José Mourinho

Datum narození: 26.1.1963
Přezdívka: Special One
Místo narození: Setúbal
Výška: 174 cm
Profese: fotbalový trenér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

José Mourinho je portugalský fotbalový trenér. V minulosti sbíral úspěchy s kluby FC Porto, Inter Milán nebo Real Madrid. V současnosti trénuje Chelsea FC.

José Mário dos Santos Félix Mourinho je kontroverzní trenér známý svou upřímností, arogancí i skvělými trenérskými schopnostmi. Vystudoval technickou univerzitu v Lisabonu, konkrétně sportovní vědy a chtěl se stát profesionálním fotbalistou. Kopačky však brzy pověsil na hřebík, protože na vyšší mety nedokázal dosáhnout kvůli mnoha nedostatkům, převážně fyzickým.

José Mourinho svou trenérskou kariéru začínal na lavičce portugalského klubu SL Benfica v roce 2000, sezonu 2001/02 strávil v UD Leiria. V roce 2002 se dostal na lavičku FC Porto a začaly úspěchy. Celkem získal osm ligových titulů se čtyřmi různými týmy.

FC Porto (2×), se kterým José Mourinho vyhrál i pohár UEFA a Ligu mistrů. Chelsea FC (3×), která po celou dobu jeho působení v letech 2004-07 neprohrála na domácím hřišti ani jeden zápas. Inter Milán (2×), se kterým také zvítezil v Lize mistrů. A Real Madrid (1×), se kterým získal také španělský Superpohár.

José Mourinho si proti sobě poštval v sezóně 2012/13 některé hráče Realu v čele s brankářskou ikonou Ikerem Casillasem, kterého přestal stavět do základní sestavy. Po odchodu z Realu byl 3. června 2013 oficiálně potvrzen jeho návrat do londýnského celku Chelsea FC. 

José Mourinho podepsal smlouvu s londýnským klubem na 4 roky. V klubu nahradil španělského trenéra Rafaela Beníteze. Kromě dalšího titulu a posazením českého brankáře Petra Čecha na lavičku, na sebe upozornil hádkou s krásnou klubovou lékařkou Evou Carneiro.

José Mourinho má lásku k fotbalu v rodině. Jeho otec je bývalý fotbalový brankář a díky jednomu startu i portugalský reprezentant Félix MourinhoJeho manželkou je od roku 1989 Tami Mourinho, se kterou má dceru Matilde a a syna José Mária Jr.

 

Články o celebritě

Obrovské osvěžení, hodnotí Rosický kouče Sparty. Jak vidí posily Slavie? Obrovské osvěžení, hodnotí Rosický kouče Sparty. Jak vidí posily Slavie? PŘÍMO Z RAKOUSKA | Velké změny ve Spartě vnímá pozitivně. Záložník Tomáš Rosický, který už začal… číst článek
Drahá posila Arsenalu? Mourinho ji odmítl, není to hráč pro velké zápasy Drahá posila Arsenalu? Mourinho ji odmítl, není to hráč pro velké zápasy Získali jsme top posilu. Elitního střelce z francouzské ligy. Nikdo jiný nestál v historii Arsenalu… číst článek
Zpověď muslima Pogby: o teroru, úmrtí otce i trofejích s United Zpověď muslima Pogby: o teroru, úmrtí otce i trofejích s United Hvězdný Paul Pogba má za sebou divokou sezonu. S Manchesterem United ovládl Evropskou ligu, ale jako… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Alexander Ovečkin
Alexander Ovečkin
zobrazit profil Ondřej Synek
Ondřej Synek
zobrazit profil Jakub Malina
Jakub Malina
zobrazit profil David Hruška
David Hruška
zobrazit profil Tomáš Hübschman
Tomáš Hübschman
zobrazit profil Marek Matějovský
Marek Matějovský
zobrazit profil Aleš Valenta
Aleš Valenta
zobrazit profil David Beckham
David Beckham