Roman Koudelka

Datum narození: 9.7.1989
Místo narození: Turnov
Váha: 55 kg
Výška: 170 cm
Profese: skokan na lyžích
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Skokan na lyžích Roman Koudelka, který byl považován za velký talent, zvlášť poté, co slavil vítězství na juniorském mistrovství světa, se kvalifikoval na ZOH v Jižní Koreji 2018.

Když se Roman Koudelka stal v roce 2007 juniorským mistrem světa, Štěstěna se mu začala vyhýbat. V závodech Světového poháru skončil několikrát čtvrtý. Bronz získal v roce 2011 v Harrachově, kde doletěl na hranici 211 metrů. První závod SP vyhrál v listopadu 2014 v Klingenthalu, kde zvítězil díky skokům dlouhým 138 a 139,5 m.

ROMAN KOUDELKA – ROZHOVOR O TOM, CO CHYBĚLO

Na ZOH ve Vancouveru 2010 se Roman Koudelka v závodě na velkém můstku umístil na 23. místě, na středním můstku byl 12. a v závodě družstev pomohl českému týmu k sedmé příčce. Na ZOH v Soči 2014 skončil v závodě na středním můstku šestnáctý, na velkém devatenáctý. Česko bylo opět sedmé.

Roman Koudelka, který byl po svých juniorských úspěších považován za velký talent, se kvalifikoval i na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

O ROMANU KOUDELKOVI ČTĚTE ZDE>>

Přes čtyři roky chodil s Pavlínou Cermanovou, jejíž jméno měl napsané na rukavici, se kterou po seskocích mával do televizních kamer. Jejich vztah ale nevyšel. S manželkou AndreouRoman Koudelka syna Karla.

VŠE O ZOH V PCHJONGČCHANGU 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

ZOH 2018, SOUHRN 9. dne: Češky dostaly medaile, zlato berou i Slováci ZOH 2018, SOUHRN 9. dne: Češky dostaly medaile, zlato berou i Slováci Devátý den ZOH v jihokorejském Pchjongčchangu začal prvotřídní senzací, Ester Ledecká šokovala vítězstvím… číst článek
Čeští skokani kritizovali vlastní helmy. Nenadchla mě, přiznal Koudelka Čeští skokani kritizovali vlastní helmy. Nenadchla mě, přiznal Koudelka PŘÍMO Z PCHJONGČCHANGU | Celou sezonu si na helmy stěžují. A ani speciální design pro olympiádu česlá,… číst článek
Koudelka uspěl v kvalifikaci, mezi sedmi nepostupujícími dva Češi Koudelka uspěl v kvalifikaci, mezi sedmi nepostupujícími dva Češi Z české čtveřice skokanů na lyžích v kvalifikaci na sobotní závod na středním můstku na olympijských… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Parma
Jiří Parma
zobrazit profil Martina Moravčíková
Martina Moravčíková
zobrazit profil David Jablonský
David Jablonský
zobrazit profil Pavel Maslák
Pavel Maslák
zobrazit profil Jan Stokláska
Jan Stokláska
zobrazit profil Roman Hubník
Roman Hubník
zobrazit profil Miroslav Rypl
Miroslav Rypl
zobrazit profil Tomáš Wágner
Tomáš Wágner