David Stypka

Datum narození: 21. 7. 1979
Datum úmrtí: 10. 1. 2021
Místo narození: Frýdek-Místek
Profese: zpěvák, kytarista, skladatel
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Zpěvák David Stypka získal Cenu Anděl 2018 v kategorii Sólový interpret roku. Hitem se stala jeho píseň Dobré ráno milá, kterou s ním nazpívala Ewa Farna.

Debutové album Čaruj vydal frýdecko-místecký písničkář, kytarista a skladatel David Stypka se svou Bandjeez v dubnu 2014. Jako hosté na něm spolupracovali třeba frontman skupiny Buty Radek Pastrňák nebo Jitka Andrašková.

DAVID STYPKA S JELENEM V LUCERNĚ

V roce 2015 David Stypka přispěl písní Balada na album Bazarem proměn: A Tribute to Vladimír Mišík. Následovalo čtyřpísňové EP Jericho (2016). K skladbě Vrány taky z této desky vznikl i videoklip. Na albu Neboj (2017) jsou kromě písně Vrány taky i další povedené kousky, jako je Láska není

Největší úspěch nejen na YouTube, kde videoklip k ní zakrátko nasbíral miliony zhlédnutí, ale i v rádiích z CD Neboj jednoznačně zaznamenala skladba Dobré ráno milá, kterou s Davidem Stypkou nazpívala Ewa Farna.

Na Cenách Anděl 2018 David Stypka zabodoval v kategorii Sólový interpret roku. Cenu převzal z rukou zpěváka Vojtěcha Dyka, který si na tuto příležitost vzal oblek ušitý v barvách české vlajky. Písničkář se svou kapelou Bandjeez byl nominován ještě v kategoriích Skladba roku (s Ewou Farnou), Objev roku a Album roku.

O DAVIDU STYPKOVI ČTĚTE ZDE>>

Zpěvák, skladatel a kytarista David Stypka zemřel 10. ledna 2021. Bylo mu 41 let. Měl tři děti.

Již po smrti Davida Stypky převzala cenu Anděl 2021 v kategorii Interpret roku jeho bývalá partnerka. Další Anděly muzikant in memoriam dostal za album Dýchej a za skladbu Farmářům.

 

Články o celebritě

Další Hudebníci

zobrazit profil Jackpot Daniels
Jackpot Daniels
zobrazit profil Michal Prokop
Michal Prokop
zobrazit profil Martin Rausch
Martin Rausch
zobrazit profil Andrea Jiskrová
Andrea Jiskrová
zobrazit profil Felix Slováček ml.
Felix Slováček ml.
zobrazit profil Ladislav Gerendáš
Ladislav Gerendáš
zobrazit profil Zdeněk Hrášek
Zdeněk Hrášek