Petr Kolečko | Celebwiki.cz

Petr Kolečko

Datum narození: 28. 3. 1984
Místo narození: Broumov
Profese: scenárista, autor divadelních her
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Scenárista Petr Kolečko, držitel Českých lvů za drama Masaryk a seriál Most!, proslul též jako autor divadelních her, a to nejen na domácích scénách, ale i v zahraničí.

Svou tvůrčí dráhu Petr Kolečko zahájil již na studiích režie a scenáristiky na pražské DAMU a brzy proslul nejen v Česku, ale i v cizině. Jeho hra Britney Goes to Heaven byla přeložena do několika jazyků a roku 2007 se dostala i do New Yorku. Hra Soumrak bodů, již napsal jako bakalářský projekt na DAMU, se uváděla v divadle DISK a byla nastudována Českým rozhlasem Vltava. V divadle DISK mohli diváci vidět i jeho hru Láska, vole, která získala Cenu Evalda Schorma 2007.

PETR KOLEČKO NA DETOXU

Stal se uměleckým šéfem a dramaturgem pražského divadla A studio Rubín, kde sklidila úspěch mj. jeho hra Padesátka v hvězdném obsazení: Ondřej Pavelka, Jakub Prachař, Marek Taclík a Michal Pavlata. Petr Kolečko je společně s Tomášem Svobodou autorem hry se zpěvy Jágr, Kladeňák či laiky i kritiky ceněného alternativního muzikálu Pornohvězdy.

Petr Kolečko proslul také televizní tvorbou. S kolegou Janem Prušinovským napsal scénář ke komediálním seriálům Okresní přebor a Trpaslík, ještě s Miroslavem Krobotem to byl sitcom Čtvrtá hvězda.

S Tomášem Holečkem napsali Martu a Věru, které si zahrály Barbora Poláková a Sabina Remundová. Petr Kolečko se dále podílel na scénářích seriálů Nevinné lži, Obchoďák či hitu TV Prima Vinaři. Z jeho díly je i série Most!, kde hlavní roli dostal Martin Hofman, herec s ohromným komediálním talentem.

Z počinů Petra Kolečka na stříbrném plátně zaujal Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka či Padesátka, která byla filmovým režijním debutem herce Vojtěcha Kotka, nepočítáme-li dílka studentská.

Za scénář k životopisnému dramatu Masaryk získal Petr Kolečko společně s kolegy Juliem Ševčíkem a Alexem Koenigsmarkem sošku Českého lva 2017. Dalšího dostal roku 2020 jeho a Jana Prušinovského seriál Most!.

O PETRU KOLEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Kolečko má z prvního manželství dvě děti. V roce 2019 se dal dohromady s modelkou a misskou Anetou Vignerovou. Ta mu v únoru 2020 porodila syna Jiřího.

 

Články o celebritě

Drsná slova o »nových Chalupářích«: Zbytečný seriál, zlobí se známý režisér! Drsná slova o »nových Chalupářích«: Zbytečný seriál, zlobí se známý režisér! Legendární seriál Chalupáři patří ke stálicím České televize, ta teď ale chystá nový seriál s podobn... číst článek
ČT točí nové »Chalupáře«! Napsal je autor populárního Mostu Kolečko ČT točí nové »Chalupáře«! Napsal je autor populárního Mostu Kolečko Už roky díky reprízám vládnou obrazovkám Chalupáři, ovšem nyní přišla Česká televize s odvážným plán... číst článek
Odvážný krok České televize: TOČÍ NOVÉ »CHALUPÁŘE«! Odvážný krok České televize: TOČÍ NOVÉ »CHALUPÁŘE«! Malebná osada Záhoří, kde platí tradice a neměnná pravidla. U Nižboru se točí nový seriál Chataři. N... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Petr Jarchovský
Petr Jarchovský
zobrazit profil Milan Cieslar
Milan Cieslar
zobrazit profil Olga Špátová
Olga Špátová
zobrazit profil Jozef Halász
Jozef Halász
zobrazit profil Bohdan Sláma
Bohdan Sláma
zobrazit profil Helena Třeštíková
Helena Třeštíková
zobrazit profil Slávek Horák
Slávek Horák
zobrazit profil Jiří Hanych
Jiří Hanych