Jan Hamáček

Datum narození: 4.11.1978
Místo narození: Mladá Boleslav
Profese: politik ČSSD, předseda strany, poslanec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Sociální demokrat Jan Hamáček se v listopadu 2013 stal předsedou Poslanecké sněmovny. V únoru 2018 byl zvolen šéfem ČSSD.

Jako dítě chodil Jan Hamáček na základní školu v rodné Mladé Boleslavi. V mládí byl aktivním členem tamního oddílu vodních skautů. V letech 1997 až 2001 studoval Filozofickou fakultu UK v Praze obor překladatelství a tlumočnictví, kterou ale nedokončil. Hovoří anglicky, španělsky, německy a francouzsky, dále ovládá základy ruštiny a polštiny.

JAN HAMÁČEK - ROZHOVOR PRO E15

Svoji politickou kariéru Jan Hamáček začal jako člen Mladých sociálních demokratů. Mezi roky 2002 až 2006 působil jako jejich předseda a v letech 2006 až 2008 coby viceprezident Světové organizace socialistické mládeže. V roce 2009 obdržel Záslužný kříž ministra obrany III. stupně, který mu byl udělen ministrem obrany Martinem Bartákem za zásluhy o rozvoj rezortu.

Nějaký čas působil Jan Hamáček v zastupitelstvu Středočeského kraje. Poté přešel do funkce vedoucího zahraničního oddělení sociální demokracie a zároveň poradce předsedy vlády Jiřího Paroubka pro zahraniční politiku. 

Poslanecký mandát poprvé získal ve volbách 2006. V prosinci 2012 byl zvolen místopředsedou Sněmovny a v listopadu 2013 poskočil na křeslo šéfovské. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem sociálních demokratů ve Středočeském kraji. V únoru 2018 byl Jan Hamáček zvolen předsedou ČSSD. V červnu téhož roku ho prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem hned dvou rezortů, a to vnitra a zahraničí.

O JANU HAMÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Hamáček je ženatý. S manželkou Kamilou vychovává syny Matyáše a Lukáše.

 

Články o celebritě

Ať se Babiš pochlapí a jde znovu na Hrad s nominací Pocheho, žádá Netolický z ČSSD Ať se Babiš pochlapí a jde znovu na Hrad s nominací Pocheho, žádá Netolický z ČSSD Tohle jméno se skloňovalo během útoků opozice poměrně často. Miroslav Poche jako odmítnutý kandidát… číst článek
Vláda získala důvěru, opírá se o komunisty. Babišovi „ujely“ nervy Vláda získala důvěru, opírá se o komunisty. Babišovi „ujely“ nervy Politická nestabilita v Česku skončila. Druhá vláda Andreje Babiše dnes získala důvěru poslanců.… číst článek
Babišův kabinet si jde pro důvěru: Naše nová VLÁDA komunisty RÁDA? Babišův kabinet si jde pro důvěru: Naše nová VLÁDA komunisty RÁDA? Třešně jsou teď v sezoně. Ať už u prodejců anebo třeba v politice. Druhá vláda Andreje Babiše (63,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Antonín Baudyš
Antonín Baudyš
zobrazit profil Jan  Fischer
Jan Fischer
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Mária Koudelová
Mária Koudelová
zobrazit profil Michal Kováč
Michal Kováč
zobrazit profil Milan Hnilička
Milan Hnilička
zobrazit profil Andrej Babiš
Andrej Babiš
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross