Princezna Diana

Datum narození: 1.7.1961
Datum úmrtí: 31.8.1997
Přezdívka: Lady Di
Místo narození: Sandringham, Anglie
Profese: bývalá manželka prince Charlese
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Diana, princezna z Walesu, byla první manželkou britského následníka trůnu prince Charlese. Zemřela při automobilové nehodě, která se stala na několik dlouhých let předmětem spekulací a konspiračních teorií.

Kdo by se byl nadál, že Diana Frances Spencerová, dívka, kterou učitelé v Sevenoaksu považovali za podprůměrnou žákyni, jednou vztáhne ruce až ke královskému trůnu. Vyrůstala se svými sourozenci na královském statku v Sandringhamu. Po rozvodu rodičů byly všechny děti (ona, bratr a dvě sestry) svěřeny do péče otci. Po smrti dědečka Alberta získal Dianin otec titul osmý hrabě Spencer a samotná Diana se záhy stala Lady Spencerovou.

Navštěvovala soukromou dívčí školu v Rougemont ve Švýcarsku a po návratu do Londýna se rozhodla starat o děti – nejprve jako chůva a vychovatelka, později jako učitelka v mateřské škole. Snad to byl Dianin zpěv či nadání na sport a tanec, který upoutal pozornost mladého prince Charlese. Po roce „tajného“ chození požádal Charles Dianu o ruku. A pak už se stala londýnská Katedrála sv. Pavla 29. července 1981 svědkem jejich slavnostního manželského slibu. Necelý rok po svatbě se narodil budoucí následník trůnu princ William, po dalších dvou letech princ Henry (po jeho narození začala média spekulovat o původu jeho rezavých vlasů, které byly porovnávány s vlasy instruktora jízdy a milence lady Diany).

Navenek ideální a spokojený královský páreček se nořil do stále hlubší manželské krize. Ve známost vešel Charlesův románek s bývalou láskou Camillou, Diana trpěla bulimií a dokonce se opakovaně pokusila o sebevraždu. Po rozvodu se začala věnovat charitativní činnosti, stala se dokonce VIP dobrovolníkem Červeného kříže.

Zemřela 31. srpna 1997 v Paříži poté, co auto, ve kterém jel i její milenec Dodi al Fayed, nezvládlo rychlou jízdu a narazilo do betonového pilíře. Milenec a řidič zemřeli na místě, princezna Diana až v nemocnici. Po její smrti se rozšířily nejrůznější konspirační teorie. Po šestnácti letech spatřil světlo světa tajný deník, který si princezna Diana vedla o nejrůznějších praktikách členů královské rodiny.

 

Články o celebritě

Královna Alžběta II. (90) chřadne: Co se stane, až zemře?! Královna Alžběta II. (90) chřadne: Co se stane, až zemře?! Britové si takovou otázku nechtějí připouštět, ale dříve nebo později to nastane: Královna Alžběta… číst článek
Pravidla svátků v královské rodině: Výzdoba až do února, koktejl Zaza a hostina bez dětí Pravidla svátků v královské rodině: Výzdoba až do února, koktejl Zaza a hostina bez dětí O Vánocích i mezi svátky na nás ze všech pohádek vykukují princezny, králové a královny. Ale všichni… číst článek
Vánoční válka babiček: Se kterou stráví William a Kate s dětmi svátky? Vánoční válka babiček: Se kterou stráví William a Kate s dětmi svátky? Vánoce by snad každý chtěl strávit se svými nejbližšími, jen je občas problém naplánovat návštěvy… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Petr Vondráček
Petr Vondráček
zobrazit profil Dan Ramzer
Dan Ramzer
zobrazit profil Jan  Fischer
Jan Fischer
zobrazit profil Vadim  Petrov
Vadim Petrov
zobrazit profil Martin Nešpor
Martin Nešpor
zobrazit profil Jakub Kovář
Jakub Kovář
zobrazit profil LeBron James
LeBron James
zobrazit profil Rosa Leslie
Rosa Leslie