Jiří Korn

Datum narození: 17.5.1949
Místo narození: Praha
Výška: 176 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jiří Korn je český muzikálový a popový zpěvák, kytarista, baskytarista, tanečník, moderátor a herec. Hraje také kulečník na celostátní úrovni.

Jiří Korn tančí, zpívá, stepuje, hraje divadlo i kulečník. Začínal jako jeden z buřičů kapely Rebels, s nimiž nazpíval první hit Šípková Růženka. Má vlastní uměleckou agenturu, vlastní parfém i likér. Vlastní má i děti. Bývalá modelka Kateřina Kornová s ním vychovala syna Filipa a dceru Kristinu.

Jiří Korn je jeden ze čtyř nadaných sourozenců. Bratr Miroslav je taneční mistr. Tančí i sestra Tamara a Yvetta je herečka. Jako zpěvák a kytarista působil v kapelách už během studia Střední všeobecné vzdělávací školy. Úspěch přišel už s Rebely. Po nich byl rok s Petrem Jandou v Olympicu, kterému údajně Korn přebral holku.

Jako sólista vydal Jiří Korn přes dvacet alb. Nakažlivé melodie oživil svým hlasem v Yvettě, v Hotelu Ritz nebo s Vilémem Čokem v hitu Karel nese asi čaj. S Robinsonem vyhrál festival Grand Prix v Paříži. Často vystupoval s pěveckou divou Helenou Vondráčkovou. S Oldřichem Kaiserem a Jiřím Lábusem účinkoval v zábavném pořadu Možná přijde i kouzelník. Do světa se vydal v pohádce Honza málem králem. Zahrál si v historickém dramatu Bathory nebo v komedii 2Bobule.

Jiří Korn také předvádí nenapodobitelné výkony v muzikálech. V temném Draculovi ztvárnil šaška, sluhu i profesora. Drsného pistolníka Hoga Foga předvedl v Limonádovém Joeovi. Za Bídníky získal divadelní Cenu Thálie.

Jiří Korn vydal v roce 2004 vydal první album své nové vokální skupiny 4TET. Nebeské vokály s ním zpívají Jiří Škorpík, Dušan Kollár a David Uličník.

Jiřímu Kornovi se první manželství s Hanou Kornovou rozpadlo. Podobě dopadlo i to druhé s Kateřinou Kornovou. Na oblíbeném golfu se zamiloval do podnikatelky Renaty Cizlerové. Rád hraje kulečník, koulí také bowling, lyžuje a jezdí na kole. Vyhlášen je i svými extravagantními modely a vybraným vkusem pro módu.

 

Články o celebritě

Znovu ženatý Korn (68): Všechny podrobnosti o jeho svatbě Znovu ženatý Korn (68): Všechny podrobnosti o jeho svatbě Spojil je golf a v jeho duchu se nesla nejen svatba, ale také líbánky v Itálii. Jiří Korn (68) a… číst článek
Intimní FOTO: Strýcová nahá ve sprše i se zpěvákem Krausem při sexu! Intimní FOTO: Strýcová nahá ve sprše i se zpěvákem Krausem při sexu! Dali nakouknout do nejintimnějších chvil jejich života. Tenistka Barbora Strýcová se společně se… číst článek
Kornová o svatbě exmanžela: Věděla jsem, kdy se to stane! Kornová o svatbě exmanžela: Věděla jsem, kdy se to stane! I když Jiří Korn (68) po druhém rozvodu s Kateřinou (50) tvrdil, že už se nikdy neožení, tak se mýlil.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lou Fanánek Hagen
Lou Fanánek Hagen
zobrazit profil Peter Cmorik
Peter Cmorik
zobrazit profil Mirai Navrátil
Mirai Navrátil
zobrazit profil Chris Cornell
Chris Cornell
zobrazit profil Eva Pilarová
Eva Pilarová
zobrazit profil Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová
zobrazit profil Lady Gaga
Lady Gaga
zobrazit profil František Nedvěd
František Nedvěd