Tomáš Pavlíček

Tomáš Pavlíček

Datum narození: 13. 4. 1988
Místo narození: Příbram
Profese: režisér, scenárista
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Tomáš Pavlíček byl společně s kolegyní Lucií Bokšteflovou nominován na Českého lva za scénář k tragikomedii Chata na prodej.

Absolvoval režii na FAMU. Studentské filmy Tomáše Pavlíčka se promítaly na různých festivalech a přehlídkách (Český tučňák, Kamera Oko, Syracuse Film Festival New York, ShadowLine Festival Salermo - Italy).

TOMÁŠ PAVLÍČEK V CHATĚ ŠTÁB NEŠETŘIL

Za film Pravidelný odlet (2010) Tomáš Pavlíček získal Cenu poroty na festivalu v Ostravě. Jeho bakalářský snímek Nejrychlejší Matěj na světě (2011) byl ověnčen Hlavní cenou Studentský smích na Novoměstském hrnci smíchu v Novém Městě nad Metují.

Tomáš Pavlíček dostal cenu od kritiků

Výrazně se Tomáš Pavlíček podílel na studentském povídkovém filmu Praho, má lásko (2012). Jeho celovečerní debut, komedie Parádně pokecal (2014), měl premiéru v soutěži Fóra nezávislých na MFF Karlovy Vary.

Za tragikomedii o jednom rodinném víkendu Chata na prodej (2018), kterou Tomáš Pavlíček režíroval, byl společně s Lucií Bokšteflovou nominován na Českého lva v kategorii Nejlepší scénář. Za něj dvojice dostala Cenu české filmové kritiky.

Za Nonstop lahůdky lva také nedostal 

Na Českého lva měl Tomáš Pavlíček nakročeno také v kategorii Nejlepší televizní film nebo minisérie, a to za scénář k epizodě Nonstop lahůdky (2019) psychologického seriálu Jak si nepodělat život.

 

 

Další Filmaři

zobrazit profil Martin Dušek
Martin Dušek
zobrazit profil Věra Jordánová
Věra Jordánová
zobrazit profil Helena Třeštíková
Helena Třeštíková
zobrazit profil Hynek Bočan
Hynek Bočan
zobrazit profil Simona Brdičková
Simona Brdičková
zobrazit profil Petr Oukropec
Petr Oukropec
zobrazit profil Tomáš Klein
Tomáš Klein
zobrazit profil Matěj Podzimek
Matěj Podzimek