Jamie Dornan

Datum narození: 1.5.1982
Místo narození: Belfast, Spojené království
Profese: herec, model, hudebník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herce Jamieho Dornana, sexy Brita, můžete znát třeba jako modela pro značku Calvin Klein, především však díky roli dominantního Christiana Graye z filmu 50 odstínů šedi.

Britský hezounek Jamie Dornan, který vyrůstal v Severním Irsku, neměl zrovna jednoduché mládí. V 16 letech mu zemřela matka a dále ho vychovával pouze otec, jenž je v Irsku považován za jednoho z nejlepších porodníků. Jamie Dornan studoval střední školu Methodist College v Belfastu, kde hrál rugby a účastnil se dramatického kroužku. Na této škole se skamarádil se spožákem Davidem Alexandrem, s nímž později založil hudební skupinu Sons of Jim, která se ale v roce 2008 rozpadla.

Po střední škole začal Jamie Dornan studovat na Teesside University, kterou ale nedokončil, protože se začal věnovat modelingu. V něm se proslavil především díky kampaním pro světově známé značky, jako jsou například Aquascutum, Armani nebo Calvin Klein, kde se objevil vedle top modelky Kate Moss. Nejvíce ale jeho tvář proslula díky kampani pro pánský parfém značky Dior Homme.

JAMIE DORNAN VE VARECH

V roce 2006 odstartoval Jamie Dornan svou hereckou kariéru rolí ve filmu Marie Antoinette. Dále jsme ho mohli vidět ve snímcích Beond the rave a Shadows in the Sun. Zahrál si také v seriálu Once upon a time, který vysílá stanice ABC.

Roku 2013 ztvárnil postavu Paula Spectora v kriminálním seriálu The Fall, kde hrál psyhopatického sériového vraha, který zabíjí ženy pro své sexuální uspokojení. V říjnu stejného roku byl obsazen do role Christiana Graye ve filmu 50 odstínů šedi, amerického milionáře, který se vyžívá v sadomasochistických praktikách. Snímek byl natočen podle knižní předlohy, trilogie, která se stala světovým bestsellerem. Kvůli této roli musel Jamie Dornan navštěvovat BDSM night club, kde pozoroval tyto sexuální praktiky.

O JAMIEM DORNANOVI ČTĚTE ZDE>>

Premiéra tohoto filmu byla v České republice 12. února 2015 a zajistila Jamiemu Dornanovi obrovskou slávu. Přesto se nechal slyšet, že se svou filmovou partnerkou Dakotou Johnson, která ztvárnila roli Anastasie Steelové, se nasnášejí a dále s ní hrát nechce. Roli v tom prý také sehrála jeho manželka Ameli Werner, s níž má Jamie Dornan dceru.

Za vedlejší roli v britsko-česko-francouzském válečném dramatu režiséra Seana Ellise Anthropoid (2016) Jamie Dornan získal nominaci na Českého lva 2017. Historický film, v němž si zahráli mj. Aňa Geislerová, Alena Mihulová, Jan Budař, Ondřej Malý, Martin Hofmann či Roman Zach, vychází ze skutečného příběhu vojenské operace za druhé světové války, jejímž cílem byl atentát na obergruppenführera SS Reinharda Heydricha

 

Články o celebritě

Padesát odstínů temnoty: Tohle vám v kině neukázali! Padesát odstínů temnoty: Tohle vám v kině neukázali! Mysleli jste, že vám filmová podoba bestselleru Padesát odstínů ukázala vše? Doma si ale můžete užít… číst článek
Hvězda 50 odstínů šedi Jamie Dornan: Boule v kalhotách zrychlila tep fanynkám Hvězda 50 odstínů šedi Jamie Dornan: Boule v kalhotách zrychlila tep fanynkám Pan Grey ze světového trháku 50 odstínů šedi Jamie Dornan (35) překvapil rozkrokem víc, než když… číst článek
50 odstínů temnoty: Bradavky Dakoty Johnson a půlky Jamieho Dornana 50 odstínů temnoty: Bradavky Dakoty Johnson a půlky Jamieho Dornana Hollywoodská herečka Dakota Johnson (27) se ve filmu Padesát odstínů temnoty opět odhalí. Při… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jakub Janatka
Jakub Janatka
zobrazit profil Eva Hrušková
Eva Hrušková
zobrazit profil Štěpán Krtička
Štěpán Krtička
zobrazit profil Sandra Černodrinská
Sandra Černodrinská
zobrazit profil Iva Hüttnerová
Iva Hüttnerová
zobrazit profil Veronika Senciová
Veronika Senciová
zobrazit profil Eva Nosálková-Leinweberová
Eva Nosálková-Leinweberová
zobrazit profil Catherine Zeta-Jones
Catherine Zeta-Jones