princ Charles

Datum narození: 14.11.1948
Místo narození: Londýn
Výška: 178 cm
Profese: britský následník trůnu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Jeho královská Výsost princ z Walesu je nejstarší syn britské královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa. Je následníkem trůnu.

Princ Charles se narodil v Buckinghamském paláci v Londýně. Čtyři roky po jeho narození, v roce 1952 se stala jeho matka Alžběta II. královnou britské říše. Charles studoval prestižní britské školy, jako každý člen britské královské rodiny. Studoval antropologii a archeologii. 26. července 1958 získal titul princ z Walesu.

Jeho první manželkou byla Diana Spencerová. Tu si vzal 29. července 1981 v londýnské katedrále sv. Pavla. Jejich svatbu sledovalo v televizi po celém světě na tři čtvrtě miliardy lidí. Diana svatbou získala titul princezna z Walesu a stala se hvězdou. Diana a Charles spolu mají dvě děti - prince Williama a prince Harryho. Jejich manželství ale mělo mnoho problémů, především kvůli Charlesově dlouholeté přítelkyni Camille Parker-Bowlesové a později také kvůli Dianiným milencům. Princezna Diana trpěla depresemi a bulimií, ale i přesto se věnovala charitě, boji proti AIDS apod. Problémy manželství byly ale velké, a tak došlo 28. srpna 1996 k rozvodu. Diana pak 31. srpna 1997 umírá při automobilové nehodě v Paříži ve svém Mercedesu i spolu se svým milencem Dodim al-Fayedem.

Necelých devět let po rozvodu se svou první ženou si princ Charles vzal 9. dubna 2005 svou dlouholetou přítelkyni a jednu z příčin jeho rozvodu Camillu Parker-Bowlesovou v kapli sv. Jiří na Windsorském hradu. Camilla neužívá titulu princezna z Walesu, na který má díky sňatku právo, a místo toho je podle jednoho z titulů svého manžela nazývána vévodkyní z Cornwallu.

Princ Charles se osobně angažuje ve prospěch ochrany životního prostředí, zejména ochrany klimatu. A sám se snaží v praxi životní prostředí chránit. Jeho venkovské sídlo v Highgrove je zásobováno elektřinou vyráběnou z obnovitelných zdrojů energie a jeho vozy pohání bionafta.

Pokud se stane britským králem, bude nejstarší osobou, která byla korunována britským monarchou.

 

Články o celebritě

Královský trapas: Charles s Camillou vyprskli smíchy během oficiálního vystoupení! Smáli se Eskymákům Královský trapas: Charles s Camillou vyprskli smíchy během oficiálního vystoupení! Smáli se Eskymákům Velmi nevhodně se chovali princ Charles (68) a jeho choť Camilla (69) při návštěvě kanadského teritoria… číst článek
Královská rodina skládala účty: Plat Alžběty II. vás ohromí! Královská rodina skládala účty: Plat Alžběty II. vás ohromí! Majetek královny Alžběty II. (91) se odhaduje na 13 miliard Kč. Není tedy nic překvapivého, že její… číst článek
Jak Diana žárlila na Camillu: Řvala, plakala, nadávala i kopala do nábytku 6 hodin Jak Diana žárlila na Camillu: Řvala, plakala, nadávala i kopala do nábytku 6 hodin Princezna Diana (†36) se musí obracet v hrobě! V nové biografii o její největší sokyni v lásce Camille,… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Scarlett Johansson
Scarlett Johansson
zobrazit profil Radek Balaš
Radek Balaš
zobrazit profil Karl Lagerfeld
Karl Lagerfeld
zobrazit profil Plácido Domingo
Plácido Domingo
zobrazit profil Martin Hofmann
Martin Hofmann
zobrazit profil George Syrovatka
George Syrovatka
zobrazit profil Roman Červenka
Roman Červenka
zobrazit profil Tomáš Hertl
Tomáš Hertl