Vladimir Putin

Datum narození: 7.10.1952
Přezdívka: Puťka
Místo narození:  Lenigrad (dnešní Petrohrad)
Výška: 165 cm
Profese: politik, prezident
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ruský prezident Vladimír Putin je novodobý car. Kontroverzní politik si pěstuje image nepřemožitelného tvrďáka a alfa-samce, pročež bývá terčem mnoha vtipů.

Jeho otec byl příslušníkem Rudé armády. Ještě než se Vladimir Putin narodil, zpodil otec dva syny. Jeden ale zemřel pár dní po narození a druhý na záškrt při německé blokádě Leningradu, takže je jejich slavnější bratr nikdy nepoznal. V roce 1983 se Vladimir Putin oženil s učitelkou francouzštiny a španělštiny Ljudmilou Alexandrovnou Škrebněvovou. V roce 2013 však oznámili rozvod. Putin si našel novou lásku, tehdy 25-letou Alinu Kabajevovou, poslankyni ruské dumy a olympijskou vítězku ve sportovní gymnastice z Atén.

Vladimir Putin studoval práva na leningradské univerzitě. Poté nastoupil do nechvalně proslulé sovětské tajné služby KGB, kde působil jako agent v Německé demokratické republice. V roce 1990 se vrátil zpět do vlasti a stal se zástupcem rektora na petrohradské univerzitě. Pak už následoval apolitická kariéra, která ho vynesla až na samotný vrchol. 

Vladimira Putin se stal ruským prezidentem opakovaně. Nejprve po Borisi Jelcinovi v roce 1999 a podržel si křeslo osm let. Pak si čtyři roky odpočinul v premiérském křesle, aby se 7. května 2012 stal halvou Ruska opět.  Vladimir Putin je v prezidentském úřadu vnímaný nejen jako tvrdý politik (použít armádu pro něj není problém, jak ukázal Čečencům, Ukrajincům a dalším; ostatně média neváhají přirovnat ho k Hitlerovi či Stalinovi, a učinil tak dokonce i britský následník trůnu princ Charles).ale také jako osoba, která se ráda předvádí.

Buduje si image drsného chlapa a nepřemožitelného spasitele, pro kterého není žádný úkol nemožný. Lovil například tygry, nechává se fotit při jízdě na koni do půl těla nahý, létal na Ruskem na motorovém kluzáku, sotva se ponořil do moře, vylovil vzácnou starověkou vázu... Prostě alfa-samec, jak mu v Rusku přezdívají. Je proto ovšem také terčem spousty vtipů, podobně jako Chuck Norris. Ostatně když získal koncem roku 2013 v taekwondu černý pás 9. danu, zaplnily světová média titulky jako Vladimir Putin je lepší než Chuck Norris. Ten má totiž jen černý pás 8. stupně. Hned se objevily variace na legendární norrisovské vtipy, jako třeba: Chuck Norris umí dát šach jedním tahem, Putin nepotřebuje ani jediný.

Vladimír Putin miluje zvířata a má bílého pudla Tosku. Plynně hovoří německy a anglicky a miluje sport. Je fanouškem bojových umění, nejvíce přilnul k judu a sambu (specifická ruská technika sebeobrany). V sambu se stal několikrát přeborníkem v leningradské oblasti. A samozřejmě - jak už to u mocipánů bývá - se nevyhýbá luxusu, o čemž svědčí jeho mnohamiliardové supersídlo na břehu Černého moře.

 

Články o celebritě

„Poznal mě podle knírku.“ Schwarzenberg vzpomíná na setkání s Obamou „Poznal mě podle knírku.“ Schwarzenberg vzpomíná na setkání s Obamou Baracka Obamu střídá v Bílém domě Donald Trump. A je čas na bilancování - jakým byl Obama americkým… číst článek
Obama se loučil s novináři: Víc než Trumpa kritizoval Putina Obama se loučil s novináři: Víc než Trumpa kritizoval Putina Odcházející prezident Spojených států Barack Obama se ve středu večer našeho času v Bílém domě… číst článek
Komentář: Rozloží Trump Evropu, ještě než bude prezidentem? Česko hloupě jásá Komentář: Rozloží Trump Evropu, ještě než bude prezidentem? Česko hloupě jásá Dokud Donald Trump řekl cokoli během volební kampaně, byla to jen legrace – nebo aspoň pro některé.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Pavel  Čekan
Pavel Čekan
zobrazit profil Václav Klaus
Václav Klaus
zobrazit profil Ivo Slavotínek
Ivo Slavotínek
zobrazit profil Robert  Pelikán
Robert Pelikán
zobrazit profil Jitka Chalánková
Jitka Chalánková
zobrazit profil Jiří Čunek
Jiří Čunek
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha