José Mourinho

Datum narození: 26.1.1963
Přezdívka: Special One
Místo narození: Setúbal
Výška: 174 cm
Profese: fotbalový trenér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

José Mourinho je portugalský fotbalový trenér. V minulosti sbíral úspěchy s kluby FC Porto, Inter Milán nebo Real Madrid. V současnosti trénuje Chelsea FC.

José Mário dos Santos Félix Mourinho je kontroverzní trenér známý svou upřímností, arogancí i skvělými trenérskými schopnostmi. Vystudoval technickou univerzitu v Lisabonu, konkrétně sportovní vědy a chtěl se stát profesionálním fotbalistou. Kopačky však brzy pověsil na hřebík, protože na vyšší mety nedokázal dosáhnout kvůli mnoha nedostatkům, převážně fyzickým.

José Mourinho svou trenérskou kariéru začínal na lavičce portugalského klubu SL Benfica v roce 2000, sezonu 2001/02 strávil v UD Leiria. V roce 2002 se dostal na lavičku FC Porto a začaly úspěchy. Celkem získal osm ligových titulů se čtyřmi různými týmy.

FC Porto (2×), se kterým José Mourinho vyhrál i pohár UEFA a Ligu mistrů. Chelsea FC (3×), která po celou dobu jeho působení v letech 2004-07 neprohrála na domácím hřišti ani jeden zápas. Inter Milán (2×), se kterým také zvítezil v Lize mistrů. A Real Madrid (1×), se kterým získal také španělský Superpohár.

José Mourinho si proti sobě poštval v sezóně 2012/13 některé hráče Realu v čele s brankářskou ikonou Ikerem Casillasem, kterého přestal stavět do základní sestavy. Po odchodu z Realu byl 3. června 2013 oficiálně potvrzen jeho návrat do londýnského celku Chelsea FC. 

José Mourinho podepsal smlouvu s londýnským klubem na 4 roky. V klubu nahradil španělského trenéra Rafaela Beníteze. Kromě dalšího titulu a posazením českého brankáře Petra Čecha na lavičku, na sebe upozornil hádkou s krásnou klubovou lékařkou Evou Carneiro.

José Mourinho má lásku k fotbalu v rodině. Jeho otec je bývalý fotbalový brankář a díky jednomu startu i portugalský reprezentant Félix MourinhoJeho manželkou je od roku 1989 Tami Mourinho, se kterou má dceru Matilde a a syna José Mária Jr.

 

Články o celebritě

Wengerova éra? Od nástupu pana Kdo? přes revoluci po pozvolný pád Wengerova éra? Od nástupu pana Kdo? přes revoluci po pozvolný pád Jestli si někdo zasloužil happy end, tak Arséne Wenger. Jenže dopředu se nedá naplánovat jako třeba… číst článek
Kapitán strčil Pogbovi prst do nosu. Jako zamilovaní, smál se Mourinho Kapitán strčil Pogbovi prst do nosu. Jako zamilovaní, smál se Mourinho Typický "mourinhovský" zápas zpestřila alespoň šarvátka. V závěru čtvrteční dohrávky 31. kola Premier… číst článek
Příběh krále Salaha: z egyptské ulice přes zklamání v Chelsea k rekordům Příběh krále Salaha: z egyptské ulice přes zklamání v Chelsea k rekordům Většina zázraků se děje jen v lidských hlavách, ale tento div je skutečný. Egyptský král dobyl Anglii.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek
zobrazit profil Martin Růžička
Martin Růžička
zobrazit profil Vladimír Vůjtek
Vladimír Vůjtek
zobrazit profil Jiří Beran
Jiří Beran
zobrazit profil Tomáš  Kraus
Tomáš Kraus
zobrazit profil Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec
zobrazit profil Eliška Klučinová
Eliška Klučinová
zobrazit profil Jakub Kovář
Jakub Kovář