Přemek Forejt | Celebwiki.cz

Přemek Forejt

Datum narození: 16. 4. 1987
Profese: šéfkuchař
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Šéfkuchař Přemek Forejt se proslavil svou olomouckou restaurací Entrée, kde naservírují prakticky cokoli, a to netradiční formou – jde o show přímo pro hosty.

V pouhých třiceti letech se Přemek Forejt stal šéfkuchařem vyhlášené olomoucké restaurace Entrée, která již přilákala hosty z celé republiky. Prosadil se tak jako jeden z nejmladších a nejinspirativnějších šéfkuchařů Česka. V roce 2017 byla restaurace Entrée v prestižní anketě Maurerův výběr Grand Restaurant vyhlášena nejlepší v ČR.

PŘEMEK FOREJT - JAKOU NENÁVIDÍ SUROVINU?

V Entrée Přemek Forejt zúročil zkušenosti z brněnského Koishi, kde působil dva roky, a Michelinskou hvězdou oceněné londýnské restaurace L’Autre Pied, v níž vařil bezmála čtyři roky. V olomouckém netradičním podniku se mu podařilo vytvořit hravý a, jak se sám vyjádřil, střelený koncept restaurace.

Přemek Forejt svůj neotřelý nápad založil na netradičních kombinacích a otevřené kuchyni, což je v jeho podání vařit show přímo pro hosty. V Entrée si lze dát snad cokoli: od vdolků po ústřice. Jak šéfkuchař mj. prozradil na TV Prima v pořadu Jana Krause, vymyslel třeba „interaktivní pokrm Urob si sám“.

Svou restauraci si Přemek Forejt otevřel v nevyužitých prostorách někdejšího olomouckého divadla.

O PŘEMKU FOREJTOVI ČTĚTE ZDE>>

Přemek Forejt zaujme již na první pohled svým četným tetováním. „Vždycky jsem chtěl vypadat jak pokérovanej kriminálník,“ řekl ke svému četnými obrazy vyzdobenému tělu.

Na TV Nova se Přemek Forejt stal jedním z porotců kulinářské soutěže MasterChef Česko.

 

Články o celebritě

Dotazník pro katy z MasterChefa: Jak to mají s párkem v rohlíku? A co neumějí uvařit? Dotazník pro katy z MasterChefa: Jak to mají s párkem v rohlíku? A co neumějí uvařit? Středeční večery už pro fanoušky pořadu MasterChef Česko nebudou jako dřív. Poslední předprázdninový... číst článek
Vítězkou MasterChefa bude »ufňukaná« Pavlína!? Na povrch vyplouvají zvláštní informace! Vítězkou MasterChefa bude »ufňukaná« Pavlína!? Na povrch vyplouvají zvláštní informace! MasterChef Česko sice diváci televize Nova nějakou dobu na obrazovkách neuvidí, ovšem už teď se řeší... číst článek
Porotce MasterChef Kašpárek v karanténě dospěl k zásadní změně: Konečně zhubl! Porotce MasterChef Kašpárek v karanténě dospěl k zásadní změně: Konečně zhubl! Zatímco jiní v době koronavirové krize spíše přibírali, porotce oblíbené kuchařské soutěže MasterChe... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Lukáš Konečný
Lukáš Konečný
zobrazit profil Ralph Fiennes
Ralph Fiennes
zobrazit profil Johny Machette
Johny Machette
zobrazit profil Lukáš Jůza
Lukáš Jůza
zobrazit profil Andrea Pomeje
Andrea Pomeje
zobrazit profil Martin Rota
Martin Rota
zobrazit profil Marián Čurko
Marián Čurko
zobrazit profil Marián Slovák
Marián Slovák