princezna Diana

Datum narození: 1.7.1961
Datum úmrtí: 31.8.1997
Přezdívka: Lady Di
Místo narození: Sandringham, Anglie
Profese: bývalá manželka prince Charlese
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Diana, princezna z Walesu, byla první manželkou britského následníka trůnu prince Charlese. Zemřela při automobilové nehodě, která se stala na několik dlouhých let předmětem spekulací a konspiračních teorií.

Kdo by se byl nadál, že Diana Frances Spencerová, dívka, kterou učitelé v Sevenoaksu považovali za podprůměrnou žákyni, jednou vztáhne ruce až ke královskému trůnu. Vyrůstala se svými sourozenci na královském statku v Sandringhamu. Po rozvodu rodičů byly všechny děti (ona, bratr a dvě sestry) svěřeny do péče otci. Po smrti dědečka Alberta získal Dianin otec titul osmý hrabě Spencer a samotná Diana se záhy stala Lady Spencerovou.

LADY DI - VYPLAKALA SI OČI KVŮLI CAMILLE!

Navštěvovala soukromou dívčí školu v Rougemont ve Švýcarsku a po návratu do Londýna se rozhodla starat o děti – nejprve jako chůva a vychovatelka, později jako učitelka v mateřské škole. Snad to byl Dianin zpěv či nadání na sport a tanec, který upoutal pozornost mladého prince Charlese. Po roce „tajného“ chození požádal Charles Dianu o ruku. A pak už se stala londýnská Katedrála sv. Pavla 29. července 1981 svědkem jejich slavnostního manželského slibu. Necelý rok po svatbě se narodil budoucí následník trůnu princ William, po dalších dvou letech princ Henry (po jeho narození začala média spekulovat o původu jeho rezavých vlasů, které byly porovnávány s vlasy instruktora jízdy a milence lady Diany).

Navenek ideální a spokojený královský páreček se nořil do stále hlubší manželské krize. Ve známost vešel Charlesův románek s bývalou láskou Camillou, Diana trpěla bulimií a dokonce se opakovaně pokusila o sebevraždu. Po rozvodu se začala věnovat charitativní činnosti, stala se dokonce VIP dobrovolníkem Červeného kříže.

O LADY DIANĚ ČTĚTE ZDE>>

Zemřela 31. srpna 1997 v Paříži poté, co auto, ve kterém jel i její milenec Dodi al Fayed, nezvládlo rychlou jízdu a narazilo do betonového pilíře. Milenec a řidič zemřeli na místě, princezna Diana až v nemocnici. Po její smrti se rozšířily nejrůznější konspirační teorie. Po šestnácti letech spatřil světlo světa tajný deník, který si princezna Diana vedla o nejrůznějších praktikách členů královské rodiny.

 

Články o celebritě

Krev z vraku vydala poslední tajemství! Byla Diana těhotná?! Krev z vraku vydala poslední tajemství! Byla Diana těhotná?! Po smrti »princezny lidských srdcí« se vyrojila řada více či méně divokých teorií, jež s tragickou… číst článek
Poslední přehlídka Karla Lagerfelda (†85): Promluvil ze záhrobí! Poslední přehlídka Karla Lagerfelda (†85): Promluvil ze záhrobí! Ve čtvrtek na Fashion Weeku v italském Miláně značka Fendi představila poslední kolekci, na které… číst článek
Byla princezna Diana (†36) těhotná s Dodim? Tajemství její smrti konečně odhaleno! Byla princezna Diana (†36) těhotná s Dodim? Tajemství její smrti konečně odhaleno! Když v roce 1997 zemřela lady Diana (†36) v pařížském tunelu Pont D‘Alma, její náhlá smrt zavdala… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý
zobrazit profil Dan Ramzer
Dan Ramzer
zobrazit profil Margita Balaštíková
Margita Balaštíková
zobrazit profil Rebeka Poláková
Rebeka Poláková
zobrazit profil Marie Knížáková
Marie Knížáková
zobrazit profil Tomáš Maštalír
Tomáš Maštalír
zobrazit profil Miroslav Antl
Miroslav Antl
zobrazit profil Jana Pidrmanová
Jana Pidrmanová