Jan Hamáček

Datum narození: 4.11.1978
Místo narození: Mladá Boleslav
Profese: politik ČSSD, předseda strany, poslanec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Sociální demokrat Jan Hamáček se v listopadu 2013 stal předsedou Poslanecké sněmovny. V únoru 2018 byl zvolen šéfem ČSSD.

Jako dítě chodil Jan Hamáček na základní školu v rodné Mladé Boleslavi. V mládí byl aktivním členem tamního oddílu vodních skautů. V letech 1997 až 2001 studoval Filozofickou fakultu UK v Praze obor překladatelství a tlumočnictví, kterou ale nedokončil. Hovoří anglicky, španělsky, německy a francouzsky, dále ovládá základy ruštiny a polštiny.

JAN HAMÁČEK - ROZHOVOR PRO E15

Svoji politickou kariéru Jan Hamáček začal jako člen Mladých sociálních demokratů. Mezi roky 2002 až 2006 působil jako jejich předseda a v letech 2006 až 2008 coby viceprezident Světové organizace socialistické mládeže. V roce 2009 obdržel Záslužný kříž ministra obrany III. stupně, který mu byl udělen ministrem obrany Martinem Bartákem za zásluhy o rozvoj rezortu.

Nějaký čas působil Jan Hamáček v zastupitelstvu Středočeského kraje. Poté přešel do funkce vedoucího zahraničního oddělení sociální demokracie a zároveň poradce předsedy vlády Jiřího Paroubka pro zahraniční politiku. 

Poslanecký mandát poprvé získal ve volbách 2006. V prosinci 2012 byl zvolen místopředsedou Sněmovny a v listopadu 2013 poskočil na křeslo šéfovské. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem sociálních demokratů ve Středočeském kraji. V únoru 2018 byl Jan Hamáček zvolen předsedou ČSSD. V červnu téhož roku ho prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem hned dvou rezortů, a to vnitra a zahraničí.

O JANU HAMÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Hamáček je ženatý. S manželkou Kamilou vychovává syny Matyáše a Lukáše.

 

Články o celebritě

„Ostuda a ponížení.“ Schwarzenberg kvůli výběru Petříčka vybuchl, není sám „Ostuda a ponížení.“ Schwarzenberg kvůli výběru Petříčka vybuchl, není sám Předseda ČSSD Jan Hamáček opět otočil. Nejdřív plánoval přijít s řešením na ministerstvu zahraničí… číst článek
Komentář: Chcete do televize? Najděte si sirotky a udeřte na Babiše Komentář: Chcete do televize? Najděte si sirotky a udeřte na Babiše O lidovecké europoslankyni Michaele Šojdrové (KDU-ČSL) nebylo posledních pět let moc slyšet. Teď,… číst článek
Babiš to za odpor k syrským sirotkům tvrdě schytal. „Zrůdy,“ brání ho Ovčáček Babiš to za odpor k syrským sirotkům tvrdě schytal. „Zrůdy,“ brání ho Ovčáček Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) navrhuje přijmout 50 syrských sirotků jako gesto solidarity… číst článek

Další Politici

zobrazit profil František Čuňas Stárek
František Čuňas Stárek
zobrazit profil Milouš Jakeš
Milouš Jakeš
zobrazit profil Jan Žaloudík
Jan Žaloudík
zobrazit profil Tomáš Trč
Tomáš Trč
zobrazit profil Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar
zobrazit profil Dalibor Horák
Dalibor Horák
zobrazit profil Petr  Gawlas
Petr Gawlas
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek