Vojtěch Dyk

Datum narození: 23.7.1985
Místo narození: Praha
Výška: 196 cm
Profese: herec, zpěvák, dabér, komik, moderátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Vojtěch Dyk je všestranně nadaný umělec, herec, dabér, zpěvák a komik, který má za sebou řadu projektů. Jeho partnerkou se stala herečka Tatiana Vilhelmová.

Vystudoval gymnázium a DAMU. Prvotní herecké zkušenosti získal Vojtěch Dyk v divadle Radar, ještě před studiem na DAMU, a to mu zajistilo komparzní a epizodní role v seriálech i filmech. Na televizní obrazovce se zviditelnil účinkováním v seriálu Letiště. Poté začly přicházet i filmové role.

VOJTĚCH DYK SE MĚL JMENOVAT PYTLÍK

S popularitou zvládl Vojtěch Dyk mimořádně úspěšně naložit. Svou slávu dokázal postupně rozvíjet a nasměrovat do různých odvětví showbyznysu, kde své síly rovnoměrně rozložil. Velkou zásluhu na jeho úspěchu má hravost, kterou vkládá do všech svých počinů. Jako dokonalý příklad může posloužit kapela Nightwork.

V kapele Nightwork Vojtěch Dyk vystupoval s Jakubem Prachařem, Janem Maxiánem a Františkem Soukupem. Kapela spojila hudbu s divadlem a zálibou jejích členů v recesi a patosu. Skupina se věnuovala zajímavým projektům, jako byl např. battle kapel, který proběhl v Lucerně, kde kapela vyzvala Davida Kollera z Lucie.

Mezi největší hity skupiny Vojtěcha Dyka a jeho kolegů patří mj. Čekám na signál, Globální oteplování či Tepláky, který na Andělech 2010 muzikantům vynesl titul nejlepší kapela, videoklip a též album roku. V letech 2009 až 2012 Nightworci bodovali na Zlatém slavíkovi; nejprve jako skokani roku, dále pak jako třetí a dvakrát druhá skupina Česka. Kapela se rozpadla roku 2013.

Jako herec se Vojtěch Dyk předvedl na řadě divadelních scén, v televizi v inscenacích i seriálech a na stříbrném plátně dostal role např. v snímcích Ženy v pokušení, Signál, Tři bratři, Anděl Páně 2, Důvěrný nepřítel či Den štěstí.

Muzikant a herec Vojtěch Dyk je synem literárního vědce Radko Pytlíka a archivářky Věry Dykové. Společně s bratrancem, hudebníkem a producentem Viktorem Dykem, jsou hudebníci potomky roku 1931 zesnulého významného českého básníka, prozaika, publicisty a politika Viktora Dyka.

O VOJTĚCHU DYKOVI ČTĚTE ZDE>>

Přítelkyní Vojtěcha Dyka se stala o sedm let starší herečka Tatiana Vilhelmová, která s ním roku 2012 otěhotněla a rozvedla se s manželem, producentem Pavlem Čechákem, s nímž má syny Františka a Cyrila. Hereckému páru se v květnu 2013 narodil syn Alois.

 

Články o celebritě

Nejlepší vinobraní v Česku? Ve Znojmě si přijdou na své milovníci dobrého vína i muziky! Nejlepší vinobraní v Česku? Ve Znojmě si přijdou na své milovníci dobrého vína i muziky! Milujete kvalitní víno, historii a přírodu a ještě jste nezavítali do jihomoravské perly Znojma?… číst článek
Zahradnická se pochlubila týdenní dcerou! Jaké jsou první dojmy z mateřství? Zahradnická se pochlubila týdenní dcerou! Jaké jsou první dojmy z mateřství? Herečka Lenka Zahradnická (32) si plnými doušky užívá mateřství. Svým fanouškům na sociální síti… číst článek
Expřítelkyně Kluse Zahradnická porodila! Jméno holčičky sladila s příjmením Expřítelkyně Kluse Zahradnická porodila! Jméno holčičky sladila s příjmením Herečka Lenka Zahradnická (32) v noci z neděle na pondělí přivedla na svět své první miminko. Do… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Čestmír Řanda st.
Čestmír Řanda st.
zobrazit profil Ondrej  Kovaľ
Ondrej Kovaľ
zobrazit profil Sophia Loren
Sophia Loren
zobrazit profil Veronika Nová - Arichteva
Veronika Nová - Arichteva
zobrazit profil Tereza Kostková
Tereza Kostková
zobrazit profil Taťjana Medvecká
Taťjana Medvecká
zobrazit profil Simona Postlerová
Simona Postlerová
zobrazit profil Jiřina Jirásková
Jiřina Jirásková