Lubomír Metnar

Datum narození: 6.10.1967
Místo narození: Olomouc
Profese: politik za hnutí ANO, někdejší policista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Někdejší elitní policista Lubomír Metnar byl po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, jmenován ministrem vnitra v Babišově menšinové vládě.

Po maturitě a vojenské službě Lubomír Metnar nastoupil k policii na rodné Moravě. Působil na různých postech a roku 1992 nastoupil k Službě kriminální policie a vyšetřování Policie ČR, kde řešil nejzávažnější trestnou činnost.

LUBOMÍR METNAR – NA VNITRU BYL ZA PECINY

Do povědomí veřejnosti se Lubomír Metnar dostal jako šéf týmu, díky němuž byli odsouzeni pachatelé rasisticky motivovaného žhářského útoku ve Vítkově, při kterém v dubnu 2009 téměř uhořela tehdy dvouletá Natálka.

Za objasnění případu a odhalení pachatelů, kteří málem zabili romskou dívenku Natálku, byl Lubomír Metnar roku 2010 vyznamenán. Přes úspěchy ve státní správě přijal nabídku ze soukromého sektoru a roku 2011 se stal šéfem bezpečnosti strojírenského podniku ve Vítkovicích miliardáře Jana Světlíka, který ve stejném období zaměstnal jako jednoho z generálních ředitelů skupiny Martina Pecinu.

Poté, co se Martin Pecina stal ministrem vnitra v úřednické vládě Jiřího Rusnoka, dal Lubomíru Metnarovi křeslo klíčového náměstka pro vnitřní bezpečnost. Po nástupu vlády Bohuslava Sobotky, kdy se šéfem resortu stal Milan Chovanec, Lubomír Metnar ponížil na post řadového náměstka. Roku 2014 úřad opustil a vrátil se do Vítkovic.

A to už nebylo jen tak obyčejné místo. Usedl do správních orgánů společností, jako jsou VTK Special či Vítkovice Heavy Machinery. Lubomír Metnar byl členem hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita (BOS), které dává najevo příchylnost k Rusku, kritizuje Západ, Evropskou unii i údajnou agresivní politiku NATO.

O LUBOMÍRU METNAROVI ČTĚTE ZDE>>

Po parlamentních volbách 2017 byl Lubomír Metnar prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince téhož roku jmenován ministrem vnitra v menšinové vládě Andreje Babiše.

 

Články o celebritě

Babiše a jeho ministry čeká větší luxus v BMW za 50 milionů. Polepší si i Zeman Babiše a jeho ministry čeká větší luxus v BMW za 50 milionů. Polepší si i Zeman Povezou se ještě ve větším luxusu. Vybraní ministři a další ústavní činitelé přesednou z Audi do… číst článek
Mynáře k prověrce nutit nechtějí. Babišova vláda odmítla přísnější režim pro kancléře Mynáře k prověrce nutit nechtějí. Babišova vláda odmítla přísnější režim pro kancléře Babišova menšinová vláda, která dosluhuje v demisi, se ve středu sešla, aby projednala řadu bodů.… číst článek
Výbor doporučil vydat premiéra k trestnímu stíhání! Babiš: Je to prasárna a svinstvo! Výbor doporučil vydat premiéra k trestnímu stíhání! Babiš: Je to prasárna a svinstvo! Doporučujeme vydat! Tak včera rozhodl sněmovní mandátový a imunitní výbor v případu premiéra Andreje… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Saddám  Husajn
Saddám Husajn
zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Jana Černochová
Jana Černochová
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Aleš Jakubec
Aleš Jakubec
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Petr Tiso
Petr Tiso