princ Charles

Datum narození: 14.11.1948
Místo narození: Londýn
Výška: 178 cm
Profese: britský následník trůnu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Jeho královská Výsost princ z Walesu je nejstarší syn britské královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa. Je následníkem trůnu.

Princ Charles se narodil v Buckinghamském paláci v Londýně. Čtyři roky po jeho narození, v roce 1952 se stala jeho matka Alžběta II. královnou britské říše. Charles studoval prestižní britské školy, jako každý člen britské královské rodiny. Studoval antropologii a archeologii. 26. července 1958 získal titul princ z Walesu.

PRINC CHARLES VYHODIL CAMILLU!?

Jeho první manželkou byla Diana Spencerová. Tu si vzal 29. července 1981 v londýnské katedrále sv. Pavla. Jejich svatbu sledovalo v televizi po celém světě na tři čtvrtě miliardy lidí. Diana svatbou získala titul princezna z Walesu a stala se hvězdou. Diana a Charles spolu mají dvě děti - prince Williama a prince Harryho.

Jejich manželství ale mělo mnoho problémů, především kvůli Charlesově dlouholeté přítelkyni Camille Parker-Bowlesové a později také kvůli Dianiným milencům. Princezna Diana trpěla depresemi a bulimií, ale i přesto se věnovala charitě, boji proti AIDS apod. Problémy manželství byly ale velké, a tak došlo 28. srpna 1996 k rozvodu. Diana pak 31. srpna 1997 umírá při automobilové nehodě v Paříži ve svém Mercedesu i spolu se svým milencem Dodim al-Fayedem.

Necelých devět let po rozvodu se svou první ženou si princ Charles vzal 9. dubna 2005 svou dlouholetou přítelkyni a jednu z příčin jeho rozvodu Camillu Parker-Bowlesovou v kapli sv. Jiří na Windsorském hradu. Camilla neužívá titulu princezna z Walesu, na který má díky sňatku právo, a místo toho je podle jednoho z titulů svého manžela nazývána vévodkyní z Cornwallu.

O PRINCI CHARLESOVI ČTĚTE ZDE>>

Princ Charles se osobně angažuje ve prospěch ochrany životního prostředí, zejména ochrany klimatu. A sám se snaží v praxi životní prostředí chránit. Jeho venkovské sídlo v Highgrove je zásobováno elektřinou vyráběnou z obnovitelných zdrojů energie a jeho vozy pohání bionafta.

Pokud se stane britským králem, bude nejstarší osobou, která byla korunována britským monarchou.

 

Články o celebritě

Nečekaná rána pro vévodkyni Meghan! Britové se od ní odvracejí Nečekaná rána pro vévodkyni Meghan! Britové se od ní odvracejí Poslední měsíce se Británie věnovala převážně americké herečce Meghan Markle (37), která se nejdříve… číst článek
Poplach v královské rodině: Z neviňátka Meghan se vyklubala noční můra, prachy v trapu! Poplach v královské rodině: Z neviňátka Meghan se vyklubala noční můra, prachy v trapu! Do britské královské rodiny vstoupila Meghan Markle (37) v březnu, kdy se provdala za prince Harryho… číst článek
Meghan a Kate ve střehu! Jejich princové trpí dědičnou nemocí. „Je to příšerné!" tvrdí Willy. Meghan a Kate ve střehu! Jejich princové trpí dědičnou nemocí. „Je to příšerné!" tvrdí Willy. Princové přiznali, že po předcích zdědili velmi nepříjemnou psychickou poruchu. Záhadná  nemoc spočívá… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Tommy Hilfiger
Tommy Hilfiger
zobrazit profil Eva Samková
Eva Samková
zobrazit profil Patrik Paulis
Patrik Paulis
zobrazit profil Karel Srba
Karel Srba
zobrazit profil Petr Haničinec
Petr Haničinec
zobrazit profil Filip Pyrochta
Filip Pyrochta
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
zobrazit profil Jaroslav Kopřiva
Jaroslav Kopřiva