Denisa Barešová

Datum narození: 16. 12. 1995
Místo narození: Praha
Výška: 173 cm
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Denisa Barešová, držitelka Ceny Thálie, byla na Českého lva nominována za ztvárnění vedlejších rolí v tragikomickém seriálu Kukačky a v dramatické miniséri Podezření.

Vystudovala Gymnázium a hudební školu hl. m. Prahy - hlavní obor zpěv. Odmala byla Denisa Barešová členkou Dismanova rozhlasového dětského souboru, později působila v umělecké skupině OLDstars.

DENISA BAREŠOVÁ DOSTALA CENU THÁLIE

Denisa Barešová v Románu pro muže

V roce 2014 Denisa Barešová nastoupila na DAMU, kde studovala pod vedením pedagogů Petry Špalkové, Marie Štípkové, Ladislava Mrkvičky a Daniela Špinara.

Ještě jako malá se Denisa Barešová představila v Národním divadle v inscenaci Babička, a to v roli Adélky. Později pak v hudební komedii Ondřeje Havelky Zločin v posázavském pacifiku a také v představení Pýcha a předsudek.

Barešová hrála Palachovu Helenu

Před kamerou Denisa Barešová debutovala jako čtrnáctiletá v Románu pro muže (2010) natočeném podle románu Michala Viewegha. Zahrála si v jednom díle z cyklu Nevinné lži (2014) nebo v dramatu Laputa (2015).

Helenku, přítelkyni Jana Palacha v podání Viktora Zavadila, Denisa Barešová ztvárnila životopisném dramatu Jan Palach (2018).

O DENISE BAREŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Na Českého lva byla Denisa Barešová nominována za své výkony ve vedlejších rolích v tragikomickém seriálu Kukačky (2021) a v dramatické minisérii Podezření (2022).

 

 

Články o celebritě

Ina T. versus Ceny filmové kritiky: Retro Mišík a Žilková jako od Botticelliho! Ina T. versus Ceny filmové kritiky: Retro Mišík a Žilková jako od Botticelliho! Ač nemají kredit a pozornost jako blížící se Český lev, jsou Ceny české filmové kritiky respektovano... číst článek
Český lev: Kdo má letos šanci získat ocenění Český lev: Kdo má letos šanci získat ocenění Ceny Český lev České filmové a televizní akademie (ČFTA) předají filmovým tvůrcům 4. března 2023 ve ... číst článek
Nový film Promlčeno: Ztratily se záběry Vilmy Cibulkové! Režisér to vyřešil nečekaně Nový film Promlčeno: Ztratily se záběry Vilmy Cibulkové! Režisér to vyřešil nečekaně Pořádné nervy zažíval Robert Sedláček (48) během natáčení filmu Promlčeno, který před dvěma týdny uv... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ivan Lupták
Ivan Lupták
zobrazit profil Halka Třešňáková
Halka Třešňáková
zobrazit profil Ha Thanh Nguyen Špetlíková
Ha Thanh Nguyen Špetlíková
zobrazit profil Lujza Garajová Schrameková
Lujza Garajová Schrameková
zobrazit profil Jiří Lábus
Jiří Lábus
zobrazit profil Dana Bartůňková
Dana Bartůňková
zobrazit profil Colton Haynes
Colton Haynes