Petr Kolečko

Datum narození: 28. 3. 1984
Místo narození: Broumov
Profese: scenárista, autor divadelních her
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Scenárista Petr Kolečko, držitel Českých lvů za drama Masaryk a seriál Most!, proslul též jako autor divadelních her, a to nejen na domácích scénách, ale i v zahraničí.

Svou tvůrčí dráhu Petr Kolečko zahájil již na studiích režie a scenáristiky na pražské DAMU a brzy proslul nejen v Česku, ale i v cizině. Jeho hra Britney Goes to Heaven byla přeložena do několika jazyků a roku 2007 se dostala i do New Yorku. Hra Soumrak bodů, již napsal jako bakalářský projekt na DAMU, se uváděla v divadle DISK a byla nastudována Českým rozhlasem Vltava. V divadle DISK mohli diváci vidět i jeho hru Láska, vole, která získala Cenu Evalda Schorma 2007.

PETR KOLEČKO NA DETOXU

Stal se uměleckým šéfem a dramaturgem pražského divadla A studio Rubín, kde sklidila úspěch mj. jeho hra Padesátka v hvězdném obsazení: Ondřej Pavelka, Jakub Prachař, Marek Taclík a Michal Pavlata. Petr Kolečko je společně s Tomášem Svobodou autorem hry se zpěvy Jágr, Kladeňák či laiky i kritiky ceněného alternativního muzikálu Pornohvězdy.

Petr Kolečko proslul také televizní tvorbou. S kolegou Janem Prušinovským napsal scénář ke komediálním seriálům Okresní přebor a Trpaslík, ještě s Miroslavem Krobotem to byl sitcom Čtvrtá hvězda.

S Tomášem Holečkem napsali Martu a Věru, které si zahrály Barbora Poláková a Sabina Remundová. Petr Kolečko se dále podílel na scénářích seriálů Nevinné lži, Obchoďák či hitu TV Prima Vinaři. Z jeho díly je i série Most!, kde hlavní roli dostal Martin Hofman, herec s ohromným komediálním talentem.

Z počinů Petra Kolečka na stříbrném plátně zaujal Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka či Padesátka, která byla filmovým režijním debutem herce Vojtěcha Kotka, nepočítáme-li dílka studentská.

Za scénář k životopisnému dramatu Masaryk získal Petr Kolečko společně s kolegy Juliem Ševčíkem a Alexem Koenigsmarkem sošku Českého lva 2017. Dalšího dostal roku 2020 jeho a Jana Prušinovského seriál Most!.

O PETRU KOLEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Kolečko má z prvního manželství dvě děti. V roce 2019 se dal dohromady s modelkou a misskou Anetou Vignerovou. Ta mu v únoru 2020 porodila syna Jiřího.

 

Články o celebritě

Vášnivý večírek po Zbožňovaném: Zamilované polibky Prachaře s krásnou Sarou a flirtující Dolanský! Vášnivý večírek po Zbožňovaném: Zamilované polibky Prachaře s krásnou Sarou a flirtující Dolanský! Po slavnostní premiéře snímku Petra Kolečka (37) Zbožňovaný se hosté přesunuli k baru na afterparty.... číst článek
Premiéra filmu Zbožňovaný: Dekolt Chýlkové uchvátil Bartošku! Hřebíčková dva měsíce po porodu Premiéra filmu Zbožňovaný: Dekolt Chýlkové uchvátil Bartošku! Hřebíčková dva měsíce po porodu Jiří Bartoška (74) v hlavní roli nejenom na plátně, ale i na premiéře. Do Lucerny dorazil bez manžel... číst článek
Bartoška o Krainové: DRSNÝ ORTEL! Bartoška o Krainové: DRSNÝ ORTEL! Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je již dávno za námi, letošní ročník si však zaslouž... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Andrea Sedláčková
Andrea Sedláčková
zobrazit profil Václav Matějka
Václav Matějka
zobrazit profil Tomáš Mašín
Tomáš Mašín
zobrazit profil Viktor Tauš
Viktor Tauš
zobrazit profil Oldřich Lipský
Oldřich Lipský
zobrazit profil Olmo Omerzu
Olmo Omerzu
zobrazit profil Jan Nejedlý
Jan Nejedlý
zobrazit profil Ján Novák
Ján Novák