Jiří Korn

Datum narození: 17.5.1949
Místo narození: Praha
Výška: 176 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jiří Korn je český muzikálový a popový zpěvák, kytarista, baskytarista, tanečník, moderátor a herec. Hraje také kulečník na celostátní úrovni.

Jiří Korn začínal jako jeden z buřičů kapely Rebels, s níž nazpíval svůj první hit Šípková Růženka. Pořídil si vlastní uměleckou agenturu, parfém i likér. Vlastní má i děti. Bývalá modelka Kateřina Kornová s ním vychovala syna Filipa a dceru Kristýnu.

JIŘÍ KORN - ROZHOVOR NEJEN O ŽENÁCH 

Jiří Korn je jeden ze čtyř nadaných sourozenců. Bratr Miroslav je taneční mistr. Tančí i sestra Tamara a Yvetta je herečka. Jako zpěvák a kytarista působil v kapelách už během studia Střední všeobecné vzdělávací školy. Úspěch přišel už s Rebely. Po nich byl rok s Petrem Jandou v Olympicu, kterému údajně Jiří Korn přebral holku.

Jako sólista vydal Jiří Korn přes dvacet alb. Nakažlivé melodie oživil svým hlasem v Yvettě, v Hotelu Ritz nebo s Vilémem Čokem v hitu Karel nese asi čaj. S Robinsonem vyhrál festival Grand Prix v Paříži. Často vystupoval s pěveckou divou Helenou Vondráčkovou. S Oldřichem Kaiserem a Jiřím Lábusem účinkoval v zábavném pořadu Možná přijde i kouzelník. Do světa se vydal v pohádce Honza málem králem. Zahrál si v historickém dramatu Bathory nebo v komedii 2 bobule.

Jiří Korn také předvádí nenapodobitelné výkony v muzikálech. V temném Draculovi ztvárnil šaška, sluhu i profesora. Drsného pistolníka Hoga Foga předvedl v Limonádovém Joeovi. Za Bídníky získal divadelní Cenu Thálie. Za celoživotní mistrovství v oboru muzikál ji získal v březnu 2018.

V roce 2004 Jiří Korn vydal první album své nové vokální skupiny 4TET. Nebeské vokály s ním zazpívali Jiří Škorpík, Dušan Kollár a David Uličník.

Jiří Korn rád a skvěla hraje kulečník, koulí také bowling, lyžuje a jezdí na kole. Vyhlášen je i svými extravagantními modely a vybraným vkusem pro módu.

O JIŘÍM KORNOVI ČTĚTE ZDE>>

První manželství Jiřího Korna s Hanou Kornovou se rozpadlo. Podobě dopadlo i to druhé s Kateřinou Kornovou. Na oblíbeném golfu se zamiloval do podnikatelky Renaty Cízlerové, kterou si po osmi letech vztahu vzal.  

 

Články o celebritě

Premiéra muzikálu Freddie: Hrušínský s Kornem vyvedli své mladičké manželky! Premiéra muzikálu Freddie: Hrušínský s Kornem vyvedli své mladičké manželky! Mají vedle sebe krásné a mladé manželky a vedle nich se dmou pýchou. Herci Rudolf Hrušínský (47)… číst článek
Vyhlašování cen Thálie: Průšvih moderátora Moravce! Co mu hrozilo? Vyhlašování cen Thálie: Průšvih moderátora Moravce! Co mu hrozilo? Největší nervy měl z toho, aby přímý přenos nepřetáhl. Václav Moravec (43) už na generálce prosil… číst článek
Jiří Korn si Thálii málem nedonesl domů! Na ulici sbíral drobné a postával u popelnic Jiří Korn si Thálii málem nedonesl domů! Na ulici sbíral drobné a postával u popelnic Zpěvák Jiří Korn (68) dorazil na předávání cen Thálie a neodešel s prázdnou. Získal ocenění za celoživotní… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Pavol Habera
Pavol Habera
zobrazit profil Bohouš Josef
Bohouš Josef
zobrazit profil Josef Zíma
Josef Zíma
zobrazit profil Tomáš Savka
Tomáš Savka
zobrazit profil Jessica Simpson
Jessica Simpson
zobrazit profil Joakim Brodén
Joakim Brodén
zobrazit profil Karel Kryl
Karel Kryl
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková