Vojtěch Dyk

Datum narození: 23.7.1985
Místo narození: Praha
Výška: 196 cm
Profese: herec, zpěvák
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Vojtěch Dyk je všestranně nadaný umělec, herec, dabér, zpěvák a komik, který se podílí na řadě projektů. Jeho partnerka je herečka Tatiana Vilhelmová.

Vystudoval gymnázium a DAMU. Prvotní herecké zkušenosti získal Vojtěch Dyk v divadle Radar, ještě před studiem na DAMU, a to mu zajistilo komparzní a epizodní role v seriálech i filmech. Dyk se na televizních obrazovkách zviditelnil se účinkováním v seriálu Letiště. OPo té začly přicházet i první filmové role.

Od průměrného seriálu Letiště ušel Vojtěch Dyk velký kus cesty. Se svou popularitou dokázal mimořádně úspěšně naložit. Narozdíl od většiny případů, kdy se umělec proslaví v relativně nízkém věku a zanedlouho se na něj zapomene, Dyk svou slávu dokázal postupně rozvíjet a nasměrovat do různých odvětví showbyznysu, kde své síly rovnoměrně rozložil. Velkou zásluhu na jeho úspěchu má hravost, kterou vkládá do všech svých počinů. Jako dokonalý příklad může posloužit kapela Nightwork.

Největší oblíbenost u veřejnosti Dykovi přinesla spolupráce s Jakubem Prachařem. Vznikla tak úspěšná dvojice, která publikum baví podobně jako v minulých letech například Genzer a Suchánek, s rozdílem, že duo Prachař - Dyk je výrazně mladší a perfektně se přizpůsobuje době.

V kapele Nightwork vystupuje Vojtěch DykJakubem Prachařem, Janem Maxiánem a Františkem Soukupem. Kapela spojuje hudbu s divadlem a její členové mají zálibu v recesi a patosu, což se velmi projevuje v jejich tvorbě. Kapela se věnuje zajímavým projektům, jako byl například battle kapel, který proběhl v Lucerně, kde kapela vyzvala Davida Kollera z Lucie. Nightwork vypouští do světa především písně, které zpočátku všechny urazí a rozhodí, a přesto se z nich stane oblíbený hit.

V posledních letech se Dyk často vyskytuje v holešovickém divadle La Fabrika. Společně s Jakubem Prachařem je hudební součástí úspěšného souboru Cirk La Putyka, který představuje žánr nový cirkus.

Jeho přítelkyní je o sedm let starší herečka Tatiana Vilhelmová, která s Vojtěchem Dykem v roce 2012 otěhotněla. Vilhelmová byla vdaná, své manželství kvůli Dykovi ukončila.

 

Články o celebritě

Žhavá novinka o novácké Tváři! Žhavá novinka o novácké Tváři! Ačkoliv někteří sotva zaznamenali, že skončila třetí řada soutěže Tvoje tvář má známý hlas, televize… číst článek
Diváci Tváře se bouří: Namyšlená Vilhelmová neměla vyhrát! Herečka dostala od lidí příšerně za uši Diváci Tváře se bouří: Namyšlená Vilhelmová neměla vyhrát! Herečka dostala od lidí příšerně za uši Tři měsíce dřeli v show Tvoje tvář má známý hlas všichni jako mezci. Ale vítěz mohl být jen jeden.… číst článek
FINÁLE TVÁŘE: Tajný doping Vilhelmové a spol! FINÁLE TVÁŘE: Tajný doping Vilhelmové a spol! Doping mimo obrazovky! Ten měly po celých 12 týdnů ve třetí řadě show Tvoje tvář má známý hlas finalistky… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Bruce Willis
Bruce Willis
zobrazit profil Colton Haynes
Colton Haynes
zobrazit profil Vladimír Čapka
Vladimír Čapka
zobrazit profil Martin Hofmann
Martin Hofmann
zobrazit profil Boris Rösner
Boris Rösner
zobrazit profil Václav Svoboda
Václav Svoboda
zobrazit profil Tom Hanks
Tom Hanks
zobrazit profil Jitka Ježková
Jitka Ježková