Lubomír Metnar

Datum narození: 6.10.1967
Místo narození: Olomouc
Profese: někdejší policista, bezpečnostní expert
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Vyznamenaný policista Lubomír Metnar působil jako náměstek na vnitru či šéf bezpečnosti strojírenských Vítkovic. Po volbách 2017 se stal kandidátem hnutí ANO na post ministra vnitra.

Po maturitě a vojenské službě Lubomír Metnar nastoupil k policii na rodné Moravě. Působil na různých postech a roku 1992 nastoupil k Službě kriminální policie a vyšetřování Policie ČR, kde řešil nejzávažnější trestnou činnost.

LUBOMÍR METNAR – NA VNITRU BYL ZA PECINY

Do povědomí veřejnosti se Lubomír Metnar dostal jako šéf týmu, díky němuž byli odsouzeni pachatelé rasisticky motivovaného žhářského útoku ve Vítkově, při kterém v dubnu 2009 téměř uhořela tehdy dvouletá Natálka.

Za objasnění případu a odhalení pachatelů, kteří málem zabili romskou dívenku Natálku, byl Lubomír Metnar roku 2010 vyznamenán. Přes úspěchy ve státní správě přijal nabídku ze soukromého sektoru a roku 2011 se stal šéfem bezpečnosti strojírenského podniku ve Vítkovicích miliardáře Jana Světlíka, který ve stejném období zaměstnal jako jednoho z generálních ředitelů skupiny Martina Pecinu.

Poté, co se Martin Pecina stal ministrem vnitra v úřednické vládě Jiřího Rusnoka, dal Lubomíru Metnarovi křeslo klíčového náměstka pro vnitřní bezpečnost. Po nástupu vlády Bohuslava Sobotky, kdy se šéfem resortu stal Milan Chovanec, Lubomír Metnar ponížil na post řadového náměstka. Roku 2014 úřad opustil a vrátil se do Vítkovic.

A to už nebylo jen tak obyčejné místo. Usedl do správních orgánů společností, jako jsou VTK Special či Vítkovice Heavy Machinery. Lubomír Metnar byl členem hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita (BOS), které dává najevo příchylnost k Rusku, kritizuje Západ, Evropskou unii i údajnou agresivní politiku NATO.

O LUBOMÍRU METNAROVI ČTĚTE ZDE>>

Po parlamentních volbách 2017 se Lubomír Metnar stal kandidátem na post ministra vnitra v menšinové vládě hnutí ANO 2011 Andreje Babiše.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil David Bystroň
David Bystroň
zobrazit profil Jana Kratochvílová
Jana Kratochvílová
zobrazit profil Markéta Plánková
Markéta Plánková
zobrazit profil Ivan Řezáč
Ivan Řezáč
zobrazit profil Jiří Kajínek
Jiří Kajínek
zobrazit profil Patrik Eliáš
Patrik Eliáš
zobrazit profil Andrea Němcová
Andrea Němcová
zobrazit profil Václav Jelínek
Václav Jelínek