Justin Timberlake

Datum narození: 31.1.1981
Místo narození: Mephis, Tennessee, USA
Výška: 185 cm
Profese: zpěvák
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Justin Timberlake není jen zpěvákem, ale i tanečníkem, hercem a producentem. Jeho náručí prošly Britney Spears nebo Cameron Diaz, ale nakonec zůstal u hnědovlásky Jessici Biel.

Justin Timberlake se na pěveckou kariéru vrhnul už v jedenácti letech a to prostřednictvím televizní soutěže Star Search. Ještě před tím už ale vyhrál taneční soutěž. Účinkoval také v pořadu The Mickey Mouse Club kde se setkal s osobnostmi jako je Britney Spears, Christina Aguilera nebo Joshua Scott.

V roce 1995 se připojil ke skupině ´N Sync. Nejdříve koncertovali především v Evropě, ale koncem devadesátých let se jim s albem Strings Attached and Celebrity podařilo prorazit do amerických hitparád a deska se stala nejprodávanější v historii. Jejich popularita přesáhla v té době vrcholné BackStreet Boys. Justin Timberlake byl sice nejmladším členem, ale přesto se stal hlavním frontonem skupiny. Bylo to právě v době, kdy chodil s Britney Spears. Slavný románek skončil v roce 2002, kdy zanikla i kapela ´N Sync. Justin Timberlake se dal na sólovou kariéru.

Ještě v roce 2002 vydal Justin Timberlake svoje debutové album Justified. Desku ocenili kritici a dobře se prodávala. Po několika úspěšných letech navíc Justin založil i vlastní nahrávací společnost Tennman Records a zároveň spolupracuje hudebně s nespočtem slavných osobností. Madonna, Timbaland, Nelly Furtado nebo Jamie Fox, ti všichni byli součástí pracovního nasazení Justina Timberlakea. Své nasazení ale nevkládá jen do umělecké činnosti, velké úsilí věnuje i práci pro charitu, kterou je velmi proslulý, ať už jde o oblast golfových dobročinných turnajů nebo nadaci Justin Timberlake Foundation.

Od roku 2000 Justin Timberlake fušuje také do herectví. Známý je z filmů The social network, Zkažená úča, Kamarád taky rád nebo Vyměřený čas. Ve Zkažené úče si zahrál se svou expřítelkyní Cameron Diaz, se kterou strávil celé čtyři roky a rozešli se až v roce 2006. V roce 2007 se pak dal dohromady s Jessicou Biel. Po pěti letech plných rozchodů a návratů si v říjnu 2012 řekli společné ano.

 

Články o celebritě

Bouček pro Blesk z Eurovize: O Gunčíkovou má zájem tisícovka novinářů a Justin Timberlake! Bouček pro Blesk z Eurovize: O Gunčíkovou má zájem tisícovka novinářů a Justin Timberlake! Zpěvačka s hlasem jako břitva Gabriela Gunčíková (22) postoupila do finále Eurovize a Libor Bouček… číst článek
(Ne)veselá rána celebrit: »Stoun« Keith Richards vstává zásadně s jointem!  (Ne)veselá rána celebrit: »Stoun« Keith Richards vstává zásadně s jointem! Vyskočit z postele, sprchu, rychlé kafe či čaj, chleba s něčím a mazat do práce. Tak takto, jako… číst článek
12 celebrit, které přály tátům ke Dni otců! Archivní fotky i momentky ze soukromí 12 celebrit, které přály tátům ke Dni otců! Archivní fotky i momentky ze soukromí Nejenom maminky mají jednou do roka svůj den. Den otců se slaví vždy třetí neděli v červnu. Na své… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lenka Dusilová
Lenka Dusilová
zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný
zobrazit profil Ivan Mládek
Ivan Mládek
zobrazit profil Marian Vojtko
Marian Vojtko
zobrazit profil Monika Bagárová
Monika Bagárová
zobrazit profil Lucia Šoralová
Lucia Šoralová
zobrazit profil Vladimír Mišík
Vladimír Mišík
zobrazit profil Rita Ora
Rita Ora