Princezna Diana

Datum narození: 1.7.1961
Datum úmrtí: 31.8.1997
Přezdívka: Lady Di
Místo narození: Sandringham, Anglie
Profese: bývalá manželka prince Charlese
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Diana, princezna z Walesu, byla první manželkou britského následníka trůnu prince Charlese. Zemřela při automobilové nehodě, která se stala na několik dlouhých let předmětem spekulací a konspiračních teorií.

Kdo by se byl nadál, že Diana Frances Spencerová, dívka, kterou učitelé v Sevenoaksu považovali za podprůměrnou žákyni, jednou vztáhne ruce až ke královskému trůnu. Vyrůstala se svými sourozenci na královském statku v Sandringhamu. Po rozvodu rodičů byly všechny děti (ona, bratr a dvě sestry) svěřeny do péče otci. Po smrti dědečka Alberta získal Dianin otec titul osmý hrabě Spencer a samotná Diana se záhy stala Lady Spencerovou.

Navštěvovala soukromou dívčí školu v Rougemont ve Švýcarsku a po návratu do Londýna se rozhodla starat o děti – nejprve jako chůva a vychovatelka, později jako učitelka v mateřské škole. Snad to byl Dianin zpěv či nadání na sport a tanec, který upoutal pozornost mladého prince Charlese. Po roce „tajného“ chození požádal Charles Dianu o ruku. A pak už se stala londýnská Katedrála sv. Pavla 29. července 1981 svědkem jejich slavnostního manželského slibu. Necelý rok po svatbě se narodil budoucí následník trůnu princ William, po dalších dvou letech princ Henry (po jeho narození začala média spekulovat o původu jeho rezavých vlasů, které byly porovnávány s vlasy instruktora jízdy a milence lady Diany).

Navenek ideální a spokojený královský páreček se nořil do stále hlubší manželské krize. Ve známost vešel Charlesův románek s bývalou láskou Camillou, Diana trpěla bulimií a dokonce se opakovaně pokusila o sebevraždu. Po rozvodu se začala věnovat charitativní činnosti, stala se dokonce VIP dobrovolníkem Červeného kříže.

Zemřela 31. srpna 1997 v Paříži poté, co auto, ve kterém jel i její milenec Dodi al Fayed, nezvládlo rychlou jízdu a narazilo do betonového pilíře. Milenec a řidič zemřeli na místě, princezna Diana až v nemocnici. Po její smrti se rozšířily nejrůznější konspirační teorie. Po šestnácti letech spatřil světlo světa tajný deník, který si princezna Diana vedla o nejrůznějších praktikách členů královské rodiny.

 

Články o celebritě

Děsivé tajemství lady Diany: Místo mazlíčka pohřbili dítě! Děsivé tajemství lady Diany: Místo mazlíčka pohřbili dítě! Princezna Diana (†36) je sice už dvacet let po smrti, ale stále vyplouvají na povrch nová a nová… číst článek
Největší tajemství zesnulé princezny Diany: Pohřbila miminko na zahradě Největší tajemství zesnulé princezny Diany: Pohřbila miminko na zahradě Ještě téměř dvacet let po smrti vychází najevo nejhrůznější šokující tajemství ze života zbožňované… číst článek
Šokující odhalení! Sex Charlese a Diany ve znamení násilí a nadávek Šokující odhalení! Sex Charlese a Diany ve znamení násilí a nadávek Na povrch vyplynuly nové šokující informace o manželství princezny Diany a Charlese. Dopisy, které… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jiří Kajínek
Jiří Kajínek
zobrazit profil Mirek Mirčic
Mirek Mirčic
zobrazit profil Michal Dvořák
Michal Dvořák
zobrazit profil Agáta Zimová
Agáta Zimová
zobrazit profil Dominique Strauss-Khan
Dominique Strauss-Khan
zobrazit profil Dušan  Klein
Dušan Klein
zobrazit profil Martin Zach
Martin Zach
zobrazit profil Karel Šidlo
Karel Šidlo