý a, jak se sám vyjádřil, střelený koncept restaurace.

Přemek Forejt svůj neotřelý nápad založil na netradičních kombinacích a otevřené kuchyni, což je v jeho podání vařit show přímo pro hosty. V Entrée si lze dát snad cokoli: od vdolků po ústřice. Jak šéfkuchař mj. prozradil na TV Prima v pořadu Jana Krause, vymyslel třeba „interaktivní pokrm Urob si sám“.

Svou restauraci si Přemek Forejt otevřel v nevyužitých prostorách někdejšího olomouckého divadla.

Přemek Forejt zaujme již na první pohled svým četným tetováním. „Vždycky jsem chtěl vypadat jak pokérovanej kriminálník,“ řekl ke svému četnými obrazy vyzdobenému tělu.

V televizi hodnotí soutěžící v MasterChefovi

Na TV Nova se Přemek Forejt stal jedním z porotců kulinářské soutěže MasterChef Česko. V té působí od její třetí řady, kdy společně s Radkem Kašpárkem a Janem Punčochářem vystřídal Marka Raditsche, Marka Fichtnera a Miroslava Kalinu.

O PŘEMKU FOREJTOVI ČTĚTE ZDE>>

Přemek Forejt má dceru Stellu. V listopadu 2020 šéfkuchař odtajnil svou lásku k herečce Evě Burešové.

 

Články o celebritě

Forejt vstal po mrtvici z vozíku a navštívil Klause. Bývalý prezident mluví o zázraku Forejt vstal po mrtvici z vozíku a navštívil Klause. Bývalý prezident mluví o zázraku V únoru prodělal mrtvici, lékaři ho uvedli do umělého spánku a exministr Daniel Herman rozšířil zprá... číst článek
Rodinná pouta v MasterChefovi: Proč byl Forejt bez Burešové?! Rodinná pouta v MasterChefovi: Proč byl Forejt bez Burešové?! Do soutěže MasterChef se po třídílné pauze vrátil porotce Radek Kašpárek (40). Kvůli plánované opera... číst článek
Zemětřesení v MasterChef! Pohlreich vyšoupl Kašpárka? Zemětřesení v MasterChef! Pohlreich vyšoupl Kašpárka? Velké překvapení zažili diváci kulinářské show MasterChef! Porotce Radek Kašpárek (40) totiž pro ně ... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Michal Jagelka
Michal Jagelka
zobrazit profil Josef Trojan
Josef Trojan
zobrazit profil René Mayer
René Mayer
zobrazit profil Karel Mrkvička
Karel Mrkvička
zobrazit profil Stanislav Wabi Daněk
Stanislav Wabi Daněk
zobrazit profil Ljuba Štíplová
Ljuba Štíplová
zobrazit profil Vladimír Boštík
Vladimír Boštík
zobrazit profil Luciano  Pavarotti
Luciano Pavarotti