Vojtěch Dyk

Datum narození: 23.7.1985
Místo narození: Praha
Výška: 196 cm
Profese: herec, zpěvák, dabér, komik, moderátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Vojtěch Dyk je všestranně nadaný umělec, herec, dabér, zpěvák a komik, který má za sebou řadu projektů. Jeho partnerkou se stala herečka Tatiana Vilhelmová.

Vystudoval gymnázium a DAMU. Prvotní herecké zkušenosti získal Vojtěch Dyk v divadle Radar, ještě před studiem na DAMU, a to mu zajistilo komparzní a epizodní role v seriálech i filmech. Na televizní obrazovce se zviditelnil účinkováním v seriálu Letiště. Poté začly přicházet i filmové role.

VOJTĚCH DYK SE MĚL JMENOVAT PYTLÍK

S popularitou zvládl Vojtěch Dyk mimořádně úspěšně naložit. Svou slávu dokázal postupně rozvíjet a nasměrovat do různých odvětví showbyznysu, kde své síly rovnoměrně rozložil. Velkou zásluhu na jeho úspěchu má hravost, kterou vkládá do všech svých počinů. Jako dokonalý příklad může posloužit kapela Nightwork.

V kapele Nightwork Vojtěch Dyk vystupoval s Jakubem Prachařem, Janem Maxiánem a Františkem Soukupem. Kapela spojila hudbu s divadlem a zálibou jejích členů v recesi a patosu. Skupina se věnuovala zajímavým projektům, jako byl např. battle kapel, který proběhl v Lucerně, kde kapela vyzvala Davida Kollera z Lucie.

Mezi největší hity skupiny Vojtěcha Dyka a jeho kolegů patří mj. Čekám na signál, Globální oteplování či Tepláky, který na Andělech 2010 muzikantům vynesl titul nejlepší kapela, videoklip a též album roku. V letech 2009 až 2012 Nightworci bodovali na Zlatém slavíkovi; nejprve jako skokani roku, dále pak jako třetí a dvakrát druhá skupina Česka. Kapela se rozpadla roku 2013.

Jako herec se Vojtěch Dyk předvedl na řadě divadelních scén, v televizi v inscenacích i seriálech a na stříbrném plátně dostal role např. v snímcích Ženy v pokušení, Signál, Tři bratři, Anděl Páně 2, Důvěrný nepřítel či Den štěstí.

Muzikant a herec Vojtěch Dyk je synem literárního vědce Radko Pytlíka a archivářky Věry Dykové. Společně s bratrancem, hudebníkem a producentem Viktorem Dykem, jsou hudebníci potomky roku 1931 zesnulého významného českého básníka, prozaika, publicisty a politika Viktora Dyka.

O VOJTĚCHU DYKOVI ČTĚTE ZDE>>

Přítelkyní Vojtěcha Dyka se stala o sedm let starší herečka Tatiana Vilhelmová, která s ním roku 2012 otěhotněla a rozvedla se s manželem, producentem Pavlem Čechákem, s nímž má syny Františka a Cyrila. Hereckému páru se v květnu 2013 narodil syn Alois.

 

Články o celebritě

Vojta Dyk jel do práce: Jako vosa na bonbonu! Vojta Dyk jel do práce: Jako vosa na bonbonu! Se svou výškou se poskládal na skútr. Vojta Dyk (32) měří bez čtyř centimetrů dva metry, a tak na… číst článek
Do koho byl Vojta Dyk zamilovaný ve dvanácti letech a jaký chystá nový projekt? Do koho byl Vojta Dyk zamilovaný ve dvanácti letech a jaký chystá nový projekt? Vojta Dyk (32) je nejen skvělý hudebník a herec, ale také se pustil do produkce. Zpět se po dvou… číst článek
Víme, do koho byl Vojta Dyk zamilovaný ve dvanácti letech a jaký chystá nový projekt Víme, do koho byl Vojta Dyk zamilovaný ve dvanácti letech a jaký chystá nový projekt Vojta Dyk (32) je nejen skvělý hudebník a herec, ale také se pustil do produkce. Zpět se po dvou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
zobrazit profil Jaroslav Satoranský
Jaroslav Satoranský
zobrazit profil Anna Paquin
Anna Paquin
zobrazit profil Dana Morávková
Dana Morávková
zobrazit profil Jana Preissová
Jana Preissová
zobrazit profil Brigitte Bardot
Brigitte Bardot
zobrazit profil Jamie Dornan
Jamie Dornan
zobrazit profil Jerry Hall
Jerry Hall