José Mourinho

Datum narození: 26.1.1963
Přezdívka: Special One
Místo narození: Setúbal
Výška: 174 cm
Profese: fotbalový trenér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

José Mourinho je portugalský fotbalový trenér. V minulosti sbíral úspěchy s kluby FC Porto, Inter Milán nebo Real Madrid. V současnosti trénuje Chelsea FC.

José Mário dos Santos Félix Mourinho je kontroverzní trenér známý svou upřímností, arogancí i skvělými trenérskými schopnostmi. Vystudoval technickou univerzitu v Lisabonu, konkrétně sportovní vědy a chtěl se stát profesionálním fotbalistou. Kopačky však brzy pověsil na hřebík, protože na vyšší mety nedokázal dosáhnout kvůli mnoha nedostatkům, převážně fyzickým.

José Mourinho svou trenérskou kariéru začínal na lavičce portugalského klubu SL Benfica v roce 2000, sezonu 2001/02 strávil v UD Leiria. V roce 2002 se dostal na lavičku FC Porto a začaly úspěchy. Celkem získal osm ligových titulů se čtyřmi různými týmy.

FC Porto (2×), se kterým José Mourinho vyhrál i pohár UEFA a Ligu mistrů. Chelsea FC (3×), která po celou dobu jeho působení v letech 2004-07 neprohrála na domácím hřišti ani jeden zápas. Inter Milán (2×), se kterým také zvítezil v Lize mistrů. A Real Madrid (1×), se kterým získal také španělský Superpohár.

José Mourinho si proti sobě poštval v sezóně 2012/13 některé hráče Realu v čele s brankářskou ikonou Ikerem Casillasem, kterého přestal stavět do základní sestavy. Po odchodu z Realu byl 3. června 2013 oficiálně potvrzen jeho návrat do londýnského celku Chelsea FC. 

José Mourinho podepsal smlouvu s londýnským klubem na 4 roky. V klubu nahradil španělského trenéra Rafaela Beníteze. Kromě dalšího titulu a posazením českého brankáře Petra Čecha na lavičku, na sebe upozornil hádkou s krásnou klubovou lékařkou Evou Carneiro.

José Mourinho má lásku k fotbalu v rodině. Jeho otec je bývalý fotbalový brankář a díky jednomu startu i portugalský reprezentant Félix MourinhoJeho manželkou je od roku 1989 Tami Mourinho, se kterou má dceru Matilde a a syna José Mária Jr.

 

Články o celebritě

Klopp a Mourinho se chytili! Na konci nehráli fotbal, řekl kouč Liverpoolu Klopp a Mourinho se chytili! Na konci nehráli fotbal, řekl kouč Liverpoolu Dobrý zápas, hodně na pokoukání, drama až do finiše. V závěru ještě vyšperkovaný… číst článek
Vtípky před derby. Haló, tady Mourinho, zvedl telefon za novináře Vtípky před derby. Haló, tady Mourinho, zvedl telefon za novináře Když na tiskovou konferenci dorazí José Mourinho, bývá o zábavu postaráno. Tentokrát se portugalský… číst článek
Djokovič se klaní Štěpánkovi: Je můj vzor. Ukazuje mi cestu, jak hrát dál Djokovič se klaní Štěpánkovi: Je můj vzor. Ukazuje mi cestu, jak hrát dál Do tenisových dějin se oba zapíší rozdílným způsobem. S kariérou se pomalu loučícího Radka Štěpánka… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Milan Gulaš
Milan Gulaš
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý
zobrazit profil Miroslav Slepička
Miroslav Slepička
zobrazit profil Lucie Svěcená
Lucie Svěcená
zobrazit profil Martin Nešpor
Martin Nešpor
zobrazit profil Iker Casillas
Iker Casillas
zobrazit profil Tomáš Necid
Tomáš Necid
zobrazit profil Jan Železný
Jan Železný