Emmanuel Macron | Celebwiki.cz

Emmanuel Macron

Datum narození: 21. 12. 1977
Místo narození: Amiens, Francie
Profese: prezident Francie
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Ekonom Emmanuel Macron ve volbách porazil Marine Le Penovou a se ziskem 66,06 % hlasů se v květnu 2017 stal prezidentem Francie. A to nejmladším, kterého země do té doby měla.

Někdejší investiční bankéř Emmanuel Macron zastával od srpna 2014 funkci ministra hospodářství, na niž po dvou letech rezignoval. Tento krok učinil proto, aby se mohl věnovat své kampani na volbu francouzského prezidenta. A uspěl. V prvním kole, které se konalo 23. dubna 2017, získal sice jen 24,01 %, ale i tak to bylo nejvíce ze všech kandidátů, a postoupil do druhého. V něm 7. května 2017 se ziskem 66,06 % hlasů porazil Marine Le Penovou.

Emmanuel Macron, celým jménem Emmanuel Jean-Michel Frédéric Macron, pochází z rodiny lékaře a vysokoškolského profesora neurologie Jean-Michela Macrona a posudkové doktorky pracující pro úřadovnu sociálního pojištění Françoise, rozené Noguès.

EMMANUEL MACRON - JEHO ŽENA V USA V BASE?

Po studiích na prestižních školách, je mj. absolventem École Nationale d'Administration, byl Emmanuel Macron v letech 1999 až 2001 asistentem francouzského filozofa Paula Ricoeura. Jako ředitel na francouzském ministerstvu financí působil v letech 2004 až 2008. Tehdy se také stal členem Socialistické strany.

Později se ale této politické příslušnosti vzdal a začal pracovat jako investiční bankéř v soukromém bankovním domě Banque Rothschild & Cie. V závěru svého působení pro tuto banku v roce 2012 sjednal významnou dohodu mezi švýcarskou společností Nestlé a americkým farmaceutickým koncernem Pfizer, za což byl údajně odměněn částkou několika milionů eur. Šlo o prodej výroby dětské výživy firmě Nestlé, která za transakci zaplatila 11,9 miliardy dolarů. Následně se Emmanuel Macron začal plně věnovat politice.

O EMMANUELU MACRONOVI ČTĚTE ZDE>>

Manželkou Emmanuela Macrona se roku 2007 stala o 25 let starší Brigitte Trogneux, jeho bývalá učitelka francouzštiny, latiny a vedoucí školního divadla, pocházející z rodiny výrobců čokolády v Amiensu. Budoucí pár se seznámil na jezuitském gymnáziu La Providence v Amiensu. Chodila tam tenkrát i Laurence Auzièr, nejstarší z pedagožčiných dětí. 

Brigitte Macron má celkem tři děti z předchozího svazku s bankéřem Andrém Louisem Auzièrem. Je také babičkou několika vnoučat.

 

Články o celebritě

Johnson vyrazil s „vydřičkou“ do kempu. Macron vzal manželku k moři na riviéře Johnson vyrazil s „vydřičkou“ do kempu. Macron vzal manželku k moři na riviéře Kam v době pandemie na dovolenou, to je otázka, kterou si kladou i světoví lídři. Zatímco britský pr... číst článek
Přes šest miliard korun pro Libanon: Světoví lídři v čele s Macronem přislíbili pomoc Přes šest miliard korun pro Libanon: Světoví lídři v čele s Macronem přislíbili pomoc Na nedělní mezinárodní videokonferenci zorganizované Francií ve spolupráci s OSN bylo na pomoc explo... číst článek
Bodyguard v posteli Macrona: Intimní službička pro první dámu! Bodyguard v posteli Macrona: Intimní službička pro první dámu! V roce 2018 vznikl kolem prezidenta Emmanuela Macrona (42) obrovský poprask! Ve Francii se totiž zač... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeňka Hamousová
Zdeňka Hamousová
zobrazit profil František Čuňas Stárek
František Čuňas Stárek
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý
zobrazit profil Jiří Rusnok
Jiří Rusnok
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Martin Kolovratník
Martin Kolovratník
zobrazit profil Jitka Chalánková
Jitka Chalánková