princ Charles

Datum narození: 14.11.1948
Místo narození: Londýn
Výška: 178 cm
Profese: britský následník trůnu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Jeho královská Výsost princ z Walesu je nejstarší syn britské královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa. Je následníkem trůnu.

Princ Charles se narodil v Buckinghamském paláci v Londýně. Čtyři roky po jeho narození, v roce 1952 se stala jeho matka Alžběta II. královnou britské říše. Charles studoval prestižní britské školy, jako každý člen britské královské rodiny. Studoval antropologii a archeologii. 26. července 1958 získal titul princ z Walesu.

Jeho první manželkou byla Diana Spencerová. Tu si vzal 29. července 1981 v londýnské katedrále sv. Pavla. Jejich svatbu sledovalo v televizi po celém světě na tři čtvrtě miliardy lidí. Diana svatbou získala titul princezna z Walesu a stala se hvězdou. Diana a Charles spolu mají dvě děti - prince Williama a prince Harryho. Jejich manželství ale mělo mnoho problémů, především kvůli Charlesově dlouholeté přítelkyni Camille Parker-Bowlesové a později také kvůli Dianiným milencům. Princezna Diana trpěla depresemi a bulimií, ale i přesto se věnovala charitě, boji proti AIDS apod. Problémy manželství byly ale velké, a tak došlo 28. srpna 1996 k rozvodu. Diana pak 31. srpna 1997 umírá při automobilové nehodě v Paříži ve svém Mercedesu i spolu se svým milencem Dodim al-Fayedem.

Necelých devět let po rozvodu se svou první ženou si princ Charles vzal 9. dubna 2005 svou dlouholetou přítelkyni a jednu z příčin jeho rozvodu Camillu Parker-Bowlesovou v kapli sv. Jiří na Windsorském hradu. Camilla neužívá titulu princezna z Walesu, na který má díky sňatku právo, a místo toho je podle jednoho z titulů svého manžela nazývána vévodkyní z Cornwallu.

Princ Charles se osobně angažuje ve prospěch ochrany životního prostředí, zejména ochrany klimatu. A sám se snaží v praxi životní prostředí chránit. Jeho venkovské sídlo v Highgrove je zásobováno elektřinou vyráběnou z obnovitelných zdrojů energie a jeho vozy pohání bionafta.

Pokud se stane britským králem, bude nejstarší osobou, která byla korunována britským monarchou.

 

Články o celebritě

Rozdíly mezi oficiálními fotkami George a Charlotte: Na princezně se šetří Rozdíly mezi oficiálními fotkami George a Charlotte: Na princezně se šetří V neděli večer vydal Kensingtonský palác novou fotografii prince George, a to k příležitosti jeho… číst článek
„Diana byla fajn paní.“ A co na britské ambasádě nahradí kočky a embéčko? „Diana byla fajn paní.“ A co na britské ambasádě nahradí kočky a embéčko? Na dohled od Poslanecké sněmovny, na úpatí jižních zahrad Pražského hradu. Tato lukrativní lokalita… číst článek
Pedofilní skandál jako hrom: Camilla v šoku,  Charles v hledáčku policie! Pedofilní skandál jako hrom: Camilla v šoku, Charles v hledáčku policie! Jednasedmdesátiletou partnerku prince Charlese musela tahle skutečnost určitě hodně zaskočit - následník… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Andrea Bezděková
Andrea Bezděková
zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová
zobrazit profil Lucie Petrišková
Lucie Petrišková
zobrazit profil Stevie Ryan
Stevie Ryan
zobrazit profil Markéta Hrubešová
Markéta Hrubešová
zobrazit profil Lukáš Hejlík
Lukáš Hejlík
zobrazit profil Marek Šilhánek
Marek Šilhánek
zobrazit profil Tomáš Novotný
Tomáš Novotný