Jan Hamáček

Datum narození: 4.11.1978
Místo narození: Mladá Boleslav
Profese: politik ČSSD
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Sociální demokrat Jan Hamáček se v listopadu 2013 stal předsedou Poslanecké sněmovny. V únoru 2018 byl zvolen šéfem ČSSD.

Jako dítě chodil Jan Hamáček na základní školu v rodné Mladé Boleslavi. V mládí byl aktivním členem tamního oddílu vodních skautů. V letech 1997 až 2001 studoval Filozofickou fakultu UK v Praze obor překladatelství a tlumočnictví, kterou ale nedokončil. Hovoří anglicky, španělsky, německy a francouzsky, dále ovládá základy ruštiny a polštiny.

JAN HAMÁČEK - ROZHOVOR PRO E15

Svoji politickou kariéru Jan Hamáček začal jako člen Mladých sociálních demokratů. Mezi roky 2002 až 2006 působil jako jejich předseda a v letech 2006 až 2008 coby viceprezident Světové organizace socialistické mládeže. V roce 2009 obdržel Záslužný kříž ministra obrany III. stupně, který mu byl udělen ministrem obrany Martinem Bartákem za zásluhy o rozvoj rezortu.

Nějaký čas působil Jan Hamáček v zastupitelstvu Středočeského kraje. Poté přešel do funkce vedoucího zahraničního oddělení sociální demokracie a zároveň poradce předsedy vlády Jiřího Paroubka pro zahraniční politiku. 

Poslanecký mandát poprvé získal ve volbách 2006. V prosinci 2012 byl zvolen místopředsedou Sněmovny a v listopadu 2013 poskočil na křeslo šéfovské. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem sociálních demokratů ve Středočeském kraji. V únoru 2018 byl Jan Hamáček zvolen předsedou ČSSD.

O JANU HAMÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Hamáček je ženatý. S manželkou Kamilou vychovává syny Matyáše a Lukáše.

 

Články o celebritě

Základy koaliční smlouvy mezi ANO a ČSSD mají být do konce týdne. Okamura supí Základy koaliční smlouvy mezi ANO a ČSSD mají být do konce týdne. Okamura supí Bude o vládě jasno do konce týdne? Vicepremiér v demisi a ministr životního prostřední Richard Brabec… číst článek
Hamáček má vnitro? Hamáček má vnitro? Nová vláda s důvěrou je po včerejšku o něco reálnější. Předsednictvo sociální demokracie dalo zelenou… číst článek
Komentář: ČSSD se vrací k Babišovi. A přebírá od něj Černého Petra Komentář: ČSSD se vrací k Babišovi. A přebírá od něj Černého Petra Předsednictvo ČSSD celkem těsně rozhodlo, že se strana vrátí k jednáním o vládě s ANO. To jí sice… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný
zobrazit profil Josef Nétek
Josef Nétek
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká
zobrazit profil Tomáš Hüner
Tomáš Hüner
zobrazit profil Ivo Polák
Ivo Polák
zobrazit profil Ladislav Velebný
Ladislav Velebný
zobrazit profil Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
zobrazit profil Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer