Vladimir Putin

Datum narození: 7.10.1952
Přezdívka: Puťka
Místo narození:  Lenigrad (dnešní Petrohrad)
Výška: 165 cm
Profese: politik, prezident
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ruský prezident Vladimír Putin je novodobý car. Kontroverzní politik si pěstuje image nepřemožitelného tvrďáka a alfa-samce, pročež bývá terčem mnoha vtipů.

Jeho otec byl příslušníkem Rudé armády. Ještě než se Vladimir Putin narodil, zplodil otec dva syny. Jeden ale zemřel pár dní po narození a druhý na záškrt při německé blokádě Leningradu, takže je jejich slavnější bratr nikdy nepoznal.

VLADIMÍR PUTIN - UTAJOVANÝ ŽIVOT JEHO DCER

V roce 1983 se Vladimir Putin oženil s učitelkou francouzštiny a španělštiny Ljudmilou Alexandrovnou Škrebněvovou. V roce 2013 však oznámili rozvod. Putin si našel novou lásku, tehdy 25letou Alinu Kabajevovou, poslankyni ruské dumy a olympijskou vítězku ve sportovní gymnastice z Atén.

Vladimir Putin studoval práva na leningradské univerzitě. Poté nastoupil do nechvalně proslulé sovětské tajné služby KGB, kde působil jako agent v Německé demokratické republice. V roce 1990 se vrátil zpět do vlasti a stal se zástupcem rektora na petrohradské univerzitě. Pak už následovala politická kariéra, která ho vynesla až na samotný vrchol. 

Vladimira Putin se stal ruským prezidentem opakovaně. Nejprve po Borisi Jelcinovi v roce 1999 a podržel si křeslo osm let. Pak si čtyři roky odpočinul v premiérském křesle, aby se 7. května 2012 stal halvou Ruska opět. Poté nechal mandát prodloužit na šest let a v březnu 2018 jej obhájil

V prezidentském úřadu je Vladimir Putin vnímaný nejen jako tvrdý politik (použít armádu pro něj není problém, jak ukázal Čečencům, Ukrajincům a dalším; ostatně média neváhají přirovnat ho k Hitlerovi či Stalinovi, a učinil tak dokonce i britský následník trůnu princ Charles), ale také jako osoba, která se ráda předvádí.

Buduje si image drsného chlapa a nepřemožitelného spasitele, pro kterého není žádný úkol nemožný. Vladimír Putin např. lovil tygry, nechává se fotit při jízdě na koni do půl těla nahý, létal nad Ruskem na motorovém kluzáku, sotva se ponořil do moře, vylovil vzácnou starověkou vázu... Prostě alfa-samec, jak mu v Rusku říkají.

Je proto ovšem také terčem spousty vtipů, podobně jako Chuck Norris. Ostatně když získal koncem roku 2013 v taekwondu černý pás 9. danu, zaplnily světová média titulky jako Vladimir Putin je lepší než Chuck Norris. Ten má totiž jen černý pás 8. stupně. Hned se objevily variace na legendární norrisovské vtipy, jako třeba: Chuck Norris umí dát šach jedním tahem, Putin nepotřebuje ani jediný.

O VLADIMÍRU PUTINOVI ČTĚTE ZDE>>

Vladimír Putin miluje zvířata. Plynně hovoří německy a anglicky a zbožňuje sport. Je fanouškem bojových umění, nejvíce přilnul k judu a sambu (specifická ruská technika sebeobrany). V sambu se stal několikrát přeborníkem v leningradské oblasti. A samozřejmě - jak už to u mocipánů bývá - se nevyhýbá luxusu, o čemž svědčí jeho mnohamiliardové supersídlo na břehu Černého moře.

 

Články o celebritě

Babiš bez Moniky míří na velkou asijskou cestu. Koho potká v Indii, Thajsku a Singapuru? Babiš bez Moniky míří na velkou asijskou cestu. Koho potká v Indii, Thajsku a Singapuru? Pro Andreje Babiše (ANO) je to největší plánovaná zahraniční cesta letošního roku. Přichází hned… číst článek
Kontroverzní baleťák Polunin míří do Prahy: S tetováním Putina na prsou! Kontroverzní baleťák Polunin míří do Prahy: S tetováním Putina na prsou! Světová baletní superstar Sergei Polunin (29) se v dubnu vrací do Prahy. Původně měl mít jen jedno… číst článek
Klaus nevyloučil kandidaturu na prezidenta. Možná se tak opět prostřídá se Zemanem Klaus nevyloučil kandidaturu na prezidenta. Možná se tak opět prostřídá se Zemanem Bývalý prezident Václav Klaus nevyloučil, že by se mohl opět ucházet o prezidentský úřad. Domnívá… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michal Zácha
Michal Zácha
zobrazit profil Petr Cibulka
Petr Cibulka
zobrazit profil Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný
zobrazit profil Vlastislav Navrátil
Vlastislav Navrátil
zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová
zobrazit profil Vít Kaňkovský
Vít Kaňkovský
zobrazit profil Richard Falbr
Richard Falbr