Vladimir Putin

Datum narození: 7.10.1952
Přezdívka: Puťka
Místo narození:  Lenigrad (dnešní Petrohrad)
Výška: 165 cm
Profese: politik, prezident
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ruský prezident Vladimír Putin je novodobý car. Kontroverzní politik si pěstuje image nepřemožitelného tvrďáka a alfa-samce, pročež bývá terčem mnoha vtipů.

Jeho otec byl příslušníkem Rudé armády. Ještě než se Vladimir Putin narodil, zplodil otec dva syny. Jeden ale zemřel pár dní po narození a druhý na záškrt při německé blokádě Leningradu, takže je jejich slavnější bratr nikdy nepoznal.

VLADIMÍR PUTIN - UTAJOVANÝ ŽIVOT JEHO DCER

V roce 1983 se Vladimir Putin oženil s učitelkou francouzštiny a španělštiny Ljudmilou Alexandrovnou Škrebněvovou. V roce 2013 však oznámili rozvod. Putin si našel novou lásku, tehdy 25letou Alinu Kabajevovou, poslankyni ruské dumy a olympijskou vítězku ve sportovní gymnastice z Atén.

Vladimir Putin studoval práva na leningradské univerzitě. Poté nastoupil do nechvalně proslulé sovětské tajné služby KGB, kde působil jako agent v Německé demokratické republice. V roce 1990 se vrátil zpět do vlasti a stal se zástupcem rektora na petrohradské univerzitě. Pak už následovala politická kariéra, která ho vynesla až na samotný vrchol. 

Vladimira Putin se stal ruským prezidentem opakovaně. Nejprve po Borisi Jelcinovi v roce 1999 a podržel si křeslo osm let. Pak si čtyři roky odpočinul v premiérském křesle, aby se 7. května 2012 stal halvou Ruska opět. Poté nechal mandát prodloužit na šest let a v březnu 2018 jej obhájil

V prezidentském úřadu je Vladimir Putin vnímaný nejen jako tvrdý politik (použít armádu pro něj není problém, jak ukázal Čečencům, Ukrajincům a dalším; ostatně média neváhají přirovnat ho k Hitlerovi či Stalinovi, a učinil tak dokonce i britský následník trůnu princ Charles), ale také jako osoba, která se ráda předvádí.

Buduje si image drsného chlapa a nepřemožitelného spasitele, pro kterého není žádný úkol nemožný. Vladimír Putin např. lovil tygry, nechává se fotit při jízdě na koni do půl těla nahý, létal nad Ruskem na motorovém kluzáku, sotva se ponořil do moře, vylovil vzácnou starověkou vázu... Prostě alfa-samec, jak mu v Rusku říkají.

Je proto ovšem také terčem spousty vtipů, podobně jako Chuck Norris. Ostatně když získal koncem roku 2013 v taekwondu černý pás 9. danu, zaplnily světová média titulky jako Vladimir Putin je lepší než Chuck Norris. Ten má totiž jen černý pás 8. stupně. Hned se objevily variace na legendární norrisovské vtipy, jako třeba: Chuck Norris umí dát šach jedním tahem, Putin nepotřebuje ani jediný.

O VLADIMÍRU PUTINOVI ČTĚTE ZDE>>

Vladimír Putin miluje zvířata. Plynně hovoří německy a anglicky a zbožňuje sport. Je fanouškem bojových umění, nejvíce přilnul k judu a sambu (specifická ruská technika sebeobrany). V sambu se stal několikrát přeborníkem v leningradské oblasti. A samozřejmě - jak už to u mocipánů bývá - se nevyhýbá luxusu, o čemž svědčí jeho mnohamiliardové supersídlo na břehu Černého moře.

 

Články o celebritě

Summit Trumpa s Putinem se blíží. Na prezidenty v Helsinkách čeká i speciální pivo Summit Trumpa s Putinem se blíží. Na prezidenty v Helsinkách čeká i speciální pivo Americký prezident Donald Trump se rok a půl po nástupu do funkce poprvé sejde se svým ruským protějškem… číst článek
Vysoká hra Zdeňka Haníka: NEymar NE. Fotbal získává nádech změkčilosti Vysoká hra Zdeňka Haníka: NEymar NE. Fotbal získává nádech změkčilosti Fotbalový šampionát pomalu končí, čeká ho už jen poslední dějství, to nejdůležitější, které odpoví… číst článek
Trump se ostře pustil do Evropy: Proč ji máme chránit před Ruskem, když s ním kšeftuje? Trump se ostře pustil do Evropy: Proč ji máme chránit před Ruskem, když s ním kšeftuje? Donald Trump dnes v Bruselu ještě před zahájením summitu NATO opět kritizoval evropské země za podle… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Soňa Kodetová
Soňa Kodetová
zobrazit profil Zdeněk Geist
Zdeněk Geist
zobrazit profil Petr Krčál
Petr Krčál
zobrazit profil Vítězslav Maláč
Vítězslav Maláč
zobrazit profil Matěj Stropnický
Matěj Stropnický
zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Vlastislav Navrátil
Vlastislav Navrátil