Princezna Diana

Datum narození: 1.7.1961
Datum úmrtí: 31.8.1997
Přezdívka: Lady Di
Místo narození: Sandringham, Anglie
Profese: bývalá manželka prince Charlese
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Diana, princezna z Walesu, byla první manželkou britského následníka trůnu prince Charlese. Zemřela při automobilové nehodě, která se stala na několik dlouhých let předmětem spekulací a konspiračních teorií.

Kdo by se byl nadál, že Diana Frances Spencerová, dívka, kterou učitelé v Sevenoaksu považovali za podprůměrnou žákyni, jednou vztáhne ruce až ke královskému trůnu. Vyrůstala se svými sourozenci na královském statku v Sandringhamu. Po rozvodu rodičů byly všechny děti (ona, bratr a dvě sestry) svěřeny do péče otci. Po smrti dědečka Alberta získal Dianin otec titul osmý hrabě Spencer a samotná Diana se záhy stala Lady Spencerovou.

Navštěvovala soukromou dívčí školu v Rougemont ve Švýcarsku a po návratu do Londýna se rozhodla starat o děti – nejprve jako chůva a vychovatelka, později jako učitelka v mateřské škole. Snad to byl Dianin zpěv či nadání na sport a tanec, který upoutal pozornost mladého prince Charlese. Po roce „tajného“ chození požádal Charles Dianu o ruku. A pak už se stala londýnská Katedrála sv. Pavla 29. července 1981 svědkem jejich slavnostního manželského slibu. Necelý rok po svatbě se narodil budoucí následník trůnu princ William, po dalších dvou letech princ Henry (po jeho narození začala média spekulovat o původu jeho rezavých vlasů, které byly porovnávány s vlasy instruktora jízdy a milence lady Diany).

Navenek ideální a spokojený královský páreček se nořil do stále hlubší manželské krize. Ve známost vešel Charlesův románek s bývalou láskou Camillou, Diana trpěla bulimií a dokonce se opakovaně pokusila o sebevraždu. Po rozvodu se začala věnovat charitativní činnosti, stala se dokonce VIP dobrovolníkem Červeného kříže.

Zemřela 31. srpna 1997 v Paříži poté, co auto, ve kterém jel i její milenec Dodi al Fayed, nezvládlo rychlou jízdu a narazilo do betonového pilíře. Milenec a řidič zemřeli na místě, princezna Diana až v nemocnici. Po její smrti se rozšířily nejrůznější konspirační teorie. Po šestnácti letech spatřil světlo světa tajný deník, který si princezna Diana vedla o nejrůznějších praktikách členů královské rodiny.

 

Články o celebritě

Svatba prince Harryho ohrožena: Expartneři nesmí žít! Svatba prince Harryho ohrožena: Expartneři nesmí žít! Princ Harry (32) je podle posledních informací do Meghan Markle (35) zamilovaný až po uši. Britské… číst článek
Intimní sonda do života Lady Di: Její soukromé dopisy se vydražily za půl milionu Intimní sonda do života Lady Di: Její soukromé dopisy se vydražily za půl milionu V přepočtu za 100.000 korun (3200 liber) se dnes v Británii v aukci vydražil jeden z ručně psaných… číst článek
Charles vytočil Camillu: Vzduchem létaly nadávky i pěsti! Charles vytočil Camillu: Vzduchem létaly nadávky i pěsti! V domácnosti prince Charlese a jeho ženy Camilly bylo opět pěkně horko. Nová kniha o životě prince… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Tomáš Halík
Tomáš Halík
zobrazit profil Barbora Kodedová
Barbora Kodedová
zobrazit profil Jiří Hanych
Jiří Hanych
zobrazit profil Zuzana Brzobohatá
Zuzana Brzobohatá
zobrazit profil Svatopluk Havelka
Svatopluk Havelka
zobrazit profil Trudie Styler
Trudie Styler
zobrazit profil Jean-Paul Belmondo
Jean-Paul Belmondo
zobrazit profil Soňa Norisová
Soňa Norisová

Nejnovější profily celebrit