princezna Diana

Datum narození: 1.7.1961
Datum úmrtí: 31.8.1997
Přezdívka: Lady Di
Místo narození: Sandringham, Anglie
Profese: bývalá manželka prince Charlese
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Diana, princezna z Walesu, byla první manželkou britského následníka trůnu prince Charlese. Zemřela při automobilové nehodě, která se stala na několik dlouhých let předmětem spekulací a konspiračních teorií.

Kdo by se byl nadál, že Diana Frances Spencerová, dívka, kterou učitelé v Sevenoaksu považovali za podprůměrnou žákyni, jednou vztáhne ruce až ke královskému trůnu. Vyrůstala se svými sourozenci na královském statku v Sandringhamu. Po rozvodu rodičů byly všechny děti (ona, bratr a dvě sestry) svěřeny do péče otci. Po smrti dědečka Alberta získal Dianin otec titul osmý hrabě Spencer a samotná Diana se záhy stala Lady Spencerovou.

LADY DI - VYPLAKALA SI OČI KVŮLI CAMILLE!

Navštěvovala soukromou dívčí školu v Rougemont ve Švýcarsku a po návratu do Londýna se rozhodla starat o děti – nejprve jako chůva a vychovatelka, později jako učitelka v mateřské škole. Snad to byl Dianin zpěv či nadání na sport a tanec, který upoutal pozornost mladého prince Charlese. Po roce „tajného“ chození požádal Charles Dianu o ruku. A pak už se stala londýnská Katedrála sv. Pavla 29. července 1981 svědkem jejich slavnostního manželského slibu. Necelý rok po svatbě se narodil budoucí následník trůnu princ William, po dalších dvou letech princ Henry (po jeho narození začala média spekulovat o původu jeho rezavých vlasů, které byly porovnávány s vlasy instruktora jízdy a milence lady Diany).

Navenek ideální a spokojený královský páreček se nořil do stále hlubší manželské krize. Ve známost vešel Charlesův románek s bývalou láskou Camillou, Diana trpěla bulimií a dokonce se opakovaně pokusila o sebevraždu. Po rozvodu se začala věnovat charitativní činnosti, stala se dokonce VIP dobrovolníkem Červeného kříže.

O LADY DIANĚ ČTĚTE ZDE>>

Zemřela 31. srpna 1997 v Paříži poté, co auto, ve kterém jel i její milenec Dodi al Fayed, nezvládlo rychlou jízdu a narazilo do betonového pilíře. Milenec a řidič zemřeli na místě, princezna Diana až v nemocnici. Po její smrti se rozšířily nejrůznější konspirační teorie. Po šestnácti letech spatřil světlo světa tajný deník, který si princezna Diana vedla o nejrůznějších praktikách členů královské rodiny.

 

Články o celebritě

Královský tělocvik? Princezna Charlotte se stavěla na hlavu, Kate během připomněla Dianu (†36)! Královský tělocvik? Princezna Charlotte se stavěla na hlavu, Kate během připomněla Dianu (†36)! Poslední dobou se pozornost upírala spíše na choť prince Harryho (33), vévodkyni Meghan (36). Teď… číst článek
Dříve tretky, teď diamanty! Vévodkyně Meghan má šperky za miliony a korunku půjčenou od královny Dříve tretky, teď diamanty! Vévodkyně Meghan má šperky za miliony a korunku půjčenou od královny Ještě nedávno byla Meghan Markle (36) jen americkou herečkou, která neměla moc na rozhazování za… číst článek
Meghan kyticí neházela: Všechny květiny skončily v hospicích a nemocnicích Meghan kyticí neházela: Všechny květiny skončily v hospicích a nemocnicích Královská svatba Meghan a Harryho byla velkolepá a revoluční v mnoha ohledech. Dobře je to vidět… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Petra Vajdová
Petra Vajdová
zobrazit profil Pavel Kováčik
Pavel Kováčik
zobrazit profil Ondřej Němec
Ondřej Němec
zobrazit profil Matilde Mourinho
Matilde Mourinho
zobrazit profil Eva Leimbergerová
Eva Leimbergerová
zobrazit profil Abdelhamid Abaaoud
Abdelhamid Abaaoud
zobrazit profil Ivan Trojan
Ivan Trojan
zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov