Jiří Korn

Datum narození: 17.5.1949
Místo narození: Praha
Výška: 176 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jiří Korn je český muzikálový a popový zpěvák, kytarista, baskytarista, tanečník, moderátor a herec. Hraje také kulečník na celostátní úrovni.

Jiří Korn tančí, zpívá, stepuje, hraje divadlo i kulečník. Začínal jako jeden z buřičů kapely Rebels, s nimiž nazpíval první hit Šípková Růženka. Má vlastní uměleckou agenturu, vlastní parfém i likér. Vlastní má i děti. Bývalá modelka Kateřina Kornová s ním vychovala syna Filipa a dceru Kristinu.

Jiří Korn je jeden ze čtyř nadaných sourozenců. Bratr Miroslav je taneční mistr. Tančí i sestra Tamara a Yvetta je herečka. Jako zpěvák a kytarista působil v kapelách už během studia Střední všeobecné vzdělávací školy. Úspěch přišel už s Rebely. Po nich byl rok s Petrem Jandou v Olympicu, kterému údajně Korn přebral holku.

Jako sólista vydal Jiří Korn přes dvacet alb. Nakažlivé melodie oživil svým hlasem v Yvettě, v Hotelu Ritz nebo s Vilémem Čokem v hitu Karel nese asi čaj. S Robinsonem vyhrál festival Grand Prix v Paříži. Často vystupoval s pěveckou divou Helenou Vondráčkovou. S Oldřichem Kaiserem a Jiřím Lábusem účinkoval v zábavném pořadu Možná přijde i kouzelník. Do světa se vydal v pohádce Honza málem králem. Zahrál si v historickém dramatu Bathory nebo v komedii 2Bobule.

Jiří Korn také předvádí nenapodobitelné výkony v muzikálech. V temném Draculovi ztvárnil šaška, sluhu i profesora. Drsného pistolníka Hoga Foga předvedl v Limonádovém Joeovi. Za Bídníky získal divadelní Cenu Thálie.

Jiří Korn vydal v roce 2004 vydal první album své nové vokální skupiny 4TET. Nebeské vokály s ním zpívají Jiří Škorpík, Dušan Kollár a David Uličník.

Jiřímu Kornovi se první manželství s Hanou Kornovou rozpadlo. Podobě dopadlo i to druhé s Kateřinou Kornovou. Na oblíbeném golfu se zamiloval do podnikatelky Renaty Cizlerové. Rád hraje kulečník, koulí také bowling, lyžuje a jezdí na kole. Vyhlášen je i svými extravagantními modely a vybraným vkusem pro módu.

 

Články o celebritě

Zemřela hvězda Žlutého psa Zdeněk Juračka. Úspěchy sklízel i s Kornem nebo Novákem Zemřela hvězda Žlutého psa Zdeněk Juračka. Úspěchy sklízel i s Kornem nebo Novákem V pondělí odešla do rockového nebe velká česká hudební ikona. Zemřel kytarista Zdeněk Juračka (†70),… číst článek
Nevidomý zpěvák na albu jednoho z nejlepších českých skladatelů potkal hvězdy Nevidomý zpěvák na albu jednoho z nejlepších českých skladatelů potkal hvězdy Přestože v zahraničí patří mezi respektované české umělce, českým posluchačům nezní jméno Tomáš Kympl… číst článek
Dračice Kateřina Kornová: S kluky si nehrála na doktora, ale na doktorku! Dračice Kateřina Kornová: S kluky si nehrála na doktora, ale na doktorku! Snad každý si v dětství hrál na doktora. Měl brašničku s umělými nástroji zdravotníků, stříkačky… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Marek Ztracený
Marek Ztracený
zobrazit profil Markéta Muchová
Markéta Muchová
zobrazit profil Klára Kolomazníková
Klára Kolomazníková
zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil Britney Spears
Britney Spears
zobrazit profil Michal Hrůza
Michal Hrůza
zobrazit profil Martin Mihalčín
Martin Mihalčín
zobrazit profil Kryštof Michal
Kryštof Michal