Sabina Rojková

Datum narození: 12. 6. 1997
Místo narození: Teplice
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Sabina Rojková svou první větší roli ztvárnila ve válečném dramatu Poslední cyklista, kde si zahrála s Vincentem Navrátilem, s nímž posléze vytvořila milenecký pár.

Půvabná Sabina Rojková se již od dětství věnuje herectví, zpěvu a tanci. V šesti letech začala chodit na základní školu s rozšířenou výukou hudební výchovy a také na hodiny tanečního divadla. Zpívala v dětském pěveckém sboru Poupata, navštěvovala Taneční divadlo Teplice a nějakou dobu byla mažoretkou. Studovala hudebně-dramatický obor na Státní konzervatoři v Praze.

Po Krušnohorském divadle Teplice svou dráhu profesionální herečky Sabina Rojková odstartovala v pražském ABC, ve kterém získala dětskou roli Adélky v představení Jana Eyrová. Od roku 2010 hrála také v divadle Rokoko, dále pak v Divadle Ungelt či v Divadle Josefa Kajetána Tyla. Od roku 2014 ji diváci mohli vidět v Divadle na Vinohradech.

O SABINĚ ROJKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Na televizní obrazovce Sabina Rojková debutovala hned jednou z výraznějších rolí ve filmu Poslední cyklista (2014), na stříbrném plátně v romantickém válečném dramatu Collete (2013). V hudební pohádce Jana a Zdeňka Svěrákových Tři bratři (2014) dostala roli Marušky, již si za manželku vybral jeden ze tří bratrů v podání Viktora Dyka. Zahrála si v životopisném snímku o Antonínu Dvořákovi Americké dopisy (2016). Divákům se předvedla také v seriálech (Ulice či Já, Mattoni).

Sabina Rojková roku 2015 začala chodit se spolužákem z konzervatoře Vincentem Navrátilem, synem Veroniky Žilkové. Mladí herci se spolu potkávali nejen ve škole, ale též na place. Zahráli si ve válečném dramatu Poslední cyklista. A měli dokonce vytvořit Romea a Julii, ale z tohoto projektu Divadla na Vinohradech nakonec sešlo. Pár se rozešel v červenci 2017.

 

Články o celebritě

Žhavá dovolená cudné Kláry Issové: Koupačka „na divocha“! Žhavá dovolená cudné Kláry Issové: Koupačka „na divocha“! Okatá herečka Klára Issová (43) nepatří mezi celebrity, co by na sebe na sociálních sítích strhávaly... číst článek
Neuvěřitelných 30 let spolu: Tereza Bebarová prozradila své fígly na fungující vztah! Neuvěřitelných 30 let spolu: Tereza Bebarová prozradila své fígly na fungující vztah! Bývalá hvězda seriálu Ulice a také moderátorka kulinářské soutěže Peče celá země Tereza Bebarová (47... číst článek
Kuriózní natáčení pohádky Tři bratři: Paroží mezi nohama i princezna na záchodě! Kuriózní natáčení pohádky Tři bratři: Paroží mezi nohama i princezna na záchodě! Pohádka Tři bratři, která těší diváky Novy na Štědrý den, je bezesporu filmem velice povedeným a obl... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lubomír Kostelka
Lubomír Kostelka
zobrazit profil Josef Dvořák
Josef Dvořák
zobrazit profil Glenne Headly
Glenne Headly
zobrazit profil Eva Leimbergerová
Eva Leimbergerová
zobrazit profil Jan Zadražil
Jan Zadražil
zobrazit profil Šárka Vaculíková
Šárka Vaculíková
zobrazit profil Eva Elsnerová
Eva Elsnerová
zobrazit profil Bořivoj Navrátil
Bořivoj Navrátil