José Mourinho

Datum narození: 26.1.1963
Přezdívka: Special One
Místo narození: Setúbal
Výška: 174 cm
Profese: fotbalový trenér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

José Mourinho je portugalský fotbalový trenér. V minulosti sbíral úspěchy s kluby FC Porto, Inter Milán nebo Real Madrid. V současnosti trénuje Chelsea FC.

José Mário dos Santos Félix Mourinho je kontroverzní trenér známý svou upřímností, arogancí i skvělými trenérskými schopnostmi. Vystudoval technickou univerzitu v Lisabonu, konkrétně sportovní vědy a chtěl se stát profesionálním fotbalistou. Kopačky však brzy pověsil na hřebík, protože na vyšší mety nedokázal dosáhnout kvůli mnoha nedostatkům, převážně fyzickým.

José Mourinho svou trenérskou kariéru začínal na lavičce portugalského klubu SL Benfica v roce 2000, sezonu 2001/02 strávil v UD Leiria. V roce 2002 se dostal na lavičku FC Porto a začaly úspěchy. Celkem získal osm ligových titulů se čtyřmi různými týmy.

FC Porto (2×), se kterým José Mourinho vyhrál i pohár UEFA a Ligu mistrů. Chelsea FC (3×), která po celou dobu jeho působení v letech 2004-07 neprohrála na domácím hřišti ani jeden zápas. Inter Milán (2×), se kterým také zvítezil v Lize mistrů. A Real Madrid (1×), se kterým získal také španělský Superpohár.

José Mourinho si proti sobě poštval v sezóně 2012/13 některé hráče Realu v čele s brankářskou ikonou Ikerem Casillasem, kterého přestal stavět do základní sestavy. Po odchodu z Realu byl 3. června 2013 oficiálně potvrzen jeho návrat do londýnského celku Chelsea FC. 

José Mourinho podepsal smlouvu s londýnským klubem na 4 roky. V klubu nahradil španělského trenéra Rafaela Beníteze. Kromě dalšího titulu a posazením českého brankáře Petra Čecha na lavičku, na sebe upozornil hádkou s krásnou klubovou lékařkou Evou Carneiro.

José Mourinho má lásku k fotbalu v rodině. Jeho otec je bývalý fotbalový brankář a díky jednomu startu i portugalský reprezentant Félix MourinhoJeho manželkou je od roku 1989 Tami Mourinho, se kterou má dceru Matilde a a syna José Mária Jr.

 

Články o celebritě

Chlapci z jeskyně brázdí svět. O víkendu přijeli na zápas „svého“ Manchesteru Chlapci z jeskyně brázdí svět. O víkendu přijeli na zápas „svého“ Manchesteru Jako ty nejvýznamnější hosty o víkendu přivítal anglický fotbalový klub Manchester United mládežnický… číst článek
Adios, Lopetegui? Kouč vysvětloval debakl, Real má představit Conteho Adios, Lopetegui? Kouč vysvětloval debakl, Real má představit Conteho Trápení pokračuje! Real Madrid v lize znovu nedokázal vyhrát. Navíc utrpěl těžký direkt od úhlavního… číst článek
Říhova zpověď: Já a bouřlivák? To dřív… Mluví o Rusku i svém soukromí Říhova zpověď: Já a bouřlivák? To dřív… Mluví o Rusku i svém soukromí V prosinci oslaví šedesátku. V květnu se v Bratislavě, oblíbeném městě, kde slavil dva slovenské… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Štěrba
Jan Štěrba
zobrazit profil Jakub Voráček
Jakub Voráček
zobrazit profil Jiří Hudler
Jiří Hudler
zobrazit profil Jiří Beran
Jiří Beran
zobrazit profil Denisa Lhotová
Denisa Lhotová
zobrazit profil Jasmin Ščuk
Jasmin Ščuk
zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek
zobrazit profil Petr Sýkora
Petr Sýkora