Zdeněk Godla

Zdeněk Godla

Datum narození: 25. 5. 1975
Místo narození: Chomutov
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zdeněk Godla má za sebou vězení za loupežné přepadení. Do povědomí televizních diváků se dostal jednou z klíčových postav seriálu Most!

Prestižním periodikem Hollywood Reporter byl Zdeněk Godla přirovnán k slavnému Ericu Banovi. Kromě herectví tehdy chodil v Chomutově do práce, takže si kvůli rozhovorům s médii musel brát volno.

ZDENĚK GODLA - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Než se Zdeněk Godla postavil před kameru, nežil zrovna příkladným životem. Byl odsouzen k pěti a půl roku vězení za loupežné přepadení, které spáchal se svými kamarády. Poté se rozhodl se za mříže nevrátit a začít znovu.

Režisér: Godla má výjimečný herecký dar

K herectví se dostal zcela náhodou. Vykonával zrovna veřejně prospěšné práce v rodném Chomutově a na dvoře pošty probíhal casting režiséra a scenáristy Petra Václava pro jeho koprodukční drama Cesta ven (2014). Zdeněk Godla se přihlásil a vyšlo to.

„Při kamerových zkouškách jsem okamžitě pochopil, že má výjimečný herecký dar. Málokdo umí zprostředkovat před kamerou pocity a zkušenosti, které v životě nasbíral a se kterými umí hrát sebe sama, ale i vytvořit napsanou postavu jako Zdeněk,” pochválil romského herce režisér Petr Václav.

A co víc, Zdeněk Godla se stal dvorním hercem Petra Václava. Do jedné z klíčových postav jej režisér obsadil do svého dramatu Nikdy nejsme sami (2016), v němž si hlavní role zahráli Karel Roden a Lenka Vlasáková.

Ústřední postavu zlodějíčka Zdeňku Godlovi Petr Václav svěřil v komedii Skokan (2017), která zamířila i na MFF v Cannes.

V Mostu! si Godla zahrál cikána Frantu

Další z klíčových postav Zdeněk Godla dostal v komediálním seriálu České televize Most! z dílny režiséra Jana Prušinovského a scenáristy Petra Kolečka. Zahrál si v něm cikána Frantu, kamaráda hlavního hrdiny Luďka v podání Martina Hofmanna.

V roce 2021 Zdeněk Godla přijal nabídku České televize účinkovat v 11. sérii show StarDance ...když hvězdy tančí. Jeho partnerkou se v ní stala tanečnice Tereza Prucková.

O ZDEŇKU GODLOVI ČTĚTE ZDE>>

Kromě loupežného přepadení byl Zdeněk Godla v roce 2020 společně se svou manželkou odsouzen za zneužívání sociálních dávek.

 

Články o celebritě

První vyřazování ve StarDance: V soutěži dotancoval princ Pavel Trávníček! První vyřazování ve StarDance: V soutěži dotancoval princ Pavel Trávníček! V sobotu večer mohli diváci na České televizi sledovat vůbec první vyřazovací kolo taneční soutěže S... číst článek
StarDance pohledem sázkařů: Kdo vypadne jako první! StarDance pohledem sázkařů: Kdo vypadne jako první! V sobotu 23. října dojde na druhé kolo taneční soutěže, a oproti tomu původnímu, kdy i bodování bylo... číst článek
Herečka Simona Babčáková onemocněla: Týden na StarDance vůbec netrénovala! Herečka Simona Babčáková onemocněla: Týden na StarDance vůbec netrénovala! Prochlazení, rýma a teploty. Po euforickém začátku soutěže StarDance Simona Babčáková (48) doslova o... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Daniela Choděrová
Daniela Choděrová
zobrazit profil Jan Hraběta
Jan Hraběta
zobrazit profil Jaroslav Plesl
Jaroslav Plesl
zobrazit profil Sharon Stone
Sharon Stone
zobrazit profil Irena Máchová
Irena Máchová
zobrazit profil Robert Downey, Jr.
Robert Downey, Jr.
zobrazit profil Čestmír Řanda st.
Čestmír Řanda st.