Petr Kolečko scenárista | Celebwiki.cz

Petr Kolečko

Datum narození: 28.3.1984
Místo narození: Broumov
Profese: scenárista, autor divadelních her
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Scenárista Petr Kolečko, držitel Českého lva 2017 za životopisné drama Masaryk, proslul též jako autor divadelních her, a to nejen na domácích scénách, ale i v zahraničí.

Svou tvůrčí dráhu Petr Kolečko zahájil již na studiích režie a scenáristiky na pražské DAMU a brzy proslul nejen v Česku, ale i v cizině. Jeho hra Britney Goes to Heaven byla přeložena do několika jazyků a roku 2007 se dostala i do New Yorku. Hra Soumrak bodů, již napsal jako bakalářský projekt na DAMU, se uváděla v divadle DISK a byla nastudována Českým rozhlasem Vltava. V divadle DISK mohli diváci vidět i jeho hru Láska, vole, která získala Cenu Evalda Schorma 2007.

PETR KOLEČKO NA DETOXU

Stal se uměleckým šéfem a dramaturgem pražského divadla A studio Rubín, kde sklidila úspěch mj. jeho hra Padesátka v hvězdném obsazení: Ondřej Pavelka, Jakub Prachař, Marek Taclík a Michal Pavlata. Petr Kolečko je společně s Tomášem Svobodou autorem hry se zpěvy Jágr, Kladeňák či laiky i kritiky ceněného alternativního muzikálu Pornohvězdy.

Petr Kolečko proslul také televizní tvorbou. S kolegou Janem Prušinovským napsal scénář ke komediálním seriálům Okresní přebor a Trpaslík, ještě s Miroslavem Krobotem to byl sitcom Čtvrtá hvězda.

S Tomášem Holečkem napsali Martu a Věru, které si zahrály Barbora Poláková a Sabina Remundová. Petr Kolečko se dále podílel na scénářích seriálů Nevinné lži, Obchoďák či hitu TV Prima Vinaři. Z jeho díly je i série Most!, kde hlavní roli dostal Martin Hofman, herec s ohromným komediálním talentem.

Z počinů Petra Kolečka na stříbrném plátně zaujal Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka či Padesátka, která byla filmovým režijním debutem herce Vojtěcha Kotka, nepočítáme-li dílka studentská.

Za scénář k životopisnému dramatu Masaryk získal Petr Kolečko společně s kolegy Juliem Ševčíkem a Alexem Koenigsmarkem sošku Českého lva 2017.

O PETRU KOLEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Kolečko je ženatý a má dvě děti. V roce 2019 se dal dohromady s modelkou a misskou Anetou Vignerovou.

 

Články o celebritě

Tvůrce seriálu Okresní přebor scénárista Kolečko: Ženským nevadí chlapi hovada Tvůrce seriálu Okresní přebor scénárista Kolečko: Ženským nevadí chlapi hovada Scénárista populárního seriálu Okresní přebor nebo Lajna Petr Kolečko v pořadu Česká ulička na O2… číst článek
Role se vyměnily! Scenárista seriálu Most! Kolečko za modela a těhulka Vignerová v záchvatu smíchu Role se vyměnily! Scenárista seriálu Most! Kolečko za modela a těhulka Vignerová v záchvatu smíchu Před rokem ho ani ve snu nenapadlo, že by se někdy chopil role modela. A stalo se! Scenárista seriálu… číst článek
Jsou vůbec těhotné? Modelkám Vignerové s Schickovou v 6. měsíci chybí bříška! Jsou vůbec těhotné? Modelkám Vignerové s Schickovou v 6. měsíci chybí bříška! Obě jsou už v šestém měsíci těhotenství, ale po vzdouvajícím bříšku ani památky. Modelky Aneta Vignerová… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Valerie Rónová
Valerie Rónová
zobrazit profil Roman Zarzycký
Roman Zarzycký
zobrazit profil Ája Vrzáňová
Ája Vrzáňová
zobrazit profil Rosie Huntington-Whiteley
Rosie Huntington-Whiteley
zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil Dragan Radivojevič
Dragan Radivojevič
zobrazit profil Henrieta Hornáčková herečka
Henrieta Hornáčková herečka
zobrazit profil Michal Caban
Michal Caban