Přemek Forejt | Celebwiki.cz

Přemek Forejt

Datum narození: 16. 4. 1987
Profese: šéfkuchař
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Šéfkuchař Přemek Forejt se proslavil svou olomouckou restaurací Entrée, kde naservírují prakticky cokoli, a to netradiční formou – jde o show přímo pro hosty.

V pouhých třiceti letech se Přemek Forejt stal šéfkuchařem vyhlášené olomoucké restaurace Entrée, která již přilákala hosty z celé republiky. Prosadil se tak jako jeden z nejmladších a nejinspirativnějších šéfkuchařů Česka. V roce 2017 byla restaurace Entrée v prestižní anketě Maurerův výběr Grand Restaurant vyhlášena nejlepší v ČR.

PŘEMEK FOREJT - JAKOU NENÁVIDÍ SUROVINU?

V Entrée Přemek Forejt zúročil zkušenosti z brněnského Koishi, kde působil dva roky, a Michelinskou hvězdou oceněné londýnské restaurace L’Autre Pied, v níž vařil bezmála čtyři roky. V olomouckém netradičním podniku se mu podařilo vytvořit hravý a, jak se sám vyjádřil, střelený koncept restaurace.

Přemek Forejt svůj neotřelý nápad založil na netradičních kombinacích a otevřené kuchyni, což je v jeho podání vařit show přímo pro hosty. V Entrée si lze dát snad cokoli: od vdolků po ústřice. Jak šéfkuchař mj. prozradil na TV Prima v pořadu Jana Krause, vymyslel třeba „interaktivní pokrm Urob si sám“.

Svou restauraci si Přemek Forejt otevřel v nevyužitých prostorách někdejšího olomouckého divadla.

O PŘEMKU FOREJTOVI ČTĚTE ZDE>>

Přemek Forejt zaujme již na první pohled svým četným tetováním. „Vždycky jsem chtěl vypadat jak pokérovanej kriminálník,“ řekl ke svému četnými obrazy vyzdobenému tělu.

Na TV Nova se Přemek Forejt stal jedním z porotců kulinářské soutěže MasterChef Česko.

 

Články o celebritě

Chili a Pája pohořeli jako kapitáni v MasterChef: Drsná slova na účet porotců! Chili a Pája pohořeli jako kapitáni v MasterChef: Drsná slova na účet porotců! V posledním díle MasterChefa jsme se stali svědky několika karambolů i překvapivých momentů. Kančí v... číst článek
Nejhorší výkon v historii MasterChef! Jeden z navrátilců potvrdil obavy diváků Nejhorší výkon v historii MasterChef! Jeden z navrátilců potvrdil obavy diváků Středečního MasterChefa ovládne další venkovní výzva. Ač jsou mrazy v současné době vzdálenou minulo... číst článek
Katastrofa i podruhé? Z MasterChefa vyhodili Omara! Porotci odmítali i ochutnat Katastrofa i podruhé? Z MasterChefa vyhodili Omara! Porotci odmítali i ochutnat Vyhrát, nebo zemřít, tak zní motto soutěžícího MasterChefa Omara (26). Pokud by se ho měl skálopevně... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jana Sováková
Jana Sováková
zobrazit profil Michele  Mercier
Michele Mercier
zobrazit profil Mayim Bialik
Mayim Bialik
zobrazit profil Catherine Blanchett
Catherine Blanchett
zobrazit profil Helena Houdová
Helena Houdová
zobrazit profil Marian Roden
Marian Roden
zobrazit profil Václav Křístek
Václav Křístek