Angela Merkelová | Celebwiki.cz

Angela Merkelová

Datum narození: 17.7.1954
Místo narození: Hamburk, Německo
Profese: německá kancléřka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Německá kancléřka Anglea Merkelová je považována za jednu z nejmocnějších žen světa. Její původní zaměření se ale týkalo fyziky.

Podle opakovaných prohlášení časopisu Forbes se jedná o jednu z nejmocnějších žen světa. Je první ženou, která se stala kancléřkou Spolkové republiky Německo. Angela Merkelová byla velmi nadána pro matematiku a cizí jazyky. Fyziku studovala od roku 1974 na univerzitě v Lipsku. V roce 1976 získala doktorát z fyziky. Vždy projevovala kritický postoj k NDR a komunismu. Nebyla nikdy členkou žádného tehdejšího politického subjektu. Do politiky více méně vstoupila rokem 1990. Z počátku jen jako mluvčí jedné ze stran, později i jako ministryně. Svoji dráhu spojila s křesťanskými demokraty (CDU). V roce 2005 byla nominována jako kandidátka na post spolkového kancléře a od listopadu téhož roku se jím i stala. V Německu je i po několikaleté kariéře stále oblíbená.

Snaží se udržovat velmi dobré vztahy s Francií a USA a Německo za dobu jejího působení udržuje pozici ekonomicky nejsilnějšího státu Evropské unie. Americký prezident Barack Obama Angele Merkelové v roce 2011 udělil prezidentskou medaili svobody, nejvyšší civilní americké vyznamenání. Byla zatím dvakrát vdaná. Poprvé za fyzika Ulricha Merkela, poté za chemika Joachima Sauera. V roce 2013 čeliula Amerika skandálu, kvůli údajnému odposlechu Merkelové a jejího telefonu.

 

Články o celebritě

V aféře s protiromskými výroky nemá Fico vyhráno. Kiska tasil Čaputovou i Kuciaka V aféře s protiromskými výroky nemá Fico vyhráno. Kiska tasil Čaputovou i Kuciaka Zprostí ho obvinění? Podle televize TA3 zrušila prokuratura obvinění expremiéra Roberta Fica. Předseda… číst článek
Ukrajinci si vyměnili zajatce se separatisty. Povstalci pustili 76 vězňů Ukrajinci si vyměnili zajatce se separatisty. Povstalci pustili 76 vězňů Ukrajinská vláda a proruští separatisté v Donbasu si v neděli vyměnili celkem 200 zadržovaných osob.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Kubera
Jaroslav Kubera
zobrazit profil Michal Hašek
Michal Hašek
zobrazit profil Jiří Běhounek
Jiří Běhounek
zobrazit profil Michal Šmarda
Michal Šmarda
zobrazit profil Petr Třešňák
Petr Třešňák
zobrazit profil Stanislav Mackovík
Stanislav Mackovík
zobrazit profil Jakub Janda
Jakub Janda
zobrazit profil Tomio  Okamura
Tomio Okamura