Zdeněk Godla herec | Celebwiki.cz

Zdeněk Godla

Profese: herec, odsouzený za loupežné přepadení

Související celebrity

Životopis

Herec Zdeněk Godla, který má za sebou basu za loupež, se do povědomí širší divácké obce dostal jednou z klíčových postav v seriálu Most! České televize.

Prestižním periodikem Hollywood Reporter byl Zdeněk Godla přirovnán k slavnému Ericu Banovi. Kromě herectví tehdy chodil v Chomutově do práce, takže si kvůli rozhovorům s médii musel brát volno.

ZDENĚK GODLA - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Než se Zdeněk Godla postavil před kameru, nežil zrovna příkladným životem. Byl odsouzen k pěti a půl roku vězení za loupežné přepadení, které spáchal se svými kamarády. Poté se rozhodl se za mříže nevrátit a začít znovu. Pomohla mu k tomu nesmlouvavá partnerka.

K herectví se dostal zcela náhodou. Vykonával zrovna veřejně prospěšné práce v Chomutově a na dvoře pošty probíhal casting režiséra a scenáristy Petra Václava pro jeho koprodukční drama Cesta ven (2014). Zdeněk Godla se přihlásil a vyšlo to.

„Při kamerových zkouškách jsem okamžitě pochopil, že má výjimečný herecký dar. Málokdo umí zprostředkovat před kamerou pocity a zkušenosti, které v životě nasbíral a se kterými umí hrát sebe sama, ale i vytvořit napsanou postavu jako Zdeněk,” pochválil romského herce režisér Petr Václav.

A co víc, Zdeněk Godla se stal jedním z dvorních herců Petra Václava. Do jedné z klíčových postav jej režisér obsadil do svého dramatu Nikdy nejsme sami (2016), v něm hlavní role zahráli Karel Roden a Lenka Vlasáková.

Ústřední postavu zlodějíčka Zdeňku Godlovi Petr Václav svěřil ve své komedii Skokan (2017), která zamířila i na MFF v Cannes.

Jednu z klíčových postav Zdeněk Godla dostal v komediálním seriálu České televize Most! režiséra Jana Prušinovského a scenáristy Petra Kolečka. Zahrál si v něm cikána Frantu, kamaráda hlavního hrdiny Luďka v podání Martina Hofmanna.

O ZDEŇKU GODLOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Sex v Ordinaci: Holcová při milostných scénách trpěla! Sex v Ordinaci: Holcová při milostných scénách trpěla! Na kamenické záchrance přeskakovaly jiskry už delší dobu. Teď ale vzplál oheň, který záchranáři jen… číst článek
Výbuch v Ordinaci: Fiala zvracel přesnídávku Výbuch v Ordinaci: Fiala zvracel přesnídávku Záchranářům kamenické nemocnice šlo při výbuchu plynu skutečně o život. Jako by toho nebylo málo,… číst článek
Hvězda Ordinace, která našla lásku v léčebně: Opilý manžel boural s kamionem! Hvězda Ordinace, která našla lásku v léčebně: Opilý manžel boural s kamionem! Vypadalo to, že herečka Petra Vajdová (34) konečně našla štěstí a klid, jenže tomu tak není. Manžel… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Liza Weil
Liza Weil
zobrazit profil Veronika Kubařová
Veronika Kubařová
zobrazit profil Tom Cruise
Tom Cruise
zobrazit profil Blanka Bohdanová
Blanka Bohdanová
zobrazit profil Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
zobrazit profil Tomáš Dastlík
Tomáš Dastlík
zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová
zobrazit profil Aleš Petráš
Aleš Petráš