Jiří Korn

Datum narození: 17.5.1949
Místo narození: Praha
Výška: 176 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jiří Korn je český muzikálový a popový zpěvák, kytarista, baskytarista, tanečník, moderátor a herec. Hraje také kulečník na celostátní úrovni.

Jiří Korn tančí, zpívá, stepuje, hraje divadlo i kulečník. Začínal jako jeden z buřičů kapely Rebels, s nimiž nazpíval první hit Šípková Růženka. Má vlastní uměleckou agenturu, vlastní parfém i likér. Vlastní má i děti. Bývalá modelka Kateřina Kornová s ním vychovala syna Filipa a dceru Kristinu.

Jiří Korn je jeden ze čtyř nadaných sourozenců. Bratr Miroslav je taneční mistr. Tančí i sestra Tamara a Yvetta je herečka. Jako zpěvák a kytarista působil v kapelách už během studia Střední všeobecné vzdělávací školy. Úspěch přišel už s Rebely. Po nich byl rok s Petrem Jandou v Olympicu, kterému údajně Korn přebral holku.

Jako sólista vydal Jiří Korn přes dvacet alb. Nakažlivé melodie oživil svým hlasem v Yvettě, v Hotelu Ritz nebo s Vilémem Čokem v hitu Karel nese asi čaj. S Robinsonem vyhrál festival Grand Prix v Paříži. Často vystupoval s pěveckou divou Helenou Vondráčkovou. S Oldřichem Kaiserem a Jiřím Lábusem účinkoval v zábavném pořadu Možná přijde i kouzelník. Do světa se vydal v pohádce Honza málem králem. Zahrál si v historickém dramatu Bathory nebo v komedii 2Bobule.

Jiří Korn také předvádí nenapodobitelné výkony v muzikálech. V temném Draculovi ztvárnil šaška, sluhu i profesora. Drsného pistolníka Hoga Foga předvedl v Limonádovém Joeovi. Za Bídníky získal divadelní Cenu Thálie.

Jiří Korn vydal v roce 2004 vydal první album své nové vokální skupiny 4TET. Nebeské vokály s ním zpívají Jiří Škorpík, Dušan Kollár a David Uličník.

Jiřímu Kornovi se první manželství s Hanou Kornovou rozpadlo. Podobě dopadlo i to druhé s Kateřinou Kornovou. Na oblíbeném golfu se zamiloval do podnikatelky Renaty Cizlerové. Rád hraje kulečník, koulí také bowling, lyžuje a jezdí na kole. Vyhlášen je i svými extravagantními modely a vybraným vkusem pro módu.

 

Články o celebritě

Petr Janda o zesnulé Věře Špinarové: Nemá u nás žádnou konkurenci! Petr Janda o zesnulé Věře Špinarové: Nemá u nás žádnou konkurenci! Petr Janda (74) byl s rodinou na Floridě. Pronajal si tam byt, dovolenkoval, zařídil dcerám školu,… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herečka Kateřina Kornová slaví 50 Ťukněte si s celebritou! Herečka Kateřina Kornová slaví 50 50. narozeniny dnes slaví herečka, modelka, moderátorka a podnikatelka Kateřina Kornová. Přejeme… číst článek
Olympic slaví 55 let: A Janda s Janů zase jedou dál... Olympic slaví 55 let: A Janda s Janů zase jedou dál... Legendární rocková skupina Olympic slaví 55 let monstrózním turné, které vyvrcholí 9. prosince v… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Milan Drobný
Milan Drobný
zobrazit profil Robbie Williams
Robbie Williams
zobrazit profil Joakim Brodén
Joakim Brodén
zobrazit profil Tomáš Savka
Tomáš Savka
zobrazit profil Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger
zobrazit profil Lenka Dusilová
Lenka Dusilová
zobrazit profil Richard Krajčo
Richard Krajčo
zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd