Vladimir Putin

Datum narození: 7.10.1952
Přezdívka: Puťka
Místo narození:  Lenigrad (dnešní Petrohrad)
Výška: 165 cm
Profese: politik, prezident
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ruský prezident Vladimír Putin je novodobý car. Kontroverzní politik si pěstuje image nepřemožitelného tvrďáka a alfa-samce, pročež bývá terčem mnoha vtipů.

Jeho otec byl příslušníkem Rudé armády. Ještě než se Vladimir Putin narodil, zpodil otec dva syny. Jeden ale zemřel pár dní po narození a druhý na záškrt při německé blokádě Leningradu, takže je jejich slavnější bratr nikdy nepoznal. V roce 1983 se Vladimir Putin oženil s učitelkou francouzštiny a španělštiny Ljudmilou Alexandrovnou Škrebněvovou. V roce 2013 však oznámili rozvod. Putin si našel novou lásku, tehdy 25-letou Alinu Kabajevovou, poslankyni ruské dumy a olympijskou vítězku ve sportovní gymnastice z Atén.

Vladimir Putin studoval práva na leningradské univerzitě. Poté nastoupil do nechvalně proslulé sovětské tajné služby KGB, kde působil jako agent v Německé demokratické republice. V roce 1990 se vrátil zpět do vlasti a stal se zástupcem rektora na petrohradské univerzitě. Pak už následoval apolitická kariéra, která ho vynesla až na samotný vrchol. 

Vladimira Putin se stal ruským prezidentem opakovaně. Nejprve po Borisi Jelcinovi v roce 1999 a podržel si křeslo osm let. Pak si čtyři roky odpočinul v premiérském křesle, aby se 7. května 2012 stal halvou Ruska opět.  Vladimir Putin je v prezidentském úřadu vnímaný nejen jako tvrdý politik (použít armádu pro něj není problém, jak ukázal Čečencům, Ukrajincům a dalším; ostatně média neváhají přirovnat ho k Hitlerovi či Stalinovi, a učinil tak dokonce i britský následník trůnu princ Charles).ale také jako osoba, která se ráda předvádí.

Buduje si image drsného chlapa a nepřemožitelného spasitele, pro kterého není žádný úkol nemožný. Lovil například tygry, nechává se fotit při jízdě na koni do půl těla nahý, létal na Ruskem na motorovém kluzáku, sotva se ponořil do moře, vylovil vzácnou starověkou vázu... Prostě alfa-samec, jak mu v Rusku přezdívají. Je proto ovšem také terčem spousty vtipů, podobně jako Chuck Norris. Ostatně když získal koncem roku 2013 v taekwondu černý pás 9. danu, zaplnily světová média titulky jako Vladimir Putin je lepší než Chuck Norris. Ten má totiž jen černý pás 8. stupně. Hned se objevily variace na legendární norrisovské vtipy, jako třeba: Chuck Norris umí dát šach jedním tahem, Putin nepotřebuje ani jediný.

Vladimír Putin miluje zvířata a má bílého pudla Tosku. Plynně hovoří německy a anglicky a miluje sport. Je fanouškem bojových umění, nejvíce přilnul k judu a sambu (specifická ruská technika sebeobrany). V sambu se stal několikrát přeborníkem v leningradské oblasti. A samozřejmě - jak už to u mocipánů bývá - se nevyhýbá luxusu, o čemž svědčí jeho mnohamiliardové supersídlo na břehu Černého moře.

 

Články o celebritě

Ruská média tleskají, Zeman se dnes sejde s Putinem. Proberou sankce za Krym i byznys Ruská média tleskají, Zeman se dnes sejde s Putinem. Proberou sankce za Krym i byznys Český prezident Miloš Zeman se v úterý v černomořském letovisku Soči setká s ruským protějškem Vladimirem… číst článek
Kandidát na prezidenta Miloš Zeman: Pobouřil kun*ou, nad nohy vyzdvihl mozek Kandidát na prezidenta Miloš Zeman: Pobouřil kun*ou, nad nohy vyzdvihl mozek Vulgarismy, červené karty a orientace na Čínu a Rusko na jedné straně, pravidelné cesty do všech… číst článek
Gorbačov je na kapačkách. Zemanovi setkání s vůdcem SSSR asi „neklapne“ Gorbačov je na kapačkách. Zemanovi setkání s vůdcem SSSR asi „neklapne“ Zdravotní stav někdejšího vůdce Sovětského svazu Michaila Gorbačova se zhoršil. Na začátku víkendu… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach
zobrazit profil Zdeněk Geist
Zdeněk Geist
zobrazit profil Jan Vitula
Jan Vitula
zobrazit profil Roman Váňa
Roman Váňa
zobrazit profil Jiří Kulhánek
Jiří Kulhánek
zobrazit profil Dominique Strauss-Khan
Dominique Strauss-Khan
zobrazit profil Herbert Pavera
Herbert Pavera
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas