Ondřej Vetchý

Datum narození: 16.5.1962
Místo narození: Jihlava
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Charismatický Ondřej Vetchý je oblíbený herec. Zazářil v desítkách filmů. Tmavomodrý svět, Příběh kmotra... a za Okresní přebor dostal Českého lva.

Jako herec debutoval Ondřej Vetchý už v devatenácti letech v dětském filmu Neříkej mi majore, kde si zahrál epizodní roli. Nakonec se ale rozhodl pro vystudování pražské konzervatoře, odkud zamířil do Činoherního studia v Ústí nad Labem a Divadla E. F. Buriana. Od roku 1989 je až do současnosti členem Činoherního klubu v Praze.

Ondřej Vetchý ztvárnil také nespočet filmových rolí. Jeho nejznámějšími filmy jsou S čerty nejsou žerty, Černí  baroni, Báječná léta pod psa, Kolja, Tmavomodrý svět a nejnovější film Příběh kmotra, kde ztvárnil hlavní roli inspirovanou „kmotrem“ Františkem Mrázkem. A v roce 2011 se stal hercem roku v divácké soutěži TýTý.
Nejvíce ale Ondřeje Vetchého vídáme doma na obrazovkách televize v nováckém seriálu Okresní přebor, kde ztvárňuje postavu Jirky Luňáka neboli Jiřina, a který měl pokračování i na filmových plátnech. Právě za filmové pokračování Okresního přeboru získal Ondřej Vetchý zlatou sošku Českého lva. Nově se také objevil v krimiseriálu české televize Případy 1. oddělení.

Když má Ondřej Vetchý trochu volného času, věnuje se bojovým sportům, které ho oslovily již v útlém věku. Zajímavostí je, že v judu dosáhl na úroveň 1. danu. Z prvního manželství s Irenou Vetchou má dceru Veroniku. Podruhé se Ondřej Vetchý oženil s psycholožkou Irenou, se kterou stále žije a vychovávají dceru Rebeku.

 

Články o celebritě

Nebezpečná rvačka: Vetchému šlo o život! Nebezpečná rvačka: Vetchému šlo o život! Herec Ondřej Vetchý je známým zastáncem pořádku. Nedávno ho vytočilo to, že vandalové poškodili dveře… číst článek
Svěrákův snímek Po strništi bos se blíží do kin, představil filmový plakát Svěrákův snímek Po strništi bos se blíží do kin, představil filmový plakát Premiéra nového snímku režiséra Jana Svěráka (52) se blíží a slibuje zážitek srovnatelný s Obecnou… číst článek
Tereza Voříšková přibrala 10 kilo kvůli roli ve filmu od Svěrákových Tereza Voříšková přibrala 10 kilo kvůli roli ve filmu od Svěrákových Za měsíc a půl spatří světlo světa další počin Jana (52) a Zdeňka Svěrákových (81) – film Po strništi… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Colin Farrell
Colin Farrell
zobrazit profil Lucia Siposová
Lucia Siposová
zobrazit profil Lucie Žáčková
Lucie Žáčková
zobrazit profil Michael Douglas
Michael Douglas
zobrazit profil Krista Allen
Krista Allen
zobrazit profil Josef Alois Náhlovský
Josef Alois Náhlovský
zobrazit profil David  Vobořil
David Vobořil
zobrazit profil Vincent Navrátil
Vincent Navrátil