Angela Merkelová | Celebwiki.cz

Angela Merkelová

Datum narození: 17.7.1954
Místo narození: Hamburk, Německo
Profese: německá kancléřka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Německá kancléřka Anglea Merkelová je považována za jednu z nejmocnějších žen světa. Její původní zaměření se ale týkalo fyziky.

Podle opakovaných prohlášení časopisu Forbes se jedná o jednu z nejmocnějších žen světa. Je první ženou, která se stala kancléřkou Spolkové republiky Německo. Angela Merkelová byla velmi nadána pro matematiku a cizí jazyky. Fyziku studovala od roku 1974 na univerzitě v Lipsku. V roce 1976 získala doktorát z fyziky. Vždy projevovala kritický postoj k NDR a komunismu. Nebyla nikdy členkou žádného tehdejšího politického subjektu. Do politiky více méně vstoupila rokem 1990. Z počátku jen jako mluvčí jedné ze stran, později i jako ministryně. Svoji dráhu spojila s křesťanskými demokraty (CDU). V roce 2005 byla nominována jako kandidátka na post spolkového kancléře a od listopadu téhož roku se jím i stala. V Německu je i po několikaleté kariéře stále oblíbená.

Snaží se udržovat velmi dobré vztahy s Francií a USA a Německo za dobu jejího působení udržuje pozici ekonomicky nejsilnějšího státu Evropské unie. Americký prezident Barack Obama Angele Merkelové v roce 2011 udělil prezidentskou medaili svobody, nejvyšší civilní americké vyznamenání. Byla zatím dvakrát vdaná. Poprvé za fyzika Ulricha Merkela, poté za chemika Joachima Sauera. V roce 2013 čeliula Amerika skandálu, kvůli údajnému odposlechu Merkelové a jejího telefonu.

 

Články o celebritě

V aféře s protiromskými výroky nemá Fico vyhráno. Kiska tasil Čaputovou i Kuciaka V aféře s protiromskými výroky nemá Fico vyhráno. Kiska tasil Čaputovou i Kuciaka Zprostí ho obvinění? Podle televize TA3 zrušila prokuratura obvinění expremiéra Roberta Fica. Předseda… číst článek
Ukrajinci si vyměnili zajatce se separatisty. Povstalci pustili 76 vězňů Ukrajinci si vyměnili zajatce se separatisty. Povstalci pustili 76 vězňů Ukrajinská vláda a proruští separatisté v Donbasu si v neděli vyměnili celkem 200 zadržovaných osob.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří  Oberfalzer
Jiří Oberfalzer
zobrazit profil Andrej Kiska
Andrej Kiska
zobrazit profil Marcel Chládek
Marcel Chládek
zobrazit profil Markéta Vaňková
Markéta Vaňková
zobrazit profil Ladislav Velebný
Ladislav Velebný
zobrazit profil Jiří Šesták
Jiří Šesták
zobrazit profil Hillary Clintonová
Hillary Clintonová
zobrazit profil Martin Tesařík
Martin Tesařík