Princ William

Datum narození: 21.6.1982
Místo narození: Londýn
Profese: Vévoda z Cambridge
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Syn Prince Charlese a Lady Diany, jeho královská Výsost vévoda z Cambridge, princ William Arthur Philip Louis je dědicem britkého trůnu.

Princ William je rytířem Podvazkového řádu a vzděláním magistr umění. Je také prezidentem Anglické fotbalové asociace, podporuje fotbalový klub Aston Vila FC. Narodil se 21. června 1982 v nemocnici Sv. Marie v Paddingtonu v Západním Londýně. Přes svého dědečka z matčiny strany je William potomkem krále Karla II. Stuarta. Pokud se William stane králem, bude prvním britským panovníkem po královně Anně Stuartovně, který má předky z rodu Stuartovců. William má mladšího bratra prince Harryho, který se narodil 15. září 1984.

Princova matka princezna Diana zemřela 31. srpna 1997 při automobilové nehodě v Paříži. Její smrt přišla krátce po tom, co Diana strávila s oběma syny prázdniny v jižní Francii. V okamžiku matčina skonu se nacházeli oba princové, William a Harry, spolu s královnou Alžbětou II. a otcem, princem Charlesem, na zámku Balmoral ve Skotsku. Jejich otec je v noci probudil a sdělil jim smutnou zprávu o matčině smrti.

V roce 2001 začal princ William navštěvovat Univerzitu v St. Andrews ve Skotsku. Nejdříve byla jeho oborem historie umění, pak ale přešel na studium zeměpisu. Studium dokončil v roce 2005 a získal titul Master of Arts. Je to nejvyšší akademické ocenění, jakého se kdy následníkovi britského trůnu dostalo. Na univerzitě užíval jméno William Wales. V roce 2005 začala média probírat princův dlouhodobý vztah s jeho přítelkyní Kate Middletonovou, jeho spolužačkou z univerzity, se kterou se začal stýkat v listopadu nebo prosinci 2003. Po těchto mediálních zprávách nebylo uveřejněno žádné vyjádření královny Alžběty II. ani prince Charlese o jejich pohledu na tento vztah nebo možný sňatek.

Kate Middletonová navštívila princovo ukončení studia na Královské vojenské akademii dne 15. prosince 2006. To bylo poprvé, co se na nějaké významné akci objevila jako host prince Williama. 14. dubna 2007 média rozšířila zprávu, že se pár rozešel na prázdninách ve Švýcarsku. V červnu 2007 se ale opět objevili spolu na večírku. V červenci se pak Catherine Middletonová zúčastnila koncertu pro zemřelou princeznu Dianu ve Wembley. V srpnu 2007 pak média oznámila, že princ a jeho přítelkyně se usmířili a obnovili svůj vztah.

V dubnu 2011 se pak ve Westminsterském opatsví uskutečnila svatba. Dne 22. července 2013 se jim narodil syn George Alexander Louis z Cambridge (česky Jiří Alexandr Ludvík). Je prvorozeným synem prince Williama, védody z Cambridge a tedy dalším nástupníkem trůnu. Na podzim 2014 oznámili královští manželé, že čekají dalšího potomka.

 

Články o celebritě

Nejstylovější slavné páry roku 2016: Beckhamovi nevyhráli. Kdo je porazil? Nejstylovější slavné páry roku 2016: Beckhamovi nevyhráli. Kdo je porazil? Oblékat se stylově jako jednotlivec je mnohem jednodušší než se dokonale sladit jako pár. Podívejte… číst článek
Královna Alžběta II. (90) chřadne: Co se stane, až zemře?! Královna Alžběta II. (90) chřadne: Co se stane, až zemře?! Britové si takovou otázku nechtějí připouštět, ale dříve nebo později to nastane: Královna Alžběta… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Dcera prezidenta Kateřina slaví 23 Ťukněte si s celebritou! Dcera prezidenta Kateřina slaví 23 Kateřina Zemanová je dcerou prezidenta České republiky Miloše Zemana z jeho… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jan  Fischer
Jan Fischer
zobrazit profil Jana Adamcová Nováková
Jana Adamcová Nováková
zobrazit profil Petr Menšík
Petr Menšík
zobrazit profil Jiří Kalous
Jiří Kalous
zobrazit profil Michal Smejkal
Michal Smejkal
zobrazit profil Johnny Depp
Johnny Depp
zobrazit profil Josef Masopust
Josef Masopust
zobrazit profil Petra Jungmanová
Petra Jungmanová