Anna Kurnikovová

Datum narození: 7.6.1981
Místo narození: Moskva, SSSR
Váha: 56 kg
Výška: 173 cm
Profese: tenistka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Anna Kurnikovová je bývalá ruská profesionální tenistka a modelka. Je nejslavnější tenistkou, která nikdy nedokázala zvítězit v singlovém turnaji WTA.

Anna Kurnikovová se narodila 7. června 1981 v Moskvě do sportovně založené rodiny. Jejím otcem byl Sergei Kurnikov, šampión v řecko-římském zápase a později univerzitní profesor. Její matka Alla byla běžkyně na 400 metrů. Anna má mladšího bratra Allana, který je úspěšným golfistou.

Anna Kurnikovová v mládežnických kategoriích zářila a v roce 1995 vstupovala na profesionální okruh jako jasná budoucí světová jednička. Na okruhu ITF vyhrála 2 turnaje. V singlovém žebříčku WTA se dostala Kurnikovová maximálně na 8. místo a i přes vysoký počet finálových účastí nikdy nevyhrála žádný turnaj pořádaný touto organizací.

Anna Kurnikovová zářila spíše ve čtyřhře, kde vytvořila obávanou dvojici půvabných tenistek s Martinou Hingisovou. S tou si připsala dva triumfy na Australian Open (1999, 2002), grandslamové finále na French Open (1999) a dvě vítězství na Turnaji mistryň (1999, 2000). Dne 22. listopadu 1999 se Kurnikovová dokonce stala světovou jedničku ve čtyřhře. Kariéru ukončila v roce 2003.

Anna Kurnikovová byla spíše známá svou krásou a modelingem. Stala se tváří značek Adidas, Omega či Lycos. Časopis People v roce 1998 dokonce Kurnikovovou zařadil mezi 50 nejkrásnějších žen světa. V roce 2011 se stala součástí americké reality show Ten, kdo nejvíc zhubne.

Anna Kurnikovová byla krátce vdaná za ruského hokejistu Sergeje Fjodorova. Její jméno bylo spojováno i s jiným hokejistou, Pavlem Burem. Od roku 2001 je se španělským zpěvákem Enriquem Iglesiasem. V říjnu 2013 se sice spekulovalo, že se dvojice rozešla, ale nyní to znovu vypadá, že se usmířili.

 

Články o celebritě

Byla vůbec těhotná? Kurnikovová má po porodu dvojčat perfektní postavu Byla vůbec těhotná? Kurnikovová má po porodu dvojčat perfektní postavu To snad ani není pravda. Bývalá tenisová hvězda Anna Kurnikovová (36) loni v prosinci porodila dvojčata… číst článek
Enrique Iglesias chystá narozeninový mejdan v Česku: Přiveze i dvojčata! Enrique Iglesias chystá narozeninový mejdan v Česku: Přiveze i dvojčata! Natolik si zamiloval českou metropoli, že se u nás chystá oslavit i své nadcházející 43. narozeniny.… číst článek
Fjodorov exkluzivně 20 let po Naganu: Češi,  vyhráli jste spravedlivě Fjodorov exkluzivně 20 let po Naganu: Češi, vyhráli jste spravedlivě Žádný jiný ruský hokejista neposbíral v NHL víc bodů než on. Čtyřikrát slavil titul mistrů světa,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Robert Reichel
Robert Reichel
zobrazit profil Libor Došek
Libor Došek
zobrazit profil LeBron James
LeBron James
zobrazit profil Lucie Charvátová
Lucie Charvátová
zobrazit profil Karel Nocar
Karel Nocar
zobrazit profil Romelu Lukaku
Romelu Lukaku
zobrazit profil Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec
zobrazit profil Olga Šípková
Olga Šípková