Výška: 190 cm
Profese: automobilový závodník
Znamení: Vodnář

Životopis

K motorsportu přičichl díky otci a dědovi a v jedenácti letech poprvé nastartoval motokáru. Nohu z pedálu už pak automobilový závodník Jan Kopecký nesundal. O čtyři roky později vyjel na závodní okruhy. Vyhrál Fiesta Cup a Pick-up Freestyle. V devatenácti letech propadl kouzlu rally, které jezdí dodnes.

Největších úspěchů dosáhl v barvách stáje Škoda Motorsport, do níž nastoupil v roce 2003. Cílového prvenství si užil v mnoha českých i zahraničních závodech. Nejrychlejší byl na Šumavě, ve Zlíně, v rakouském Jänneru i ve španělském Rally Islas Canarias. Drží český mistrovský titul. Několikrát získal ocenění Zlatý volant.

Kopecký rád lyžuje a běhá, občas vypomáhá v rodinné firmě. Jeho partnerkou je Eva Šlapetová

Články o celebritě

Opatrnosti nebude nazbyt, ví před startem Rallye Krumlov Štajf Opatrnosti nebude nazbyt, ví před startem Rallye Krumlov Štajf Rallye Šumava nedokončil, ale to by teď nerad opakoval. Druhý velký podnik v nové Škodě Fabia R5… číst článek
Na place bylo dusno: Sovákovi vadil Kemr! Na place bylo dusno: Sovákovi vadil Kemr! Dneska si už diváci seriál Chalupáři bez nerudného Jiřího Sováka (†79) coby kontrolora Evžena Humla… číst článek
Stella Zázvorková se dočkala: Konečně má důstojný hrob! Stella Zázvorková se dočkala: Konečně má důstojný hrob! Dárek k svátku zesnulých! Synovec Stelly Zázvorkové (†83) Jan Zázvorka (55) nechal opravit… číst článek