Lubomír Metnar

Datum narození: 6.10.1967
Místo narození: Olomouc
Profese: politik za hnutí ANO, někdejší policista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Někdejší elitní policista Lubomír Metnar byl po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, jmenován ministrem vnitra v Babišově menšinové vládě.

Po maturitě a vojenské službě Lubomír Metnar nastoupil k policii na rodné Moravě. Působil na různých postech a roku 1992 nastoupil k Službě kriminální policie a vyšetřování Policie ČR, kde řešil nejzávažnější trestnou činnost.

LUBOMÍR METNAR – NA VNITRU BYL ZA PECINY

Do povědomí veřejnosti se Lubomír Metnar dostal jako šéf týmu, díky němuž byli odsouzeni pachatelé rasisticky motivovaného žhářského útoku ve Vítkově, při kterém v dubnu 2009 téměř uhořela tehdy dvouletá Natálka.

Za objasnění případu a odhalení pachatelů, kteří málem zabili romskou dívenku Natálku, byl Lubomír Metnar roku 2010 vyznamenán. Přes úspěchy ve státní správě přijal nabídku ze soukromého sektoru a roku 2011 se stal šéfem bezpečnosti strojírenského podniku ve Vítkovicích miliardáře Jana Světlíka, který ve stejném období zaměstnal jako jednoho z generálních ředitelů skupiny Martina Pecinu.

Poté, co se Martin Pecina stal ministrem vnitra v úřednické vládě Jiřího Rusnoka, dal Lubomíru Metnarovi křeslo klíčového náměstka pro vnitřní bezpečnost. Po nástupu vlády Bohuslava Sobotky, kdy se šéfem resortu stal Milan Chovanec, Lubomír Metnar ponížil na post řadového náměstka. Roku 2014 úřad opustil a vrátil se do Vítkovic.

A to už nebylo jen tak obyčejné místo. Usedl do správních orgánů společností, jako jsou VTK Special či Vítkovice Heavy Machinery. Lubomír Metnar byl členem hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita (BOS), které dává najevo příchylnost k Rusku, kritizuje Západ, Evropskou unii i údajnou agresivní politiku NATO.

O LUBOMÍRU METNAROVI ČTĚTE ZDE>>

Po parlamentních volbách 2017 byl Lubomír Metnar prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince téhož roku jmenován ministrem vnitra v menšinové vládě Andreje Babiše.

 

Články o celebritě

Krajská vládní jízda za 657 tisíc: Babišovi to spočítala i Jágrova exmilenka Krajská vládní jízda za 657 tisíc: Babišovi to spočítala i Jágrova exmilenka Polovinu krajů Česka už navštívila na svých výjezdech Babišova vláda v demisi. Její cesty stály více… číst článek
Luxusní BMW pro ministry budou. I když se Babiš nad jejich nákupem tak rozohnil Luxusní BMW pro ministry budou. I když se Babiš nad jejich nákupem tak rozohnil Nová flotila luxusních „bavoráků“ nakonec na policejním prezidiu přece jen parkovat bude. V celkem… číst článek
Zeman jmenoval nové generály, ale chybička se vloudila. A šéf Senátu nedorazil Zeman jmenoval nové generály, ale chybička se vloudila. A šéf Senátu nedorazil Prezident Miloš Zeman v úterý jmenoval u příležitosti Dne vítězství šest generálů. Generálské… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Pospíšil
Jiří Pospíšil
zobrazit profil Markéta Wernerová
Markéta Wernerová
zobrazit profil Petr Robejšek
Petr Robejšek
zobrazit profil Martina Dlabajová
Martina Dlabajová
zobrazit profil Petr Gazdík
Petr Gazdík
zobrazit profil Jaroslav  Menšík
Jaroslav Menšík
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd