Helena Vondráčková

Datum narození: 24.6.1947
Místo narození: Praha
Výška: 174 cm
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Dva roky byla Helena Vondráčkova spolu s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem Zlatým dítětem. Po rozpadu Golden Kids energicky vyrazila na sólovou dráhu.

Helena Vondráčková patří k nejúspěšnějším představitelkám české pop-music. Vydala na osm desítek alb, přes pět milionů jich prodala. Zpívala jak českému či slovenskému, tak japonskému, kanadskému nebo brazilskému publiku. Spolu s popovým králem Karlem Gottem (a dlužno podotknout, že i za jeho vydatné pomoci) ovládla v roce 2004 i newyorskou Carnegie Hall. Kariéru odstartovala Helena Vondráčková v roce 1964 vítězstvím v pěvecké soutěži Hledáme nové talenty. Hned o rok později nastoupila do pražského Divadla Rokoko, kde se se seznámila s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem. Díky písním Pátá a Červená nit získala ve stejné době svého jediného Zlatého slavíka. S Kubišovou se líbily i na Bratislavské lyře, kde skončily s písní Oh, baby, baby na druhém místě. Golden Kids se rozpadlo nuceně kvůli počínající komunistické normalizaci.

Helena Vondráčková se veřejnosti vryla do paměti především hity Lásko má, já stůňu, Dlouhá noc nebo To tehdy padal déšť. Energii přináší i šlágry jako Sladké mámení, A ty se ptáš co já či Copacabana. Podmanivá je rovněž píseň Nebudeme sedět doma. Další vzešly ze spolupráce s Jiřím Kornem nebo Orchestrem Gustava Broma.

Kromě hudby se věnuje Helena Vondráčkovái filmu a divadlu. S Václavem Neckářem se předvedla v divácky oblíbené pohádce Šíleně smutná princezna. Zahrála si v hudební komedii Jen ho nechte, ať se bojí, v Kameňáku nebo v seriálu Comeback. Moderovala pořady Sejdeme se na výsluní, Dlouhá noc s Helenou a Hvězdy u piana. Na divadelních prknech se zhostila rolí Fantine z Bídníků, Dolly Leviové z muzikálu Hello Dolly! nebo Evelíny z Barona Prášila.

Kromě Slavíka vyhrála i mezinárodní Cenu istanbulského publika, hudebního Anděla nebo ocenění Lady Pro 2001 udělované úspěšným a obětavým ženám. V roce 1982 převzala Helena Vondráčková titul zasloužilé umělkyně. O jedenáct let později získala Platinovou desku Supraphonu za 4,5 milionu prodaných alb. Několikrát si ji čeští homosexuálové zvolili za svou největší ikonu.

V roce 2003 se s ní oženil podnikatel Martin Michal, který zároveň pracuje jako její manažer. Společně se často soudili s bulvárem a dokonce i s kolegyní Martou Kubišovou. Předtím byla Helena Vondráčková vdaná za německého baskytaristu Hellmuta Stickela. Rozvedli se však v roce 2001. Neteří Heleny Vondráčkové je zpěvačka, tanečnice a herečka Lucie Vondráčková.

 

Články o celebritě

Premiéra Gottova muzikálu Čas růží byla plná slavných tváří! Dorazil i Miloš Zeman s manželkou Premiéra Gottova muzikálu Čas růží byla plná slavných tváří! Dorazil i Miloš Zeman s manželkou Hity Karla Gotta, které ve čvrtek večer zazněly v muzikálu Čas růží, si přišla poslechnout řada českých… číst článek
Manželka Vladimíra Menšíka (†58), která se vyhýbá veřejnosti: Co ji vylákalo z ulity? Manželka Vladimíra Menšíka (†58), která se vyhýbá veřejnosti: Co ji vylákalo z ulity? Pamětní minci rodině legendárního Vladimíra Menšíka (†58) předali dnes zástupci filmového festivalu… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Zpěvák Martin Maxa slaví 56 Ťukněte si s celebritou! Zpěvák Martin Maxa slaví 56 56. narozeniny dnes slaví zpěvák a herec Martin Maxa. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jitka Zelenková
Jitka Zelenková
zobrazit profil Martin Chodúr
Martin Chodúr
zobrazit profil Marcela Holanová
Marcela Holanová
zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný
zobrazit profil Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
zobrazit profil Glen Hansard
Glen Hansard
zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd
zobrazit profil Lenka Dusilová
Lenka Dusilová