Sabina Rojková | Celebwiki.cz

Sabina Rojková

Datum narození: 12. 6. 1997
Místo narození: Teplice
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Sabina Rojková svou první větší roli ztvárnila ve válečném dramatu Poslední cyklista, kde si zahrála s Vincentem Navrátilem, s nímž posléze vytvořila milenecký pár.

Půvabná Sabina Rojková se již od dětství věnuje herectví, zpěvu a tanci. V šesti letech začala chodit na základní školu s rozšířenou výukou hudební výchovy a také na hodiny tanečního divadla. Zpívala v dětském pěveckém sboru Poupata, navštěvovala Taneční divadlo Teplice a nějakou dobu byla mažoretkou. Studovala hudebně-dramatický obor na Státní konzervatoři v Praze.

Po Krušnohorském divadle Teplice svou dráhu profesionální herečky Sabina Rojková odstartovala v pražském ABC, ve kterém získala dětskou roli Adélky v představení Jana Eyrová. Od roku 2010 hrála také v divadle Rokoko, dále pak v Divadle Ungelt či v Divadle Josefa Kajetána Tyla. Od roku 2014 ji diváci mohli vidět v Divadle na Vinohradech.

O SABINĚ ROJKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Na televizní obrazovce Sabina Rojková debutovala hned jednou z výraznějších rolí ve filmu Poslední cyklista (2014), na stříbrném plátně v romantickém válečném dramatu Collete (2013). V hudební pohádce Jana a Zdeňka Svěrákových Tři bratři (2014) dostala roli Marušky, již si za manželku vybral jeden ze tří bratrů v podání Viktora Dyka. Zahrála si v životopisném snímku o Antonínu Dvořákovi Americké dopisy (2016). Divákům se předvedla také v seriálech (Ulice či Já, Mattoni).

Sabina Rojková roku 2015 začala chodit se spolužákem z konzervatoře Vincentem Navrátilem, synem Veroniky Žilkové. Mladí herci se spolu potkávali nejen ve škole, ale též na place. Zahráli si ve válečném dramatu Poslední cyklista. A měli dokonce vytvořit Romea a Julii, ale z tohoto projektu Divadla na Vinohradech nakonec sešlo. Pár se rozešel v červenci 2017.

 

Články o celebritě

Děti Žilkové hlásí lásku: Vincent ve svatebním a Agáta na vrcholu extáze Děti Žilkové hlásí lásku: Vincent ve svatebním a Agáta na vrcholu extáze Herečka a toho času manželka českého velvyslance v Izraeli Martina Stropnického (63) Veronika Žilkov... číst článek
Kuriózní natáčení pohádky Tři bratři: Paroží mezi nohama i princezna na záchodě! Kuriózní natáčení pohádky Tři bratři: Paroží mezi nohama i princezna na záchodě! Pohádka Tři bratři, která potěší televizní diváky na Štědrý den, je bezesporu filmem velice povedený... číst článek
Moderátor Snídaně s Novou náhle otočil! Se starým Milanem končím, vzkazuje Peroutka Moderátor Snídaně s Novou náhle otočil! Se starým Milanem končím, vzkazuje Peroutka Po dlouhých sedmi měsících se zpěvák a moderátor Milan Peroutka (29) rozhodl dát vale firmě zabývají... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Nataša Burger
Nataša Burger
zobrazit profil Marla Maples
Marla Maples
zobrazit profil Jiří Zahajský
Jiří Zahajský
zobrazit profil Marie Drahokoupilová
Marie Drahokoupilová
zobrazit profil Tomáš Matonoha
Tomáš Matonoha
zobrazit profil Vica Kerekes
Vica Kerekes
zobrazit profil Marian Roden
Marian Roden
zobrazit profil Pierre Richard
Pierre Richard