princ Charles

Datum narození: 14.11.1948
Místo narození: Londýn
Výška: 178 cm
Profese: britský následník trůnu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Jeho královská Výsost princ z Walesu je nejstarší syn britské královny Alžběty II. a jejího manžela prince Philipa. Je následníkem trůnu.

Princ Charles se narodil v Buckinghamském paláci v Londýně. Čtyři roky po jeho narození, v roce 1952 se stala jeho matka Alžběta II. královnou britské říše. Charles studoval prestižní britské školy, jako každý člen britské královské rodiny. Studoval antropologii a archeologii. 26. července 1958 získal titul princ z Walesu.

Jeho první manželkou byla Diana Spencerová. Tu si vzal 29. července 1981 v londýnské katedrále sv. Pavla. Jejich svatbu sledovalo v televizi po celém světě na tři čtvrtě miliardy lidí. Diana svatbou získala titul princezna z Walesu a stala se hvězdou. Diana a Charles spolu mají dvě děti - prince Williama a prince Harryho. Jejich manželství ale mělo mnoho problémů, především kvůli Charlesově dlouholeté přítelkyni Camille Parker-Bowlesové a později také kvůli Dianiným milencům. Princezna Diana trpěla depresemi a bulimií, ale i přesto se věnovala charitě, boji proti AIDS apod. Problémy manželství byly ale velké, a tak došlo 28. srpna 1996 k rozvodu. Diana pak 31. srpna 1997 umírá při automobilové nehodě v Paříži ve svém Mercedesu i spolu se svým milencem Dodim al-Fayedem.

Necelých devět let po rozvodu se svou první ženou si princ Charles vzal 9. dubna 2005 svou dlouholetou přítelkyni a jednu z příčin jeho rozvodu Camillu Parker-Bowlesovou v kapli sv. Jiří na Windsorském hradu. Camilla neužívá titulu princezna z Walesu, na který má díky sňatku právo, a místo toho je podle jednoho z titulů svého manžela nazývána vévodkyní z Cornwallu.

Princ Charles se osobně angažuje ve prospěch ochrany životního prostředí, zejména ochrany klimatu. A sám se snaží v praxi životní prostředí chránit. Jeho venkovské sídlo v Highgrove je zásobováno elektřinou vyráběnou z obnovitelných zdrojů energie a jeho vozy pohání bionafta.

Pokud se stane britským králem, bude nejstarší osobou, která byla korunována britským monarchou.

 

Články o celebritě

Královna v obavách! Camilla chystá pořádný průšvih Královna v obavách! Camilla chystá pořádný průšvih Královna Alžběta II. si láme hlavu nad tím, jak překazit Charlesově manželce plány. Camilla si totiž… číst článek
Smrt Charlesovy kmotřenky (†45): Nádor si vymyslela! Zabil ji vřed Smrt Charlesovy kmotřenky (†45): Nádor si vymyslela! Zabil ji vřed Když minulý týden zemřela slavná pařmenka z lepší společnosti Tara Palmer-Tomkinson (†45), hovořilo… číst článek
Náhlá smrt kmotřenky (†45) prince Charlese: Našli ji mrtvou tři měsíce poté, co přiznala tumor Náhlá smrt kmotřenky (†45) prince Charlese: Našli ji mrtvou tři měsíce poté, co přiznala tumor Bývalá modelka a britská televizní hvězda Tara Palmer-Tomkinson (†45) byla ve svém londýnském bytě… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Linda Genzerová Finková
Linda Genzerová Finková
zobrazit profil Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec
zobrazit profil Jaroslav Havelka
Jaroslav Havelka
zobrazit profil Nicole Vaidišová-Štěpánková
Nicole Vaidišová-Štěpánková
zobrazit profil Radim Uzel
Radim Uzel
zobrazit profil Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar
zobrazit profil Miroslav Macháček
Miroslav Macháček
zobrazit profil Robert Sedláček
Robert Sedláček