Tomáš Pavlíček režisér, scenárista | Celebwiki.cz

Tomáš Pavlíček

Datum narození: 13.4.1988
Místo narození: Příbram
Profese: režisér, scenárista
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Režisér a scenárista Tomáš Pavlíček byl nominován společně se scenáristkou Lucií Bokšteflovou na Českého lva za snímek Chata na prodej.

Absolvoval režii na FAMU. Studentské filmy Tomáše Pavlíčka byly uvedeny na různých festivalech a přehlídkách (Český tučňák, Kamera Oko, Syracuse Film Festival New York, ShadowLine Festival Salermo - Italy).

TOMÁŠ PAVLÍČEK V CHATĚ ŠTÁB NEŠETŘIL

Za film Pravidelný odlet (2010) Tomáš Pavlíček získal Cenu poroty na festivalu v Ostravě. Jeho bakalářský snímek Nejrychlejší Matěj na světě (2011) byl ověnčen Hlavní cenou Studentský smích na Novoměstském hrnci smíchu v Novém Městě nad Metují.

Výrazně se Tomáš Pavlíček podílel na studentském povídkovém filmu Praho, má lásko (2012). Jeho celovečerní debut, komedie Parádně pokecal (2014), měl premiéru v soutěži Fóra nezávislých na MFF v Karlových Varech.

Za tragikomedii o jednom rodinném víkendu Chata na prodej (2018), kterou Tomáš Pavlíček režíroval, byl společně s Lucií Bokšteflovou nominován na Českého lva v kategorii Nejlepší scénář. Za něj dvojice dostala Cenu české filmové kritiky.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Svatava Simonová
Svatava Simonová
zobrazit profil Barbora Námerová scenáristka
Barbora Námerová scenáristka
zobrazit profil Helena Třeštíková
Helena Třeštíková
zobrazit profil Jiří Chlumský
Jiří Chlumský
zobrazit profil Juraj Jakubisko
Juraj Jakubisko
zobrazit profil Oliver Stone
Oliver Stone
zobrazit profil Karel Kachyňa
Karel Kachyňa
zobrazit profil Aleš Matějka
Aleš Matějka