princ Charles

Datum narození: 14.11.1948
Místo narození: Londýn
Výška: 178 cm
Profese: britský následník trůnu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Jeho královská Výsost princ z Walesu je nejstarší syn britské královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa. Je následníkem trůnu.

Princ Charles se narodil v Buckinghamském paláci v Londýně. Čtyři roky po jeho narození, v roce 1952 se stala jeho matka Alžběta II. královnou britské říše. Charles studoval prestižní britské školy, jako každý člen britské královské rodiny. Studoval antropologii a archeologii. 26. července 1958 získal titul princ z Walesu.

Jeho první manželkou byla Diana Spencerová. Tu si vzal 29. července 1981 v londýnské katedrále sv. Pavla. Jejich svatbu sledovalo v televizi po celém světě na tři čtvrtě miliardy lidí. Diana svatbou získala titul princezna z Walesu a stala se hvězdou. Diana a Charles spolu mají dvě děti - prince Williama a prince Harryho. Jejich manželství ale mělo mnoho problémů, především kvůli Charlesově dlouholeté přítelkyni Camille Parker-Bowlesové a později také kvůli Dianiným milencům. Princezna Diana trpěla depresemi a bulimií, ale i přesto se věnovala charitě, boji proti AIDS apod. Problémy manželství byly ale velké, a tak došlo 28. srpna 1996 k rozvodu. Diana pak 31. srpna 1997 umírá při automobilové nehodě v Paříži ve svém Mercedesu i spolu se svým milencem Dodim al-Fayedem.

Necelých devět let po rozvodu se svou první ženou si princ Charles vzal 9. dubna 2005 svou dlouholetou přítelkyni a jednu z příčin jeho rozvodu Camillu Parker-Bowlesovou v kapli sv. Jiří na Windsorském hradu. Camilla neužívá titulu princezna z Walesu, na který má díky sňatku právo, a místo toho je podle jednoho z titulů svého manžela nazývána vévodkyní z Cornwallu.

Princ Charles se osobně angažuje ve prospěch ochrany životního prostředí, zejména ochrany klimatu. A sám se snaží v praxi životní prostředí chránit. Jeho venkovské sídlo v Highgrove je zásobováno elektřinou vyráběnou z obnovitelných zdrojů energie a jeho vozy pohání bionafta.

Pokud se stane britským králem, bude nejstarší osobou, která byla korunována britským monarchou.

 

Články o celebritě

Děsivé tajemství lady Diany: Místo mazlíčka pohřbili dítě! Děsivé tajemství lady Diany: Místo mazlíčka pohřbili dítě! Princezna Diana (†36) je sice už dvacet let po smrti, ale stále vyplouvají na povrch nová a nová… číst článek
Šokující odhalení! Sex Charlese a Diany ve znamení násilí a nadávek Šokující odhalení! Sex Charlese a Diany ve znamení násilí a nadávek Na povrch vyplynuly nové šokující informace o manželství princezny Diany a Charlese. Dopisy, které… číst článek
Plán pro den, kdy zemře královna Alžběta II. Plán pro den, kdy zemře královna Alžběta II. Ač se britská královna Alžběta II. i na prahu jednadevadesátky, kterou oslaví přesně za měsíc, těší… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Václav Noid Bárta
Václav Noid Bárta
zobrazit profil Rick Salomon
Rick Salomon
zobrazit profil Rowan Atkinson
Rowan Atkinson
zobrazit profil Radúz Mácha
Radúz Mácha
zobrazit profil Elisabett Canalis
Elisabett Canalis
zobrazit profil Filip Tomsa
Filip Tomsa
zobrazit profil Ivan Hlinka
Ivan Hlinka
zobrazit profil Jiří Kopáč
Jiří Kopáč