princ William | Celebwiki.cz

princ William

Datum narození: 21.6.1982
Místo narození: Londýn
Profese: vévoda z Cambridge
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Princ William Arthur Philip Louis, jeho královská Výsost vévoda z Cambridge, syn prince Charlese a Lady Diany je dědicem britského trůnu.

Princ William je rytířem Podvazkového řádu a vzděláním magistr umění. Je také prezidentem Anglické fotbalové asociace, podporuje fotbalový klub Aston Vila FC. Narodil se 21. června 1982 v nemocnici Sv. Marie v Paddingtonu v Západním Londýně. Přes svého dědečka z matčiny strany je William potomkem krále Karla II. Stuarta. Pokud se William stane králem, bude prvním britským panovníkem po královně Anně Stuartovně, který má předky z rodu Stuartovců. William má mladšího bratra prince Harryho, který se narodil 15. září 1984.

PRINC JE HRDÝ NA MATKU, ŽE PŘIZNALA BULIMII

Princova matka princezna Diana zemřela 31. srpna 1997 při automobilové nehodě v Paříži. Její smrt přišla krátce po tom, co Diana strávila s oběma syny prázdniny v jižní Francii. V okamžiku matčina skonu se nacházeli oba princové, William a Harry, spolu s královnou Alžbětou II. a otcem, princem Charlesem, na zámku Balmoral ve Skotsku. Jejich otec je v noci probudil a sdělil jim smutnou zprávu o matčině smrti.

V roce 2001 začal princ William navštěvovat Univerzitu v St. Andrews ve Skotsku. Nejdříve byla jeho oborem historie umění, pak ale přešel na studium zeměpisu. Studium dokončil v roce 2005 a získal titul Master of Arts. Je to nejvyšší akademické ocenění, jakého se kdy následníkovi britského trůnu dostalo. Na univerzitě užíval jméno William Wales. V roce 2005 začala média probírat princův dlouhodobý vztah s jeho přítelkyní Kate Middletonovou, jeho spolužačkou z univerzity, se kterou se začal stýkat v listopadu nebo prosinci 2003. Po těchto mediálních zprávách nebylo uveřejněno žádné vyjádření královny Alžběty II. ani prince Charlese o jejich pohledu na tento vztah nebo možný sňatek.

Kate Middletonová navštívila princovo ukončení studia na Královské vojenské akademii dne 15. prosince 2006. To bylo poprvé, co se na nějaké významné akci objevila jako host prince Williama. 14. dubna 2007 média rozšířila zprávu, že se pár rozešel na prázdninách ve Švýcarsku. V červnu 2007 se ale opět objevili spolu na večírku. V červenci se pak Catherine Middletonová zúčastnila koncertu pro zemřelou princeznu Dianu ve Wembley. V srpnu 2007 pak média oznámila, že princ a jeho přítelkyně se usmířili a obnovili svůj vztah.

O PRINCI WILLIEMOVI ČTĚTE ZDE>>

V dubnu 2011 se pak ve Westminsterském opatsví uskutečnila svatba. Dne 22. července 2013 se jim narodil syn George Alexander Louis z Cambridge (česky Jiří Alexandr Ludvík). Je prvorozeným synem prince Williama, védody z Cambridge a tedy dalším nástupníkem trůnu. Na podzim 2014 oznámili královští manželé, že čekají dalšího potomka. Narodila se jim princezna Charlotte. Potřetí stále půvabná Kate otěhotněla v létě 2017, princ Louis Arthur Charles se narodil v 23. dubna 2018.

 

Články o celebritě

Svět si utahuje z vévodkyně Kate! Chyba, nebo dobře promyšlený tah?! Svět si utahuje z vévodkyně Kate! Chyba, nebo dobře promyšlený tah?! Na přelomu měsíce vycestovala vévodkyně Kate Middletonová (37) do Irska na oficiální královskou návštěvu.… číst článek
Hra na usmíření rivalkám Meghan a Kate nevyšla: Ledový polibek a úšklebky! Hra na usmíření rivalkám Meghan a Kate nevyšla: Ledový polibek a úšklebky! Přestože zahraniční média dnes a denně plní zprávy z Kensingtonského paláce o tom, jak se Meghan… číst článek
Panenka Barbie slaví 60. narozeniny. Letos se dočká i invalidního vozíku a protézy! Panenka Barbie slaví 60. narozeniny. Letos se dočká i invalidního vozíku a protézy! Skoro každá z nás jich v dětství měla hned několik, a přestože je na trhu už neuvěřitelných šedesát… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Bianca Jagger
Bianca Jagger
zobrazit profil Vojtěch Machuta
Vojtěch Machuta
zobrazit profil Hynek Kmoníček
Hynek Kmoníček
zobrazit profil Jitka Boho
Jitka Boho
zobrazit profil Martina Formanová
Martina Formanová
zobrazit profil Naďa Konvalinková
Naďa Konvalinková
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Marek Matějovský
Marek Matějovský