Tomáš Pavlíček režisér, scenárista | Celebwiki.cz

Tomáš Pavlíček

Datum narození: 13.4.1988
Místo narození: Příbram
Profese: režisér, scenárista
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Režisér a scenárista Tomáš Pavlíček byl nominován společně se scenáristkou Lucií Bokšteflovou na Českého lva za snímek Chata na prodej.

Absolvoval režii na FAMU. Studentské filmy Tomáše Pavlíčka byly uvedeny na různých festivalech a přehlídkách (Český tučňák, Kamera Oko, Syracuse Film Festival New York, ShadowLine Festival Salermo - Italy).

TOMÁŠ PAVLÍČEK V CHATĚ ŠTÁB NEŠETŘIL

Za film Pravidelný odlet (2010) Tomáš Pavlíček získal Cenu poroty na festivalu v Ostravě. Jeho bakalářský snímek Nejrychlejší Matěj na světě (2011) byl ověnčen Hlavní cenou Studentský smích na Novoměstském hrnci smíchu v Novém Městě nad Metují.

Výrazně se Tomáš Pavlíček podílel na studentském povídkovém filmu Praho, má lásko (2012). Jeho celovečerní debut, komedie Parádně pokecal (2014), měl premiéru v soutěži Fóra nezávislých na MFF v Karlových Varech.

Za tragikomedii o jednom rodinném víkendu Chata na prodej (2018), kterou Tomáš Pavlíček režíroval, byl společně s Lucií Bokšteflovou nominován na Českého lva v kategorii Nejlepší scénář. Za něj dvojice dostala Cenu české filmové kritiky.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Jiří Chlumský
Jiří Chlumský
zobrazit profil Alice Nellis
Alice Nellis
zobrazit profil Jan Hřebejk
Jan Hřebejk
zobrazit profil Slávek Horák
Slávek Horák
zobrazit profil Adrian Stojkov
Adrian Stojkov
zobrazit profil Petr Nikolaev
Petr Nikolaev
zobrazit profil Zdeněk Švarc
Zdeněk Švarc
zobrazit profil Barry Levinson
Barry Levinson