Ondřej Vetchý

Datum narození: 16.5.1962
Místo narození: Jihlava
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Charismatický Ondřej Vetchý je oblíbený herec. Zazářil v desítkách filmů. Tmavomodrý svět, Příběh kmotra... a za Okresní přebor dostal Českého lva.

Jako herec debutoval Ondřej Vetchý už v devatenácti letech v dětském filmu Neříkej mi majore, kde si zahrál epizodní roli. Nakonec se ale rozhodl pro vystudování pražské konzervatoře, odkud zamířil do Činoherního studia v Ústí nad Labem a Divadla E. F. Buriana. Od roku 1989 je až do současnosti členem Činoherního klubu v Praze.

Ondřej Vetchý ztvárnil také nespočet filmových rolí. Jeho nejznámějšími filmy jsou S čerty nejsou žerty, Černí  baroni, Báječná léta pod psa, Kolja, Tmavomodrý svět a nejnovější film Příběh kmotra, kde ztvárnil hlavní roli inspirovanou „kmotrem“ Františkem Mrázkem. A v roce 2011 se stal hercem roku v divácké soutěži TýTý.
Nejvíce ale Ondřeje Vetchého vídáme doma na obrazovkách televize v nováckém seriálu Okresní přebor, kde ztvárňuje postavu Jirky Luňáka neboli Jiřina, a který měl pokračování i na filmových plátnech. Právě za filmové pokračování Okresního přeboru získal Ondřej Vetchý zlatou sošku Českého lva. Nově se také objevil v krimiseriálu české televize Případy 1. oddělení.

Když má Ondřej Vetchý trochu volného času, věnuje se bojovým sportům, které ho oslovily již v útlém věku. Zajímavostí je, že v judu dosáhl na úroveň 1. danu. Z prvního manželství s Irenou Vetchou má dceru Veroniku. Podruhé se Ondřej Vetchý oženil s psycholožkou Irenou, se kterou stále žije a vychovávají dceru Rebeku.

 

Články o celebritě

Souboj Vaculíkova Temného Kraje a Vetchého Spravedlnosti: Vítězství rozdílem třídy! Souboj Vaculíkova Temného Kraje a Vetchého Spravedlnosti: Vítězství rozdílem třídy! S novými seriály se roztrhl pytel a do dramatu Spravedlnost naskočil s velkým nasazením Ondřej Vetchý.… číst článek
Maximová ze série Spravedlnost: Kvůli Vetchému šla do autoškoly! Maximová ze série Spravedlnost: Kvůli Vetchému šla do autoškoly! Vyhrála konkurz na hlavní roli v novém seriálu České televize Spravedlnost! Málem o ni ale Elizaveta… číst článek
Nový seriál České televize: Dcera policisty zabila milence. Spravedlnost ale dožene každého Nový seriál České televize: Dcera policisty zabila milence. Spravedlnost ale dožene každého Role správných chlapů Ondřeji Vetchému jdou, dokázal to i v seriálu Případy 1. oddělení. Teď se divákům… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Kanócz
Zuzana Kanócz
zobrazit profil Viktor Preiss
Viktor Preiss
zobrazit profil Kryštof Rímský
Kryštof Rímský
zobrazit profil Radim Fiala
Radim Fiala
zobrazit profil Gabriela Mikulková
Gabriela Mikulková
zobrazit profil Šárka Vaculíková
Šárka Vaculíková
zobrazit profil Sandra Nováková
Sandra Nováková
zobrazit profil Jana Pidrmanová
Jana Pidrmanová