Václav Mertin

Václav Mertin

Datum narození: 25. 9. 1951
Profese: psycholog, pedagog
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Psycholog Václav Mertin, který má na svém kontě dlouholetou praxi v pedagogicko-psychologické poradně, v roce 2021 přijal nabídku zúčastnit se unikátního projektu Psychoporadna Blesku.

Uznávaný odborník Václav Mertin se specializuje na psychologické poradenství pro rodiče dětí a dospívajících s vzdělávacími a výchovnými problémy.

VÁCLAV MERTIN - ROZHOVOR ČTETE ZDE>>

Psycholog Václav Mertin radí při vstupu dítěte do mateřské nebo základní školy, zabývá se specifickými poruchami učení, ADHD, volbou vzdělávací cesty, problémy v komunikaci rodiny a školy, domácím vzděláváním, komplikacemi u dětí při rodinných nesnázích, v období rozvodu a po rozvodu.

Kromě toho se Václav Mertin věnuje studentům, přednáší na Katedře psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Předměty, které vyučuje, zahrnují pedagogickou psychologii, školní a poradenskou psychologii.

Mezi odborné zájmy Václava Mertina, které se převážně shodují s jeho pracovním zaměřením, patří obecnější otázky uplatnění psychologie ve školství, individualizace vzdělávacího přístupu k dětem, poruchy učení a chování, domácí vzdělávání a poradenství pro rodiče.

Psycholog Václav Mertin je autorem řady publikací. Jsou to např. Hry pomáhají s problémy (1996), Psychologie pro učitelky mateřské školy (2003), Jak se dostat na střední školu (2000), Ze zkušeností dětského psychologa (2004), Výchova bez trestů (2013), Abeceda pro učitelky mateřských škol (2016), Sebeobrana učitele (2017), Jdeme mezi děti (2020).

V roce 2021 Václav Mertin - podobně jako internistka a terapeutka Kateřina Cajthamlová nebo psychoterapeutka Lenka Hlavičková - přijal nabídku zúčastnit se unikátního projektu Psychoporadna Blesku!, odstartovaného rok po začátku koronavirové pandemie.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Matěj Havelka
Matěj Havelka
zobrazit profil Pavel Šporcl
Pavel Šporcl
zobrazit profil Michal Šanda
Michal Šanda
zobrazit profil Dara Rolins
Dara Rolins
zobrazit profil Václav Krása
Václav Krása
zobrazit profil Vítězslav Lavička
Vítězslav Lavička
zobrazit profil Markéta Foukalová Tošovská
Markéta Foukalová Tošovská
zobrazit profil Robbie Williams
Robbie Williams