Michal Isteník herec | Celebwiki.cz

Michal Isteník

Datum narození: 11.7.1983
Místo narození: Rakovník
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Michal Isteník získal Cenu Alfréda Radoka 2011 v kategorii Talent roku a tři roky nato Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon v roli Čičikova ve hře Mrtvé duše.

Již při studiu na JAMU v Brně Michal Isteník pravidelně hostoval na scénách, jako jsou např. Divadlo U Stolu či HaDivadlo. Na přelomu let 2005 a 2006 se stal novým členem divadelního souboru BuranTeatr, kde se prosadil nejen jako herec, ale i režisér a autor.

MICHAL ISTENÍK V ROLI ŠAŠKA

V květnu 2008 přijal také angažmá v Městském divadle Brno. Tam jej diváci mohli vidět mj. v Třech sestrách, Třech mušketýrech, ve Zkrocení zlé ženy, v Jezinkách a bezinkách nebo v Mojžíšovi. V Praze se Michal Isteník skvěle uvedl rolí Oblomova v Divadle v Dlouhé.

Michal Isteník získal Cenu Alfréda Radoka 2011 v kategorii talent roku. Cenu Thálie 2014 za mimořádný jevištní výkon si odnesl za roli Čičikova ve hře Mrtvé duše, kterou ztvárnil na prknech Městského divadla Brno.

Před filmovou kamerou Michal Isteník debutoval v dramatu Zloději zelených koní (2016) s Pavlem Liškou a Markem Adamczykem v hlavních rolích. Objevil se v televizní pohádce Svatojánský věneček Jiřího Stracha a Marek Epsteina, kteří při volbě ústřední dvojice vsadili na Jiřího Mádla a Elišku Jansovou.

Epizodní roli poslance Michal Isteník ztvárnil v tragikomedii Jana Hřebejka Zahradnictví II: Dezertér.

O MICHALU ISTENÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Rakovnický rodák Michal Isteník si zahrál též v řadě seriálů, jako jsou mj. Kancl, Labyrint, Četníci z Luhačovic či ve většině dílů komediální minisérie Jana Prušinovského a Petra Kolečka Trpaslík, v níž dostal roli policisty. Do jedné z ústředních postav jej odsadila dvojice Prušinovský-Kolečko ve své sérii Most!, vysílané na ČT.

 

Články o celebritě

Nával v Severce kvůli Mostu! Godla pořvával do davu, Janečková byla nervózní Nával v Severce kvůli Mostu! Godla pořvával do davu, Janečková byla nervózní Před pondělním odvysílání posledního dílu seriálu Most! se v mostecké restauraci Severka uskutečnila… číst článek
Poslední MOST! Do Severky se sjeli fanoušci na závěr seriálu! Přišli i Dáša, Eda a Franta Poslední MOST! Do Severky se sjeli fanoušci na závěr seriálu! Přišli i Dáša, Eda a Franta Davy fanoušků, atmosféra hollywoodské premiéry, strkanice a všeobecná vřava. Tak to vypadalo v pondělí… číst článek
Dycky Severka! Hospůdka z Mostu nabízí slevy a těží ze své slávy Dycky Severka! Hospůdka z Mostu nabízí slevy a těží ze své slávy Seriál Most! proslavil nejen představitele titulních postav, tedy Luďana alias Martina Hofmanna (40)… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jakub Kohák
Jakub Kohák
zobrazit profil Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek
zobrazit profil Josef Alois Náhlovský
Josef Alois Náhlovský
zobrazit profil Libor Hruška
Libor Hruška
zobrazit profil Michal Pavlata
Michal Pavlata
zobrazit profil Johana Matoušková
Johana Matoušková
zobrazit profil Eva Jeníčková
Eva Jeníčková
zobrazit profil Jaroslav Marvan
Jaroslav Marvan