princ Charles

Datum narození: 14.11.1948
Místo narození: Londýn
Výška: 178 cm
Profese: britský následník trůnu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Jeho královská Výsost princ z Walesu je nejstarší syn britské královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa. Je následníkem trůnu.

Princ Charles se narodil v Buckinghamském paláci v Londýně. Čtyři roky po jeho narození, v roce 1952 se stala jeho matka Alžběta II. královnou britské říše. Charles studoval prestižní britské školy, jako každý člen britské královské rodiny. Studoval antropologii a archeologii. 26. července 1958 získal titul princ z Walesu.

Jeho první manželkou byla Diana Spencerová. Tu si vzal 29. července 1981 v londýnské katedrále sv. Pavla. Jejich svatbu sledovalo v televizi po celém světě na tři čtvrtě miliardy lidí. Diana svatbou získala titul princezna z Walesu a stala se hvězdou. Diana a Charles spolu mají dvě děti - prince Williama a prince Harryho. Jejich manželství ale mělo mnoho problémů, především kvůli Charlesově dlouholeté přítelkyni Camille Parker-Bowlesové a později také kvůli Dianiným milencům. Princezna Diana trpěla depresemi a bulimií, ale i přesto se věnovala charitě, boji proti AIDS apod. Problémy manželství byly ale velké, a tak došlo 28. srpna 1996 k rozvodu. Diana pak 31. srpna 1997 umírá při automobilové nehodě v Paříži ve svém Mercedesu i spolu se svým milencem Dodim al-Fayedem.

Necelých devět let po rozvodu se svou první ženou si princ Charles vzal 9. dubna 2005 svou dlouholetou přítelkyni a jednu z příčin jeho rozvodu Camillu Parker-Bowlesovou v kapli sv. Jiří na Windsorském hradu. Camilla neužívá titulu princezna z Walesu, na který má díky sňatku právo, a místo toho je podle jednoho z titulů svého manžela nazývána vévodkyní z Cornwallu.

Princ Charles se osobně angažuje ve prospěch ochrany životního prostředí, zejména ochrany klimatu. A sám se snaží v praxi životní prostředí chránit. Jeho venkovské sídlo v Highgrove je zásobováno elektřinou vyráběnou z obnovitelných zdrojů energie a jeho vozy pohání bionafta.

Pokud se stane britským králem, bude nejstarší osobou, která byla korunována britským monarchou.

 

Články o celebritě

Hawkingovi dali poslední sbohem Hawkingovi dali poslední sbohem Rodina, přátelé a nejbližší pracovníci dali včera poslední sbohem britskému fyzikovi Stephenu Hawkingovi… číst článek
Královna Alžběta II. tvrdě o Camille: Je to zkažená žena, nechci s ní mít nic společného! Královna Alžběta II. tvrdě o Camille: Je to zkažená žena, nechci s ní mít nic společného! Být součástí královské rodiny asi není vždy úplně lehké. A zejména, když jste osobou, kterou nenávidí… číst článek
Zlá krev v královské rodině! Nechci s tou zkaženou ženskou mít nic společného, křičela královna Zlá krev v královské rodině! Nechci s tou zkaženou ženskou mít nic společného, křičela královna Další zajímavé detaily ze života britské královské rodiny odhaluje nejnovější biografie prince Charlese,… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Barbora Snopková
Barbora Snopková
zobrazit profil Kristýna Plíšková
Kristýna Plíšková
zobrazit profil Jan Budař
Jan Budař
zobrazit profil Yvona Krouská
Yvona Krouská
zobrazit profil Helena Válková
Helena Válková
zobrazit profil Oliver Stone
Oliver Stone
zobrazit profil Miriam Kantorková
Miriam Kantorková
zobrazit profil Lucie Talmanová
Lucie Talmanová