Marek Lambora

Datum narození: 23. 5. 1995
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Marek Lambora se na divadelních prknech proslavil rolí Romea. Televizním divákům se předvedl v úspěšných seriálech Přístav a Slunečná.

Sympaťák Marek Lambora prý již od mala cítil, že být třídním šaškem je jeho předurčením, a proto se v polovině osmiletého gymnázia rozhodl pro studium hudebně-dramatického oboru Pražské konzervatoře. Na profesionálních prknech začínal v Černém divadle Jiřího Srnce, díky jehož projektu Antología začal cestovat po světě.

MAREK LAMBORA - CO MU VYDĚLALO BALÍK?

Marek Lambora točil reklamní spoty

Milovníci divadla mohli Marka Lamboru vidět na řadě scén. Jmenujme Národní divadlo, Divadlo Minaret (představení Kouzelný les, Strašidla v Čechách, Myšáci jsou rošťáci!, Putování do Betléma), Divadlo Na Rejdišti, Divadlo Hybernia, Divadlo na Vinohradech. Zde se Marek Lambora předvedl jako Romeo v Romeovi a Julii či v hrách Její pastorkyňa, Pygmalion nebo Nepřítel lidu.

Na televizní obrazovce se Marek Lambora objevil v epizodních rolích v seriálu Expozitura 2 a v Lovcích záhad. Natočil několik reklamních spotů a studentských filmů ve spolupráci s FAMU.

Lambora zazářil ve Slunečné

Seriálovým nadšencům utkvěl v paměti jako Martin Pátek, syn tamního lakomce a podvodníka Radima Pátka v podání Petra Čtvrtníčka, v úspěšném Přístavu z produkce TV Prima. Jednu z hlavních postav, podnikatele Janka Linharta, Marek Lambora ztvárnil v dalším primáckém trháku, jímž se stala Slunečná.

Filmový debut si Marek Lambora odbyl v komedii Ostravak Ostravski (2016) s Igorem Chmelou, Dušanem Sitkem, Jitkou Smutnou a Pavlem Kikinčukem v hlavních rolích.

O MARKU LAMBOROVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2017 média odhalila, že Marek Lambora chodí s herečkou Šárkou Vaculíkovou, neteří Lukáše Vaculíka. Jeho další partnerkou se stala Česká Miss 2016 Andrea Bezděková. Na podzim 2021 se rozešli.

V lednu 2023 přišla média s informací, že Marek Lambora začal chodit s herečkou Sárou Rychlíkovou.

 

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Sabina Králová
Sabina Králová
zobrazit profil Geoffrey Rush
Geoffrey Rush
zobrazit profil Alan Rickman
Alan Rickman
zobrazit profil Colton Haynes
Colton Haynes
zobrazit profil Lucie Štěpánková
Lucie Štěpánková
zobrazit profil Barbora Petrová
Barbora Petrová
zobrazit profil Petr Forman
Petr Forman
zobrazit profil Vincent Navrátil
Vincent Navrátil