princ Charles

Datum narození: 14.11.1948
Místo narození: Londýn
Výška: 178 cm
Profese: britský následník trůnu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Jeho královská Výsost princ z Walesu je nejstarší syn britské královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa. Je následníkem trůnu.

Princ Charles se narodil v Buckinghamském paláci v Londýně. Čtyři roky po jeho narození, v roce 1952 se stala jeho matka Alžběta II. královnou britské říše. Charles studoval prestižní britské školy, jako každý člen britské královské rodiny. Studoval antropologii a archeologii. 26. července 1958 získal titul princ z Walesu.

Jeho první manželkou byla Diana Spencerová. Tu si vzal 29. července 1981 v londýnské katedrále sv. Pavla. Jejich svatbu sledovalo v televizi po celém světě na tři čtvrtě miliardy lidí. Diana svatbou získala titul princezna z Walesu a stala se hvězdou. Diana a Charles spolu mají dvě děti - prince Williama a prince Harryho. Jejich manželství ale mělo mnoho problémů, především kvůli Charlesově dlouholeté přítelkyni Camille Parker-Bowlesové a později také kvůli Dianiným milencům. Princezna Diana trpěla depresemi a bulimií, ale i přesto se věnovala charitě, boji proti AIDS apod. Problémy manželství byly ale velké, a tak došlo 28. srpna 1996 k rozvodu. Diana pak 31. srpna 1997 umírá při automobilové nehodě v Paříži ve svém Mercedesu i spolu se svým milencem Dodim al-Fayedem.

Necelých devět let po rozvodu se svou první ženou si princ Charles vzal 9. dubna 2005 svou dlouholetou přítelkyni a jednu z příčin jeho rozvodu Camillu Parker-Bowlesovou v kapli sv. Jiří na Windsorském hradu. Camilla neužívá titulu princezna z Walesu, na který má díky sňatku právo, a místo toho je podle jednoho z titulů svého manžela nazývána vévodkyní z Cornwallu.

Princ Charles se osobně angažuje ve prospěch ochrany životního prostředí, zejména ochrany klimatu. A sám se snaží v praxi životní prostředí chránit. Jeho venkovské sídlo v Highgrove je zásobováno elektřinou vyráběnou z obnovitelných zdrojů energie a jeho vozy pohání bionafta.

Pokud se stane britským králem, bude nejstarší osobou, která byla korunována britským monarchou.

 

Články o celebritě

Královna Alžběta II.: Unikátní výpověď panovnice o výjimečné události Královna Alžběta II.: Unikátní výpověď panovnice o výjimečné události Koruna je těžká, nepohodlná. Kočár drncá, ale musí to být... Britská královna Alžběta II. pro stanici… číst článek
Premiéra Meghan a Harryho na balkoně Buckinghamského paláce. Nebyli vidět, zastínili je Kate a Charles Premiéra Meghan a Harryho na balkoně Buckinghamského paláce. Nebyli vidět, zastínili je Kate a Charles Bylo to jejich poprvé. Princ Harry a jeho choť Meghan poprvé vystoupili na balkoně Buckinghamského… číst článek
Další výsada pro Meghan! Tohle nesměli Kate, Harry ani William! Další výsada pro Meghan! Tohle nesměli Kate, Harry ani William! Tohle se asi vévodkyni Kate (36) moc líbit nebude. Zatímco ona si v královské rodině musela nejprve… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Al Pacino
Al Pacino
zobrazit profil Tereza Bebarová
Tereza Bebarová
zobrazit profil Jiří Schelinger
Jiří Schelinger
zobrazit profil Michal  Balner
Michal Balner
zobrazit profil Ferdinand Peroutka
Ferdinand Peroutka
zobrazit profil Marek Salvet herec
Marek Salvet herec
zobrazit profil Tomáš  Materna
Tomáš Materna
zobrazit profil Vladimír Javorský
Vladimír Javorský