David Mrnka

David Mrnka

Datum narození: 14. 3. 1978
Místo narození: Hradec Králové
Profese: režisér, scénárista, producent
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér a scénárista David Mrnka debutoval historickým životopisným dramatem Milada, které získalo deset nominací na Českého lva, mimo jiné za nejlepší film.

Gymnázium David Mrnka vystudovala v rodném Hradci Králové, ekonomii a posléze i filmovou školu v Austrálii, kam v mládí odešel. Zde též navštěvoval obor režie a produkce na špičkovém mezinárodním vzdělávacím institutu Sae Institute Australia. V Sydney absolvoval také kurzy herectví a práce s herci.

DAVID MRNKA - JAK SHÁNĚL PENÍZE NA MILADU

Již v Austrálii začal David Mrnka působit v showbyznysu jako producent. Roku 2005 se přestěhoval do USA. V Los Angeles pracoval pro CNN a BBC. Podílel se např. na pořadech Larry King Live nebo World Report.

Historickým dramatem Milada (2017) David Mrnka v Česku debutoval nejen jako režisér a scénárista, ale též coby producent. Snímek inspirovaný osudem a životem JUDr. Milady Horákové, popravené 27. června 1950, získal deset nominací na Českého lva, mj. za nejlepší film.

Do role Milady Horákové si David Mrnka společně se spoluautorem scénáře Robertem J. Conantem vybrali jednu z nejlepších izraelských hereček Ayelet Zurerovou. Hlavní mužskou postavu, spolupracovníka Milady Horákové Aloise Schmidta, svěřili Vladimíru Javorskému.

O DAVIDU MRNKOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Další Filmaři

zobrazit profil Warwick Davis
Warwick Davis
zobrazit profil Anna Kohoutová
Anna Kohoutová
zobrazit profil Vladimír Drha
Vladimír Drha
zobrazit profil Emir Kusturica
Emir Kusturica
zobrazit profil Biser Arichtev
Biser Arichtev
zobrazit profil Daniel Pánek
Daniel Pánek
zobrazit profil Ethan Hawke
Ethan Hawke
zobrazit profil Irena Pavlásková
Irena Pavlásková