Zdeněk Godla | Celebwiki.cz

Zdeněk Godla

Profese: herec, odsouzený za loupežné přepadení

Související celebrity

Životopis

Herec Zdeněk Godla, který má za sebou basu za loupež, se do povědomí širší divácké obce dostal jednou z klíčových postav v seriálu Most! České televize.

Prestižním periodikem Hollywood Reporter byl Zdeněk Godla přirovnán k slavnému Ericu Banovi. Kromě herectví tehdy chodil v Chomutově do práce, takže si kvůli rozhovorům s médii musel brát volno.

ZDENĚK GODLA - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Než se Zdeněk Godla postavil před kameru, nežil zrovna příkladným životem. Byl odsouzen k pěti a půl roku vězení za loupežné přepadení, které spáchal se svými kamarády. Poté se rozhodl se za mříže nevrátit a začít znovu. Pomohla mu k tomu nesmlouvavá partnerka.

K herectví se dostal zcela náhodou. Vykonával zrovna veřejně prospěšné práce v Chomutově a na dvoře pošty probíhal casting režiséra a scenáristy Petra Václava pro jeho koprodukční drama Cesta ven (2014). Zdeněk Godla se přihlásil a vyšlo to.

„Při kamerových zkouškách jsem okamžitě pochopil, že má výjimečný herecký dar. Málokdo umí zprostředkovat před kamerou pocity a zkušenosti, které v životě nasbíral a se kterými umí hrát sebe sama, ale i vytvořit napsanou postavu jako Zdeněk,” pochválil romského herce režisér Petr Václav.

A co víc, Zdeněk Godla se stal jedním z dvorních herců Petra Václava. Do jedné z klíčových postav jej režisér obsadil do svého dramatu Nikdy nejsme sami (2016), v něm hlavní role zahráli Karel Roden a Lenka Vlasáková.

Ústřední postavu zlodějíčka Zdeňku Godlovi Petr Václav svěřil ve své komedii Skokan (2017), která zamířila i na MFF v Cannes.

Jednu z klíčových postav Zdeněk Godla dostal v komediálním seriálu České televize Most! režiséra Jana Prušinovského a scenáristy Petra Kolečka. Zahrál si v něm cikána Frantu, kamaráda hlavního hrdiny Luďka v podání Martina Hofmanna.

O ZDEŇKU GODLOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Sexy transsexuálka Dáša z Mostu bude hvězdou Tváře! Po boku mladého zpěváka Sexy transsexuálka Dáša z Mostu bude hvězdou Tváře! Po boku mladého zpěváka Pohlaví převlíká tak rychle jako jiní kabáty. Eriku Stárkovou (36) zatím nejvíc proslavila role přeo... číst článek
Hvězda Mostu! a Ordinace Godla se raduje z miminka! Po potratu přišlo štěstí Hvězda Mostu! a Ordinace Godla se raduje z miminka! Po potratu přišlo štěstí Zdeněk Godla (45) alias Franta ze seriálu Most! se raduje. Syn z něj udělal dědečka. Romská hvězda s... číst článek
Trapas Godly při natáčení Mostu: To, co si myslel o Stárkové, vám hlava nepobere! Trapas Godly při natáčení Mostu: To, co si myslel o Stárkové, vám hlava nepobere! Nejdřív se oťukávali, pak spolu skončili polonazí v posteli. Místo aby jásal, šílel z toho. Zdeněk G... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Markéta Martiníková
Markéta Martiníková
zobrazit profil Čestmír Řanda st.
Čestmír Řanda st.
zobrazit profil Martin Finger
Martin Finger
zobrazit profil Jakub Žáček
Jakub Žáček
zobrazit profil Jáchym Kraus
Jáchym Kraus
zobrazit profil Marion Cotillard
Marion Cotillard
zobrazit profil Robert De Niro
Robert De Niro
zobrazit profil Otakar Brousek starší
Otakar Brousek starší