Pavel Fischer

Datum narození: 26.8.1965
Místo narození: Praha
Profese: bývalý diplomat, politik, pedagog
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Někdejší diplomat a politik Pavel Fischer, v letech 2003 až 2010 velvyslanec ČR ve Francii a v Monaku, oznámil svou kandidaturu na post hlavy státu v prezidentských volbách 2018.

Po oboru francouzština a čeština na Filozofické fakultě UK v Praze Pavel Fischer ještě studoval na Centre International de Formation Chrétienne v Ženevě a Ecole Nationale d´Administration v Paříži. Nejdříve pracoval jako dělník geofyzikálního průzkumu a později učitel francouzštiny.

V letech 1991 až 1993 byl Pavel Fischer osobním sekretářem biskupa Františka Lobkowicze a posléze zástupcem ředitele pražského Institut komunikace. Za prezidenta Václava Havla pracoval v jeho kanceláři, mj. v pozici šéfa politického odboru. V letech 2003 až 2010 byl velvyslancem ČR ve Francii a v Monaku.

O PAVLU FISCHEROVI ČTĚTE ZDE>>

Po návratu do vlasti vedl bezpečnostní sekci ministerstva zahraničních věcí. Roku 2015 se stal ředitelem agentury STEM. Nositel monackého Řádu svatého Karla (2009) a francouzského Řádu čestné legie (2010) Pavel Fischer v říjnu 2017, kdy již měl potřebnou podporu senátorů, oznámil svou kandidaturu na funkci prezidenta ČR ve volbách 2018.

Pavel Fischer je ženatý, má čtyři děti.

 

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Kateřina Macháčková
Kateřina Macháčková
zobrazit profil Anna Polívková
Anna Polívková
zobrazit profil Mirka Čejková
Mirka Čejková
zobrazit profil Kristina Barta
Kristina Barta
zobrazit profil Kateřina Klepišová
Kateřina Klepišová
zobrazit profil Lance Armstrong
Lance Armstrong
zobrazit profil Andrea Opavská
Andrea Opavská
zobrazit profil Štěpán Krtička
Štěpán Krtička