Zdeněk Godla | Celebwiki.cz

Zdeněk Godla

Profese: herec, odsouzený za loupežné přepadení

Související celebrity

Životopis

Herec Zdeněk Godla, který má za sebou basu za loupež, se do povědomí širší divácké obce dostal jednou z klíčových postav v seriálu Most! České televize.

Prestižním periodikem Hollywood Reporter byl Zdeněk Godla přirovnán k slavnému Ericu Banovi. Kromě herectví tehdy chodil v Chomutově do práce, takže si kvůli rozhovorům s médii musel brát volno.

ZDENĚK GODLA - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Než se Zdeněk Godla postavil před kameru, nežil zrovna příkladným životem. Byl odsouzen k pěti a půl roku vězení za loupežné přepadení, které spáchal se svými kamarády. Poté se rozhodl se za mříže nevrátit a začít znovu. Pomohla mu k tomu nesmlouvavá partnerka.

K herectví se dostal zcela náhodou. Vykonával zrovna veřejně prospěšné práce v Chomutově a na dvoře pošty probíhal casting režiséra a scenáristy Petra Václava pro jeho koprodukční drama Cesta ven (2014). Zdeněk Godla se přihlásil a vyšlo to.

„Při kamerových zkouškách jsem okamžitě pochopil, že má výjimečný herecký dar. Málokdo umí zprostředkovat před kamerou pocity a zkušenosti, které v životě nasbíral a se kterými umí hrát sebe sama, ale i vytvořit napsanou postavu jako Zdeněk,” pochválil romského herce režisér Petr Václav.

A co víc, Zdeněk Godla se stal jedním z dvorních herců Petra Václava. Do jedné z klíčových postav jej režisér obsadil do svého dramatu Nikdy nejsme sami (2016), v něm hlavní role zahráli Karel Roden a Lenka Vlasáková.

Ústřední postavu zlodějíčka Zdeňku Godlovi Petr Václav svěřil ve své komedii Skokan (2017), která zamířila i na MFF v Cannes.

Jednu z klíčových postav Zdeněk Godla dostal v komediálním seriálu České televize Most! režiséra Jana Prušinovského a scenáristy Petra Kolečka. Zahrál si v něm cikána Frantu, kamaráda hlavního hrdiny Luďka v podání Martina Hofmanna.

O ZDEŇKU GODLOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Zadlužený Zdeněk Godla z Mostu!: Nevydařený návrat k lopatě! Manželce radši lhal Zadlužený Zdeněk Godla z Mostu!: Nevydařený návrat k lopatě! Manželce radši lhal Jakmile přívod peněz z natáčení Ordinace zastavil koronavirus, který uzavřel ateliéry, romský herec ... číst článek
Sexbomba Perkausová žárlí na přítele: Špehuje mu mobil! Sexbomba Perkausová žárlí na přítele: Špehuje mu mobil! Mohla by mít každého chlapa, na kterého si ukáže. Srdce Evy Perkausové (25) ale už přes tři roky pat... číst článek
Nejsou kšefty? Popelář Franta z Mostu alias Zdeněk Godla zpátky u lopaty! Nejsou kšefty? Popelář Franta z Mostu alias Zdeněk Godla zpátky u lopaty! Zase musel vzít do ruky lopatu. Jen co oblíbený romský herec Zdeněk Godla (44) začal vydělávat 58 ti... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Eva Čížkovská
Eva Čížkovská
zobrazit profil Anna Fixová
Anna Fixová
zobrazit profil Zdeněk Piškula
Zdeněk Piškula
zobrazit profil Jaromír Dulava
Jaromír Dulava
zobrazit profil Martin Zounar
Martin Zounar
zobrazit profil Josef Abrhám
Josef Abrhám
zobrazit profil Robert Charles Redford
Robert Charles Redford
zobrazit profil Eva Hrušková
Eva Hrušková