Jan Žaloudík

Datum narození: 7.8.1954
Místo narození: Ježkovice
Profese: senátor a lékař
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Bývalý děkan Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a šéf Masarykova onkologického ústavu v Brně Jan Žaloudík ve volbách 2016 obhájil post senátora. Šanci v horní komoře setrvat mu dala ČSSD.

Někdejší člen KSČ Jan Žaloudík se do horní komory dostal ve volbách 2010, a to za obvod č. 55 - Brno-město. Jako nestraníkovi mu dala důvěru ČSSD – nezklamal. Porazil bývalého ministra zdravotnictví Tomáše Julínka, jehož do boje o senátorské křeslo vyslala ODS. Jan Žaloudík působí od března 2014 jako poradce premiéra Bohuslava Sobotky pro oblast sociálních věcí, vědy a výzkumu, školství, zdravotnictví a rovných příležitostí. Ve volbách do Senátu PČR 2016 byl vyslán, aby obhájil mandát za ČSSD v obvodu č. 55 - Brno-město.

Po absolvování Lékařské fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně Jan Žaloudík pracoval mj. v Masarykově onkologickém ústavu v Brně jako chirurg a onkolog. Tento ústav také vedl a později zastával funkci náměstka ředitele pro rozvoj, vědu a výuku. Poté, co se stal šéfem Jiří Vorlíček, musel místo opustit. Byl též proděkanem pro vědu a výzkum Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a také jejím děkanem. Roku 2003 získal profesuru.

Rodák Ježkovic na Vyškovsku Jan Žaloudík má dvě dcery. Mezi jeho koníčky patří především pobyt v přírodě ve všech formách: dříve tramping, horská turistika, cestování, nyní již více zahrada, houbaření a v posledních době je nadšeným rybářem. Má rád literaturu a hudbu (sám amatérsky hraje na kytaru a pětistrunné banjo).

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Adolf Klepš
Adolf Klepš
zobrazit profil Václav Láska
Václav Láska
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Jiří Valenta
Jiří Valenta
zobrazit profil Petr Beitl
Petr Beitl
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík
zobrazit profil Saddám  Husajn
Saddám Husajn
zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný