Petr Kolečko scenárista | Celebwiki.cz

Petr Kolečko

Datum narození: 28.3.1984
Místo narození: Broumov
Profese: scenárista, autor divadelních her
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Scenárista Petr Kolečko, držitel Českého lva 2017 za životopisné drama Masaryk, proslul též jako autor divadelních her, a to nejen na domácích scénách, ale i v zahraničí.

Svou tvůrčí dráhu Petr Kolečko zahájil již na studiích režie a scenáristiky na pražské DAMU a brzy proslul nejen v Česku, ale i v cizině. Jeho hra Britney Goes to Heaven byla přeložena do několika jazyků a roku 2007 se dostala i do New Yorku. Hra Soumrak bodů, již napsal jako bakalářský projekt na DAMU, se uváděla v divadle DISK a byla nastudována Českým rozhlasem Vltava. V divadle DISK mohli diváci vidět i jeho hru Láska, vole, která získala Cenu Evalda Schorma 2007.

PETR KOLEČKO NA DETOXU

Stal se uměleckým šéfem a dramaturgem pražského divadla A studio Rubín, kde sklidila úspěch mj. jeho hra Padesátka v hvězdném obsazení: Ondřej Pavelka, Jakub Prachař, Marek Taclík a Michal Pavlata. Petr Kolečko je společně s Tomášem Svobodou autorem hry se zpěvy Jágr, Kladeňák či laiky i kritiky ceněného alternativního muzikálu Pornohvězdy.

Petr Kolečko proslul také televizní tvorbou. S kolegou Janem Prušinovským napsal scénář ke komediálním seriálům Okresní přebor a Trpaslík, ještě s Miroslavem Krobotem to byl sitcom Čtvrtá hvězda.

S Tomášem Holečkem napsali Martu a Věru, které si zahrály Barbora Poláková a Sabina Remundová. Petr Kolečko se dále podílel na scénářích seriálů Nevinné lži, Obchoďák či hitu TV Prima Vinaři. Z jeho díly je i série Most!, kde hlavní roli dostal Martin Hofman, herec s ohromným komediálním talentem.

Z počinů Petra Kolečka na stříbrném plátně zaujal Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka či Padesátka, která byla filmovým režijním debutem herce Vojtěcha Kotka, nepočítáme-li dílka studentská.

Za scénář k životopisnému dramatu Masaryk získal Petr Kolečko společně s kolegy Juliem Ševčíkem a Alexem Koenigsmarkem sošku Českého lva 2017.

O PETRU KOLEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Kolečko je ženatý a má dvě děti. V roce 2019 se dal dohromady s modelkou a misskou Anetou Vignerovou.

 

Články o celebritě

Vignerová se nešetří: Tlustoprdka z diamantových skal! Vignerová se nešetří: Tlustoprdka z diamantových skal! Dělá si legraci nejen ze svého těhotenství, ale i pohádek. Nastávající rodiče Aneta Vignerová (31)… číst článek
Těhulka Aneta Vignerová o těhotenství: Tohle je konec! Těhulka Aneta Vignerová o těhotenství: Tohle je konec! „O kolečko víc, budeme rodina,“ napsala na sociální síť Aneta Vignerová (31) a tím potvrdila informace… číst článek
Vignerová a scenárista MOSTU! budou mít dítě: Malé Kolečko! Vignerová a scenárista MOSTU! budou mít dítě: Malé Kolečko! Po devíti měsících vztahu oznámili radostnou novinu! Aneta Vignerová (31) a Petr Kolečko (34) se… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jiří Čáslavka
Jiří Čáslavka
zobrazit profil Gabriela Kloučková
Gabriela Kloučková
zobrazit profil Martin Nejedlý
Martin Nejedlý
zobrazit profil Ivana Gottová
Ivana Gottová
zobrazit profil Vladimír Šafránek
Vladimír Šafránek
zobrazit profil Lucie Trmíková
Lucie Trmíková
zobrazit profil Jiří Prskavec
Jiří Prskavec
zobrazit profil Barbora Lukešová
Barbora Lukešová