Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Helena Vondráčkova byla dva roky spolu s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem Zlatým dítětem. Po rozpadu Golden Kids energicky vyrazila na sólovou dráhu.

Helena Vondráčková patří k nejúspěšnějším představitelkám české pop-music. Vydala na osm desítek alb, přes pět milionů jich prodala. Zpívala jak českému či slovenskému, tak japonskému, kanadskému nebo brazilskému publiku. Spolu s popovým králem Karlem Gottem (a dlužno podotknout, že i za jeho vydatné pomoci) ovládla v roce 2004 i newyorskou Carnegie Hall.

HELENA VONDRÁČKOVÁ RADÍ JÓGU 

Kariéru Helena Vondráčková odstartovala v roce 1964 vítězstvím v pěvecké soutěži Hledáme nové talenty. Hned  rok nato nastoupila do pražského Divadla Rokoko, kde se se seznámila s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem. Díky písním Pátá a Červená nit získala ve stejné době svého jediného Zlatého slavíka. S Martou Kubišovou se líbily i na Bratislavské lyře, kde s písní Oh, baby, baby skončily na druhém místě. Seskupení Golden Kids se rozpadlo nuceně, a to kvůli počínající komunistické normalizaci.

Helena Vondráčková se v rámci své sólové dráhy veřejnosti vryla do paměti zejména hity Lásko má, já stůňu, Dlouhá noc nebo To tehdy padal déšť. Energii přináší i šlágry jako Sladké mámení, A ty se ptáš co já či Copacabana. Podmanivá je rovněž píseň Nebudeme sedět doma. Další vzešly ze spolupráce s Jiřím Kornem nebo Orchestrem Gustava Broma.

Kromě hudby se věnuje Helena Vondráčkovái filmu a divadlu. S Václavem Neckářem se předvedla v divácky oblíbené pohádce Šíleně smutná princezna. Zahrála si v hudební komedii Jen ho nechte, ať se bojí, kde strašili Luďka Sobotu, v Kameňáku nebo v seriálu Comeback. Moderovala pořady Sejdeme se na výsluní, Dlouhá noc s Helenou a Hvězdy u piana. Na divadelních prknech se zhostila rolí Fantine z Bídníků, Dolly Leviové z muzikálu Hello Dolly! nebo Evelíny z Barona Prášila.

O HELENĚ VONDRÁČKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Kromě Slavíka vyhrála i mezinárodní Cenu istanbulského publika, hudebního Anděla nebo ocenění Lady Pro 2001 udělovanou úspěšným a obětavým ženám. V roce 1982 převzala Helena Vondráčková titul zasloužilá umělkyně. O jedenáct let později získala Platinovou desku Supraphonu za 4,5 milionu prodaných alb. Několikrát si ji čeští homosexuálové zvolili za svou největší ikonu.

V roce 2003 se s ní oženil podnikatel Martin Michal, který zároveň působil jako její manažer. Společně se často soudili s bulvárem a dokonce i s kolegyní Martou Kubišovou. Předtím byla Helena Vondráčková vdaná za německého baskytaristu Hellmuta Stickela. Rozvedli se však v roce 2001. Neteří Heleny Vondráčkové je zpěvačka, tanečnice a herečka Lucie Vondráčková.

 

Články o celebritě

Ve finále SuperStar zazní hity, které nejsou vůbec lehké! Koho potrápí Špinarová (†65)? Ve finále SuperStar zazní hity, které nejsou vůbec lehké! Koho potrápí Špinarová (†65)? V nedělním přímém přenosu superfinálového večera SuperStar ze sebe musí každá z finalistek vydat… číst článek
Helena Vondráčková vaří meruňkové knedlíky a chystá se na Kanárské ostrovy Helena Vondráčková vaří meruňkové knedlíky a chystá se na Kanárské ostrovy Zpěvačka Helena Vondráčková (70) se toho nebojí. Nejenže chystá šňůru koncertů a různých soukromých… číst článek
Helena Vondráčková vaří meruňkové knedlíky a chystá se na Kanárské ostrovy Helena Vondráčková vaří meruňkové knedlíky a chystá se na Kanárské ostrovy Zpěvačka Helena Vondráčková (70) se toho nebojí. Nejen, že chystá šňůru koncertů a různých soukromých… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Robbie Williams
Robbie Williams
zobrazit profil Žofie Dařbujánová
Žofie Dařbujánová
zobrazit profil Miroslav Šmajda
Miroslav Šmajda
zobrazit profil Hana Zagorová
Hana Zagorová
zobrazit profil Bill Kaulitz
Bill Kaulitz
zobrazit profil Peter Nagy
Peter Nagy
zobrazit profil Plácido Domingo
Plácido Domingo
zobrazit profil Jaromír Mayer
Jaromír Mayer