Michal Isteník herec | Celebwiki.cz

Michal Isteník

Datum narození: 11.7.1983
Místo narození: Rakovník
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Michal Isteník získal Cenu Alfréda Radoka 2011 v kategorii Talent roku a tři roky nato Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon v roli Čičikova ve hře Mrtvé duše.

Již při studiu na JAMU v Brně Michal Isteník pravidelně hostoval na scénách, jako jsou např. Divadlo U Stolu či HaDivadlo. Na přelomu let 2005 a 2006 se stal novým členem divadelního souboru BuranTeatr, kde se prosadil nejen jako herec, ale i režisér a autor.

MICHAL ISTENÍK V ROLI ŠAŠKA

V květnu 2008 přijal také angažmá v Městském divadle Brno. Tam jej diváci mohli vidět mj. v Třech sestrách, Třech mušketýrech, ve Zkrocení zlé ženy, v Jezinkách a bezinkách nebo v Mojžíšovi. V Praze se Michal Isteník skvěle uvedl rolí Oblomova v Divadle v Dlouhé.

Michal Isteník získal Cenu Alfréda Radoka 2011 v kategorii talent roku. Cenu Thálie 2014 za mimořádný jevištní výkon si odnesl za roli Čičikova ve hře Mrtvé duše, kterou ztvárnil na prknech Městského divadla Brno.

Před filmovou kamerou Michal Isteník debutoval v dramatu Zloději zelených koní (2016) s Pavlem Liškou a Markem Adamczykem v hlavních rolích. Objevil se v televizní pohádce Svatojánský věneček Jiřího Stracha a Marek Epsteina, kteří při volbě ústřední dvojice vsadili na Jiřího Mádla a Elišku Jansovou.

Epizodní roli poslance Michal Isteník ztvárnil v tragikomedii Jana Hřebejka Zahradnictví II: Dezertér.

O MICHALU ISTENÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Rakovnický rodák Michal Isteník si zahrál též v řadě seriálů, jako jsou mj. Kancl, Labyrint, Četníci z Luhačovic či ve většině dílů komediální minisérie Jana Prušinovského a Petra Kolečka Trpaslík, v níž dostal roli policisty. Do jedné z ústředních postav jej odsadila dvojice Prušinovský-Kolečko ve své sérii Most!, vysílané na ČT.

 

Články o celebritě

Poslední MOST! Do Severky se sjeli fanoušci na závěr seriálu! Přišli i Dáša, Eda a Franta Poslední MOST! Do Severky se sjeli fanoušci na závěr seriálu! Přišli i Dáša, Eda a Franta Davy fanoušků, atmosféra hollywoodské premiéry, strkanice a všeobecná vřava. Tak to vypadalo v pondělí… číst článek
Dycky Severka! Hospůdka z Mostu nabízí slevy a těží ze své slávy Dycky Severka! Hospůdka z Mostu nabízí slevy a těží ze své slávy Seriál Most! proslavil nejen představitele titulních postav, tedy Luďana alias Martina Hofmanna (40)… číst článek
Kreativní producent seriálu Most! odhalil kouzlo Snědé tísně Kreativní producent seriálu Most! odhalil kouzlo Snědé tísně Do »kuchyně« tvůrců nejúspěšnějšího seriálu současnosti Most! se sledovaností dva miliony diváků… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kateřina Brožová
Kateřina Brožová
zobrazit profil Mahulena Bočanová
Mahulena Bočanová
zobrazit profil Ljuba Krbová
Ljuba Krbová
zobrazit profil Talia Balsam
Talia Balsam
zobrazit profil Pavel Skřípal
Pavel Skřípal
zobrazit profil Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
zobrazit profil Oldřich Nový
Oldřich Nový
zobrazit profil Jaroslav Šmíd
Jaroslav Šmíd