princ Charles

Datum narození: 14.11.1948
Místo narození: Londýn
Výška: 178 cm
Profese: britský následník trůnu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Jeho královská Výsost princ z Walesu je nejstarší syn britské královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa. Je následníkem trůnu.

Princ Charles se narodil v Buckinghamském paláci v Londýně. Čtyři roky po jeho narození, v roce 1952 se stala jeho matka Alžběta II. královnou britské říše. Charles studoval prestižní britské školy, jako každý člen britské královské rodiny. Studoval antropologii a archeologii. 26. července 1958 získal titul princ z Walesu.

PRINC CHARLES VYHODIL CAMILLU!?

Jeho první manželkou byla Diana Spencerová. Tu si vzal 29. července 1981 v londýnské katedrále sv. Pavla. Jejich svatbu sledovalo v televizi po celém světě na tři čtvrtě miliardy lidí. Diana svatbou získala titul princezna z Walesu a stala se hvězdou. Diana a Charles spolu mají dvě děti - prince Williama a prince Harryho.

Jejich manželství ale mělo mnoho problémů, především kvůli Charlesově dlouholeté přítelkyni Camille Parker-Bowlesové a později také kvůli Dianiným milencům. Princezna Diana trpěla depresemi a bulimií, ale i přesto se věnovala charitě, boji proti AIDS apod. Problémy manželství byly ale velké, a tak došlo 28. srpna 1996 k rozvodu. Diana pak 31. srpna 1997 umírá při automobilové nehodě v Paříži ve svém Mercedesu i spolu se svým milencem Dodim al-Fayedem.

Necelých devět let po rozvodu se svou první ženou si princ Charles vzal 9. dubna 2005 svou dlouholetou přítelkyni a jednu z příčin jeho rozvodu Camillu Parker-Bowlesovou v kapli sv. Jiří na Windsorském hradu. Camilla neužívá titulu princezna z Walesu, na který má díky sňatku právo, a místo toho je podle jednoho z titulů svého manžela nazývána vévodkyní z Cornwallu.

O PRINCI CHARLESOVI ČTĚTE ZDE>>

Princ Charles se osobně angažuje ve prospěch ochrany životního prostředí, zejména ochrany klimatu. A sám se snaží v praxi životní prostředí chránit. Jeho venkovské sídlo v Highgrove je zásobováno elektřinou vyráběnou z obnovitelných zdrojů energie a jeho vozy pohání bionafta.

Pokud se stane britským králem, bude nejstarší osobou, která byla korunována britským monarchou.

 

Články o celebritě

Jak Meghan maskovala těhotenství: Kabelka přes břicho, volné šaty a volánky Jak Meghan maskovala těhotenství: Kabelka přes břicho, volné šaty a volánky Jen co se americká herečka Meghan Markle (37) provdala za prince Harryho (34), fanoušci britské královské… číst článek
Veselka princezny Eugenie: Bojkot Camilly kvůli otci nevěsty! Veselka princezny Eugenie: Bojkot Camilly kvůli otci nevěsty! Od brzkých ranních hodin se dnes budou sjíždět do Windsoru svatební hosté na veselku princezny Eugenie… číst článek
Svatba Eugenie jako přes kopírák veselky Harryho a Meghan? Co je stejné a co museli změnit? Svatba Eugenie jako přes kopírák veselky Harryho a Meghan? Co je stejné a co museli změnit? Kdo bude sledovat páteční královskou svatbu vnučky královny Alžběty (92), princezny Eugenie (28),… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Magda Vášáryová
Magda Vášáryová
zobrazit profil Karin Babinská
Karin Babinská
zobrazit profil Petr Vícha
Petr Vícha
zobrazit profil Matt Bomer
Matt Bomer
zobrazit profil královna Alžběta II.
královna Alžběta II.
zobrazit profil Matěj Cichra
Matěj Cichra
zobrazit profil Jaroslav Špaček
Jaroslav Špaček
zobrazit profil Pavla Hodková
Pavla Hodková