Zdeněk Godla | Celebwiki.cz

Zdeněk Godla

Profese: herec, odsouzený za loupežné přepadení

Související celebrity

Životopis

Herec Zdeněk Godla, který má za sebou basu za loupež, se do povědomí širší divácké obce dostal jednou z klíčových postav v seriálu Most! České televize.

Prestižním periodikem Hollywood Reporter byl Zdeněk Godla přirovnán k slavnému Ericu Banovi. Kromě herectví tehdy chodil v Chomutově do práce, takže si kvůli rozhovorům s médii musel brát volno.

ZDENĚK GODLA - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Než se Zdeněk Godla postavil před kameru, nežil zrovna příkladným životem. Byl odsouzen k pěti a půl roku vězení za loupežné přepadení, které spáchal se svými kamarády. Poté se rozhodl se za mříže nevrátit a začít znovu. Pomohla mu k tomu nesmlouvavá partnerka.

K herectví se dostal zcela náhodou. Vykonával zrovna veřejně prospěšné práce v Chomutově a na dvoře pošty probíhal casting režiséra a scenáristy Petra Václava pro jeho koprodukční drama Cesta ven (2014). Zdeněk Godla se přihlásil a vyšlo to.

„Při kamerových zkouškách jsem okamžitě pochopil, že má výjimečný herecký dar. Málokdo umí zprostředkovat před kamerou pocity a zkušenosti, které v životě nasbíral a se kterými umí hrát sebe sama, ale i vytvořit napsanou postavu jako Zdeněk,” pochválil romského herce režisér Petr Václav.

A co víc, Zdeněk Godla se stal jedním z dvorních herců Petra Václava. Do jedné z klíčových postav jej režisér obsadil do svého dramatu Nikdy nejsme sami (2016), v něm hlavní role zahráli Karel Roden a Lenka Vlasáková.

Ústřední postavu zlodějíčka Zdeňku Godlovi Petr Václav svěřil ve své komedii Skokan (2017), která zamířila i na MFF v Cannes.

Jednu z klíčových postav Zdeněk Godla dostal v komediálním seriálu České televize Most! režiséra Jana Prušinovského a scenáristy Petra Kolečka. Zahrál si v něm cikána Frantu, kamaráda hlavního hrdiny Luďka v podání Martina Hofmanna.

O ZDEŇKU GODLOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Odsouzený Godla z Ordinace a Mostu!:  Nebyl to podvod, zapomněl jsem... Odsouzený Godla z Ordinace a Mostu!: Nebyl to podvod, zapomněl jsem... Na krku má kriminál. Okresní soud v Chomutově potrestal Zdeňka Godlu (44) podmínkou v délce 7 měsíců.… číst článek
Podmínečně odsouzený Zdeněk Godla: Kašle na své dluhy! Podmínečně odsouzený Zdeněk Godla: Kašle na své dluhy! Vykoledoval si 15měsíční podmínku za podvod s dávkami, které kasíroval, i když už si vydělával v… číst článek
Hvězda Ordinace a Mostu! u soudu: Godla ODSOUZEN! Za podvod s dávkami! Hvězda Ordinace a Mostu! u soudu: Godla ODSOUZEN! Za podvod s dávkami! Už v tom zase lítá! Hvězda Ordinace Zdeněk Godla (44) vysával od státu tisíce na sociálních dávkách… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kit Harington
Kit Harington
zobrazit profil Ivanka Devátá
Ivanka Devátá
zobrazit profil Tomáš Valík
Tomáš Valík
zobrazit profil Tereza Brodská
Tereza Brodská
zobrazit profil Jáchym Novotný
Jáchym Novotný
zobrazit profil Vanda Konečná
Vanda Konečná
zobrazit profil Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková
zobrazit profil Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová