Milan Škoda

Datum narození: 16.1.1986
Místo narození: Praha
Váha: 85 kg
Výška: 190 cm
Profese: fotbalista

Související celebrity

Životopis

Milan Škoda je český profesionální fotbalový útočník momentálně působící v prvoligovém týmu SK Slavia Praha. Ve své kariéře nastupoval i na postu obránce.

Milan Škoda se narodil 16. ledna 1986 v pražských Vinohradech. Jeho otcem je Milan Škoda starší, který hrával za Bohemians 1905. Jeho bratr, Michal Škoda, v současné době nastupuje za prvoligový celek Zbrojovka Brno. Milan Škoda je známý především tím, že je schopen hrát jak na postu stopera, tak střílet góly v útoku. Nevyniká šikovností a technickou zdatností, ale především bojovností.

Milan Škoda začal svoji fotbalovou kariéru v ČAFCU Praha, odkud v průběhu mládeže přestoupil do Pragisu Satalice. Následně se do ČAFCU Praha vrátil, aby zamířil do Bohemians 1905, kde se v roce 2004 propracoval do seniorského A Týmu.

Milan Škoda působil v letech 2005, 2006 a 2012 na hostování postupně v Mladé Boleslavi, Sokolu Manětín a pražské Slavii. Původně nastupoval na postu stopera, avšak v roce 2007 ho trenér Zbyněk Busta přeškolil na útočníka. V roce 2012 trvale přestoupil do Slavie.

Milan Škoda ve Slavii začínal na postu útočníka, ve zpackané sezoně 2013/14 ho trenér Miroslav Koubek přesunul na pozici stopera. Slavia byla krok od sestupu z ligy. V sezoně 2014/15 převzal mužstvo Miroslav Beránek a vrátil Škodu do útoku, který předvedl i se svými spoluhráči úžasný vstup do sezony, kdy ve třech utkání nasázel čtyří góly. Na pozici stopera ho nahradila ikona klubu Martin Latka, který se vrátil z Düsseldorfu.

 

Články o celebritě

Matoušek ve Slavii už teď? Na všechno je moc brzy, potřebuje se „vyhrát“ Matoušek ve Slavii už teď? Na všechno je moc brzy, potřebuje se „vyhrát“ Jan Matoušek je jedním z nejrychlejších hráčů ligy. Je taky společně s Michaelem Krmenčíkem a Nikolajem… číst článek
Kulomet s českým pasem Krmenčík: 100 zápasů, 44 gólů. Koho všeho předběhl? Kulomet s českým pasem Krmenčík: 100 zápasů, 44 gólů. Koho všeho předběhl? Střelecké superstars se klaní před rozjetým bombardérem z Plzně. Michael Krmenčík ve sto zápasech… číst článek
Slavia je ze špičky nejstálejší. Sparta? Dobří hráči, kteří propadávají jako tým Slavia je ze špičky nejstálejší. Sparta? Dobří hráči, kteří propadávají jako tým Myslím, že po šesti kolech nám vykrystalizovala silná pětka v čele ligy, k Plzni, Slavii a Spartě… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Josef Hrabal
Josef Hrabal
zobrazit profil Milan Procházka
Milan Procházka
zobrazit profil Milan Hejduk
Milan Hejduk
zobrazit profil Cortney Mansourová
Cortney Mansourová
zobrazit profil Michal  Barinka
Michal Barinka
zobrazit profil Petr Čech
Petr Čech
zobrazit profil Jiří  Šlégr
Jiří Šlégr
zobrazit profil Marieke Vervoortová
Marieke Vervoortová