Julia Roberts

Datum narození: 28.10.1967
Místo narození: Atlanta, USA
Výška: 175 cm
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Pretty Woman Julia Roberts je nejen krásná, ale také úspěšná herečka. Ba jedna z nejúspěšnějších a také nejlépe placených.

Bývalá modelka Julia Fiona Roberts se nesmazatelně zapsala do dějin (nejen) amerického filmu - je držitelkou tří Zlatých glóbů (filmy Erin Brockovich, Pretty Woman a Ocelové magnólie) a jednoho Oskara (Erin Brockovich). Patří mezi nejlépe placené filmové herečky všech dob (stala první herečkou, která se dostala nad dvacetimilionovou hranici za film, samozřejmě v dolarech).

Julia Roberts chtěla být herečkou odmala, navštěvovala soukromé herecké kurzy, ale nemohla se chytit. Upsala se tedy modelingové agentuře, nicméně nakonec se jí její sen splnil. První - byť jen drobnou - roli dostala v eroticky laděném snímku Firehouse. Pak už ale následovaly (kromě zmíněných, oceněných snímků) trháky jako Noci s nepřítelem, Nevěsta na útěku, Dannyho parťáci, Úsměv Mony Lisy, Na sv. Valentýna, Moje krásná učitelka nebo Sněhurka, kde si Julia Roberts zahrála zlou královnu.

Julia Roberts je vdaná a má tři děti. V životě měla několik partnerů, patří mezi ně třeba herci Liam Neeson, Kiefer Sutherland (s ním dokonce plánovala svatbu), Jason Patric, Matthew Perry, Benjamin Bratt nebo zpěvák Lyle Lovett (toho si dokonce v roce 1993 vzala, ale vydrželi spolu jen rok a půl).

V roce 2002 se Julia Roberts provdala znovu, jejím mužem se stal kameramana Daniel Moder. Mají spolu dvojčata Hazel Patricii a Finna Waltera (narozeni 2004) a Henryho Daniela (narozen 2007).

 

Články o celebritě

Kosmetické dárky, které bude milovat každá žena: Objednejte je on-line! Kosmetické dárky, které bude milovat každá žena: Objednejte je on-line! Kosmetikou pod stromečkem neurazíte snad žádnou ženu. Musíte si ale dát aspoň trošku záležet. Luxusní… číst článek
Krásná jako hollywoodské hvězdy: Jaké jsou jejich tajné kosmetické triky? Krásná jako hollywoodské hvězdy: Jaké jsou jejich tajné kosmetické triky? Vypadat dobře mají celebrity v popisu práce. Některé bojují proti proudu času plastikami, jiné trochu… číst článek
Už má náhradu za Angelinu? Pitt se ukázal po boku Julie Roberts! Už má náhradu za Angelinu? Pitt se ukázal po boku Julie Roberts! Herec Brad Pitt se před nedávnem rozešel se svou manželkou Angelinou Jolie a dvojici čeká rozvod.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tomáš  Materna
Tomáš Materna
zobrazit profil Edward Redmayne
Edward Redmayne
zobrazit profil Oldřich Vízner
Oldřich Vízner
zobrazit profil Jorga Kotrbová
Jorga Kotrbová
zobrazit profil Martin Hofmann
Martin Hofmann
zobrazit profil Marla Maples
Marla Maples
zobrazit profil Vladimír Ráž
Vladimír Ráž
zobrazit profil Jitka Kocurová
Jitka Kocurová