Jan Hamáček

Datum narození: 4.11.1978
Místo narození: Mladá Boleslav
Profese: politik ČSSD, předseda strany, poslanec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Sociální demokrat Jan Hamáček se v listopadu 2013 stal předsedou Poslanecké sněmovny. V únoru 2018 byl zvolen šéfem ČSSD.

Jako dítě chodil Jan Hamáček na základní školu v rodné Mladé Boleslavi. V mládí byl aktivním členem tamního oddílu vodních skautů. V letech 1997 až 2001 studoval Filozofickou fakultu UK v Praze obor překladatelství a tlumočnictví, kterou ale nedokončil. Hovoří anglicky, španělsky, německy a francouzsky, dále ovládá základy ruštiny a polštiny.

JAN HAMÁČEK - ROZHOVOR PRO E15

Svoji politickou kariéru Jan Hamáček začal jako člen Mladých sociálních demokratů. Mezi roky 2002 až 2006 působil jako jejich předseda a v letech 2006 až 2008 coby viceprezident Světové organizace socialistické mládeže. V roce 2009 obdržel Záslužný kříž ministra obrany III. stupně, který mu byl udělen ministrem obrany Martinem Bartákem za zásluhy o rozvoj rezortu.

Nějaký čas působil Jan Hamáček v zastupitelstvu Středočeského kraje. Poté přešel do funkce vedoucího zahraničního oddělení sociální demokracie a zároveň poradce předsedy vlády Jiřího Paroubka pro zahraniční politiku. 

Poslanecký mandát poprvé získal ve volbách 2006. V prosinci 2012 byl zvolen místopředsedou Sněmovny a v listopadu 2013 poskočil na křeslo šéfovské. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem sociálních demokratů ve Středočeském kraji. V únoru 2018 byl Jan Hamáček zvolen předsedou ČSSD. V červnu téhož roku ho prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem hned dvou rezortů, a to vnitra a zahraničí.

O JANU HAMÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Hamáček je ženatý. S manželkou Kamilou vychovává syny Matyáše a Lukáše.

 

Články o celebritě

Češi si mohou za drahá data v mobilech sami, myslí si Nováková. Babiš kroutí hlavou Češi si mohou za drahá data v mobilech sami, myslí si Nováková. Babiš kroutí hlavou O pozdvižení se postarala ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO), podle které si Češi… číst článek
„Mlátičku“ Ondráčka dráždí odměny šéfů policie. „Chce vzít všem,“ hřímá Hamáček „Mlátičku“ Ondráčka dráždí odměny šéfů policie. „Chce vzít všem,“ hřímá Hamáček Komunistovi Zdeňku Ondráčkovi vadí „nemravné odměny“ pro šéfy bezpečnostních složek. Proto navrhuje,… číst článek
Milionový spor Lidový dům: Altnerova dcera chce vystoupit na sjezdu ČSSD. Hamáček s ní „vyběhl“ Milionový spor Lidový dům: Altnerova dcera chce vystoupit na sjezdu ČSSD. Hamáček s ní „vyběhl“ Spor o Lidový dům – tedy sídla ČSSD, chtěla řešit dědička po advokátovi Zdeňku Altnerovi přímo na… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Simona Kratochvílová
Simona Kratochvílová
zobrazit profil Eva Tylová
Eva Tylová
zobrazit profil Marian Kotleba
Marian Kotleba
zobrazit profil Milan Chovanec
Milan Chovanec
zobrazit profil Soňa Kodetová
Soňa Kodetová
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká
zobrazit profil Jiří Bis
Jiří Bis
zobrazit profil František Gábor
František Gábor