Stanislav Fišer | Celebwiki.cz

Stanislav Fišer

Datum narození: 14. 12. 1931
Místo narození: Hořice v Podkrkonoší
Profese: herec, dabér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec Stanislav Fišer před kamerou ztvárnil na dvě stovky převážně menších rolí. Prosadil se též na divadelních prknech a jako znamenitý dabér. Hlas propůjčil Vinnetouovi.

Stanislav Fišer začínal jako ochotník. Po 2. světové válce hrál v Divadle pro mládež, poté vystřídal angažmá v Divadle na Vinohradech, v Divadle Jiřího Wolkera a v Divadle E. F. Buriana, kde účinkoval do roku 2004, kdy mu lékaři diagnostikovali rakovinu hrtanu.

STANISLAVA FISCHERA VE VARECH POHŘBILI ZAŽIVA

Po chirurgickém zákroku Stanislav Fišer, který ztvárnil na dvě stovky převážně menších rolí ve filmech, seriálech, televizních inscenacích a pohádkách, přišel o hlasivky a stáhl se do ústraní. Bez speciálního přístroje nemůže mluvit.

Poprvé se Stanislav Fišcher před kameru postavil ještě jako kluk, a to v psychologickém dramatu Až se vrátíš… (1947). Poté ztvárnil řadu chlapeckých postav. Větší role se dočkal ve válečném snímku Ztracenci (1956), natočeném podle povídky Aloise Jiráska.

Zlodějíčka Roberta si Stanislav Fišer zahrál v Hříšných lidech města pražského, faráře v Slavných historkách zbojnických, šafáře v Cirkusu Humberto, novináře v Dobrodružství kriminalistiky, harmonikáře v Hříšných lidech města brněnského nebo rybáře v Ztracené bráně.

O STANISLAVU FIŠEROVI ČTĚTE ZDE>>

Stanislav Fišer byl znamenitý dabér. Svůj hlas propůjčil třeba Pierru Briceovi, představiteli Vinnetoua, nebo Peteru Sellersovi coby inspektoru Clouseauovi z filmové série Růžový panter. Roku 1999 obdržel Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu.

 

Další Herci

zobrazit profil Michal Suchánek
Michal Suchánek
zobrazit profil Vlastimil Zavřel
Vlastimil Zavřel
zobrazit profil Jamie Dornan
Jamie Dornan
zobrazit profil Robert Urban
Robert Urban
zobrazit profil Brigita Cmuntová
Brigita Cmuntová
zobrazit profil Aleš Petráš
Aleš Petráš
zobrazit profil Simona Zmrzlá
Simona Zmrzlá
zobrazit profil Jean-Paul Belmondo
Jean-Paul Belmondo