Jiří Korn

Datum narození: 17.5.1949
Místo narození: Praha
Výška: 176 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jiří Korn je český muzikálový a popový zpěvák, kytarista, baskytarista, tanečník, moderátor a herec. Hraje také kulečník na celostátní úrovni.

Jiří Korn tančí, zpívá, stepuje, hraje divadlo i kulečník. Začínal jako jeden z buřičů kapely Rebels, s nimiž nazpíval první hit Šípková Růženka. Má vlastní uměleckou agenturu, vlastní parfém i likér. Vlastní má i děti. Bývalá modelka Kateřina Kornová s ním vychovala syna Filipa a dceru Kristinu.

Jiří Korn je jeden ze čtyř nadaných sourozenců. Bratr Miroslav je taneční mistr. Tančí i sestra Tamara a Yvetta je herečka. Jako zpěvák a kytarista působil v kapelách už během studia Střední všeobecné vzdělávací školy. Úspěch přišel už s Rebely. Po nich byl rok s Petrem Jandou v Olympicu, kterému údajně Korn přebral holku.

Jako sólista vydal Jiří Korn přes dvacet alb. Nakažlivé melodie oživil svým hlasem v Yvettě, v Hotelu Ritz nebo s Vilémem Čokem v hitu Karel nese asi čaj. S Robinsonem vyhrál festival Grand Prix v Paříži. Často vystupoval s pěveckou divou Helenou Vondráčkovou. S Oldřichem Kaiserem a Jiřím Lábusem účinkoval v zábavném pořadu Možná přijde i kouzelník. Do světa se vydal v pohádce Honza málem králem. Zahrál si v historickém dramatu Bathory nebo v komedii 2Bobule.

Jiří Korn také předvádí nenapodobitelné výkony v muzikálech. V temném Draculovi ztvárnil šaška, sluhu i profesora. Drsného pistolníka Hoga Foga předvedl v Limonádovém Joeovi. Za Bídníky získal divadelní Cenu Thálie.

Jiří Korn vydal v roce 2004 vydal první album své nové vokální skupiny 4TET. Nebeské vokály s ním zpívají Jiří Škorpík, Dušan Kollár a David Uličník.

Jiřímu Kornovi se první manželství s Hanou Kornovou rozpadlo. Podobě dopadlo i to druhé s Kateřinou Kornovou. Na oblíbeném golfu se zamiloval do podnikatelky Renaty Cizlerové. Rád hraje kulečník, koulí také bowling, lyžuje a jezdí na kole. Vyhlášen je i svými extravagantními modely a vybraným vkusem pro módu.

 

Články o celebritě

Olympic slaví 55 let: A Janda s Janů zase jedou dál... Olympic slaví 55 let: A Janda s Janů zase jedou dál... Legendární rocková skupina Olympic slaví 55 let monstrózním turné, které vyvrcholí 9. prosince v… číst článek
Zesnulý herec Pavlata (†71): 19 dnů po pohřbu zemřel náhle i bratr Jan (†63)! Zesnulý herec Pavlata (†71): 19 dnů po pohřbu zemřel náhle i bratr Jan (†63)! Sotva se příbuzní alespoň minimálně vzpamatovali ze smrti herce a dabéra Michala Pavlaty (†71), přišla… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herec Patrik Děrgel slaví 28 Ťukněte si s celebritou! Herec Patrik Děrgel slaví 28 28. narozeniny dnes slaví herec Patrik Děrgel. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Vlastimil Horváth
Vlastimil Horváth
zobrazit profil Adam Levine
Adam Levine
zobrazit profil Ike Turner
Ike Turner
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson
zobrazit profil David Bowie
David Bowie
zobrazit profil Tonya Graves
Tonya Graves
zobrazit profil Václav Ševčík
Václav Ševčík
zobrazit profil Peter Cmorik
Peter Cmorik