Jamie Dornan

Datum narození: 1.5.1982
Místo narození: Belfast, Spojené království
Profese: herec, model, hudebník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herce Jamieho Dornana, sexy Brita, můžete znát třeba jako modela pro značku Calvin Klein, především však díky roli dominantního Christiana Graye z filmu 50 odstínů šedi.

Britský hezounek Jamie Dornan, který vyrůstal v Severním Irsku, neměl zrovna jednoduché mládí. V 16 letech mu zemřela matka a dále ho vychovával pouze otec, jenž je v Irsku považován za jednoho z nejlepších porodníků. Jamie Dornan studoval střední školu Methodist College v Belfastu, kde hrál rugby a účastnil se dramatického kroužku. Na této škole se skamarádil se spožákem Davidem Alexandrem, s nímž později založil hudební skupinu Sons of Jim, která se ale v roce 2008 rozpadla.

Po střední škole začal Jamie Dornan studovat na Teesside University, kterou ale nedokončil, protože se začal věnovat modelingu. V něm se proslavil především díky kampaním pro světově známé značky, jako jsou například Aquascutum, Armani nebo Calvin Klein, kde se objevil vedle top modelky Kate Moss. Nejvíce ale jeho tvář proslula díky kampani pro pánský parfém značky Dior Homme.

JAMIE DORNAN VE VARECH

V roce 2006 odstartoval Jamie Dornan svou hereckou kariéru rolí ve filmu Marie Antoinette. Dále jsme ho mohli vidět ve snímcích Beond the rave a Shadows in the Sun. Zahrál si také v seriálu Once upon a time, který vysílá stanice ABC.

Roku 2013 ztvárnil postavu Paula Spectora v kriminálním seriálu The Fall, kde hrál psyhopatického sériového vraha, který zabíjí ženy pro své sexuální uspokojení. V říjnu stejného roku byl obsazen do role Christiana Graye ve filmu 50 odstínů šedi, amerického milionáře, který se vyžívá v sadomasochistických praktikách. Snímek byl natočen podle knižní předlohy, trilogie, která se stala světovým bestsellerem. Kvůli této roli musel Jamie Dornan navštěvovat BDSM night club, kde pozoroval tyto sexuální praktiky.

O JAMIEM DORNANOVI ČTĚTE ZDE>>

Premiéra tohoto filmu byla v České republice 12. února 2015 a zajistila Jamiemu Dornanovi obrovskou slávu. Přesto se nechal slyšet, že se svou filmovou partnerkou Dakotou Johnson, která ztvárnila roli Anastasie Steelové, se nasnášejí a dále s ní hrát nechce. Roli v tom prý také sehrála jeho manželka Ameli Werner, s níž má Jamie Dornan dceru.

Za vedlejší roli v britsko-česko-francouzském válečném dramatu režiséra Seana Ellise Anthropoid (2016) Jamie Dornan získal nominaci na Českého lva 2017. Historický film, v němž si zahráli mj. Aňa Geislerová, Alena Mihulová, Jan Budař, Ondřej Malý, Martin Hofmann či Roman Zach, vychází ze skutečného příběhu vojenské operace za druhé světové války, jejímž cílem byl atentát na obergruppenführera SS Reinharda Heydricha

 

Články o celebritě

Nahoty se nebojí! Které celebrity se svlékly na Instagramu? Nahoty se nebojí! Které celebrity se svlékly na Instagramu? Před kamerou nebo fotoaparátem se objevují denně. I tak si ale najdou čas na fanoušky na svých sociálních… číst článek
Měla bych zlobit častěji! Nový trailer 50 odstínů je plný vášně, ale i napětí Měla bych zlobit častěji! Nový trailer 50 odstínů je plný vášně, ale i napětí Taky se už nemůžete dočkat záverečného dílu erotického fenoménu 50 odstínu svobody? Valentýn je sice… číst článek
Nový trailer 50 odstínů! Podívejte se, jak skončí Christian s Anou Nový trailer 50 odstínů! Podívejte se, jak skončí Christian s Anou Taky se už nemůžete dočkat závěrečného dílu erotického fenoménu 50 odstínů svobody? Valentýn je sice… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Novotný
Jan Novotný
zobrazit profil Aneta Krejčíková
Aneta Krejčíková
zobrazit profil Veronika Arichteva
Veronika Arichteva
zobrazit profil Kateřina Táborská
Kateřina Táborská
zobrazit profil František Skopal
František Skopal
zobrazit profil Angelina Jolie
Angelina Jolie
zobrazit profil Ashton Kutcher
Ashton Kutcher
zobrazit profil Josef Carda
Josef Carda