Helena Dytrtová

Datum narození: 12.1.1962
Místo narození: Jablonné nad Orlicí
Profese: herečka, zpěvačka, dabérka a režisérka dabingu

Související celebrity

Životopis

Helena Dytrtová je známá univerzální umělkyně. Lidé ji znají jako herečku, zpěvačku a dabérku. Jejím partnerem byl herec Pavel Trávníček, s nímž má syna Pavla.

Helena Dytrtová se v mládí věnovala zpěvu, atletice a lyžování. Po maturitě na pedagogické škole v Litomyšli učila v mateřské škole, hrála na housle a vystupovala s taneční skupinou Metronom. Po úspěchu v soutěži Mladá píseň Jihlava přešla do Prahy, kde studovala zpěv na Státní konzervatoři. Hrála s kapelou Tutti, kde se zamilovala do herce Pavla Trávníčka. S ním má syna Pavla, o kterého Trávníček údajně nejevil zájem.

Helena Dytrtová měla k herectví blízko odmala. Její otec založil ochotnický spolek, v němž hrála i její matka. Jako malá si Helena Dytrtová ráda hrála na televizní hlasatelku. Chodila také do dětského pěveckého sboru. Zpěv poté studovala na konzervatoři, jako mladá se objevila občas i před kamerou, kde ale hrála komparzní role.

Během své profesionální kariéry se Helena Dytrtová předvedla například v muzikálech Láska je láska, Obraz Doriana Graye nebo v Elixíru života. Objevila se i v seriálu Kriminálka Anděl. Její hlas můžeme slyšet v romantickém dramatu Nebezpečná posedlost, v americkém animovaném snímku Lovecká sezóna, ve francouzském thrilleru Spiklenci nebo v seriálech Dr. House, Ally McBealová, Pohotovost či Sezame, otevři se. Stala se nejen uznávanou dabérkou, ale také upravuje dialogy a režíruje. 

Z prvního manželství má Helena Dytrtová dceru Pavlínu. Jejím partnerem byl poté herec Pavel Trávníček, s nímž má syna Pavla. Ten se postavil před kameru jako rozverný klučina v reklamě na kečup. Dcera z druhého manželství Helena Němcová si zahrála v nekonečném seriálu Ulice.

 

Články o celebritě

Pavel Trávníček: Čeká dítě! V 65 letech! Pavel Trávníček: Čeká dítě! V 65 letech! Svému princi snad konečně porodí potomka! Pavel Trávníček (65) prozradil na tiskovce k plánovanému… číst článek
Expartnerka o Trávníčkovi (65): Udělala jsem to naschvál, abych vyvrátila jeho lži! Expartnerka o Trávníčkovi (65): Udělala jsem to naschvál, abych vyvrátila jeho lži! Čtyřikrát ženatý Pavel Trávníček (65) nebyl vždy ideálním partnerem. Ačkoliv se jeho současné manželství… číst článek
Nemanželský syn prince Trávníčka: Proč chce "rejžovat" na otcově slávě? Nemanželský syn prince Trávníčka: Proč chce "rejžovat" na otcově slávě? Pamatujete si na roztomilého rošťáka z reklamy na kečup? Kdo by tehdy řekl, že to byl nemanželský… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Alena Antalová
Alena Antalová
zobrazit profil Lukáš Hlavica
Lukáš Hlavica
zobrazit profil Hana Kusnjerová
Hana Kusnjerová
zobrazit profil Nikol Štíbrová
Nikol Štíbrová
zobrazit profil Naďa Konvalinková
Naďa Konvalinková
zobrazit profil Keanu Reeves
Keanu Reeves
zobrazit profil Jaroslav Plesl
Jaroslav Plesl
zobrazit profil Tereza Bebarová
Tereza Bebarová