Julia Roberts

Datum narození: 28.10.1967
Místo narození: Atlanta, USA
Výška: 175 cm
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Pretty Woman Julia Roberts je nejen krásná, ale také úspěšná herečka. Ba jedna z nejúspěšnějších a také nejlépe placených.

Bývalá modelka Julia Fiona Roberts se nesmazatelně zapsala do dějin (nejen) amerického filmu - je držitelkou tří Zlatých glóbů (filmy Erin Brockovich, Pretty Woman a Ocelové magnólie) a jednoho Oskara (Erin Brockovich). Patří mezi nejlépe placené filmové herečky všech dob (stala první herečkou, která se dostala nad dvacetimilionovou hranici za film, samozřejmě v dolarech).

Julia Roberts chtěla být herečkou odmala, navštěvovala soukromé herecké kurzy, ale nemohla se chytit. Upsala se tedy modelingové agentuře, nicméně nakonec se jí její sen splnil. První - byť jen drobnou - roli dostala v eroticky laděném snímku Firehouse. Pak už ale následovaly (kromě zmíněných, oceněných snímků) trháky jako Noci s nepřítelem, Nevěsta na útěku, Dannyho parťáci, Úsměv Mony Lisy, Na sv. Valentýna, Moje krásná učitelka nebo Sněhurka, kde si Julia Roberts zahrála zlou královnu.

Julia Roberts je vdaná a má tři děti. V životě měla několik partnerů, patří mezi ně třeba herci Liam Neeson, Kiefer Sutherland (s ním dokonce plánovala svatbu), Jason Patric, Matthew Perry, Benjamin Bratt nebo zpěvák Lyle Lovett (toho si dokonce v roce 1993 vzala, ale vydrželi spolu jen rok a půl).

V roce 2002 se Julia Roberts provdala znovu, jejím mužem se stal kameramana Daniel Moder. Mají spolu dvojčata Hazel Patricii a Finna Waltera (narozeni 2004) a Henryho Daniela (narozen 2007).

 

Články o celebritě

Celebrity za mlada: Kdo dospěl do krásy? Celebrity za mlada: Kdo dospěl do krásy? George Clooney rozhodně nebyl v pubertě lamačem dívčích srdcí a až s věkem získal své pověstné charizma.… číst článek
Kouč Růžička a jeho Marie jsou zasnoubeni! Chomutovský příběh Pretty Woman Kouč Růžička a jeho Marie jsou zasnoubeni! Chomutovský příběh Pretty Woman I Vánoce roku 2016 mají svůj příběh Pretty Woman. A český! Trenér chomutovských pirátů Vladimír Růžička… číst článek
Julia Roberts na stadionu United: Chodila bosa, zdravila Rooneyho manželku Julia Roberts na stadionu United: Chodila bosa, zdravila Rooneyho manželku Pretty Woman na fotbale? Na zápase anglické Premier League mezi Manchesterem United a West Hamem… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ladislav Ondřej
Ladislav Ondřej
zobrazit profil Iva Janžurová
Iva Janžurová
zobrazit profil Jan Přeučil
Jan Přeučil
zobrazit profil Tomáš Holý
Tomáš Holý
zobrazit profil Meg Ryan
Meg Ryan
zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová
zobrazit profil Lenka Zahradnická
Lenka Zahradnická
zobrazit profil Marek Holý
Marek Holý